Zobacz wątek - Suzuki GSX-R 600 k6 - Awaryjność i kilka szczegółów
 
NAS Analytics TAG

Suzuki GSX-R 600 k6 - Awaryjność i kilka szczegółów

Wszelkie dyskusje o motocyklach onroad.
Milośnikow enduro, crossu, skuterów motorowerów oraz motocykli o pojemności do 125 ccm zapraszamy do działów niżej.
_________

Suzuki GSX-R 600 k6 - Awaryjność i kilka szczegółów

Postprzez foxracer » 15/2/2008, 00:06

Witam serdecznie,

Wiec... moja przygoda z motorami jest krotka ale burzliwa;p Prawko zdalem stosunkowo niedawno. Dotychczas jezdzilem tylko na 150cm3 i troszeczke na kolegowym SV650. W zwiazku z moim ambicjami - turystyk typu Fazer na jakiego mialem chrapke na poczatku odpada. Dlategóż planowalem zakup wpierw CBR600 F4i, pozniej Triumph Daytona 675 (nawet znalazlem aukcje, ktore zreszta do teraz sie nie odbyla wiec sobie go odpuscilem) no i teraz patrzac po 2 miechach przerwy na swiezo zakochalem sie w wczesniej znienawidzonym SUZUKI GSXR 600 k6 (koniecznie z krotkim wydechem:P) Wiem, zaraz co mi powiecie, ale nie o to chodzi, bo na poczatku jesli gazowac to mam zamiar tylko i wylacznie na torze, bo przeciez nie sztuka przypierdolic w garnek na prostej (chce sie ostro wziac za sciganie, no i poza tym jakies tam doswiadczenie mam, ale nie o usprawiedliwianie mojej decyzji chodzi w tym temacie). Apropo toru - jestem z Poznania, wiem ze w pon. sa sesje treningowe dla poczatkujacych. Czy jest tam jakas osoba ktora podpowie na co mam zwrocic uwage, czy po prostu trzeba radzic sie kolegow motoromaniakow (ktorzy Ci bardziej doswiadczeni z tego co wiem sa przesunieci na wtorki)?

Druga sprawa to sam motor. Wiec ostatecznie padlo na to Suzuki i tu kilka watpliwosci:

- Awaryjnosc - jak to z nimi jest?? Wiem, ze Hondy sa genialne pod tym wzgledme, ale jak wypada suzuki?

- Bardzo spodobala mi sie koncepcja japoncow na mozliwosc dostosowania wysokosci siedzenia i podnozkow. Poniewaz jestem maly (mam krotkie nozki i na SV650, gdzie siodlo jest na 810mm dosiegalem paluszkami:P), zastanawia mnie jak nisko moge obnizyc siodlo?

- Czy sa jakies szczegoly na ktore powinienem zwrocic szczegolna uwage??


No i ostatnia sprawa: Zastanawia mnie jedna rzecz, poniewaz jedyny 'mocniejszy' motor jaki dosiadalem byl V2, wiec oddawal moc o wiele bardziej liniowo. Przy rzedowej czworce jest z tego co czytam charakterystyczny kop koni przy pewnych obrotach. I tak mnie zastanawia, wszystkich karcicie za ich szybko chec zejscia z tego lespadolu, a gdyby nie przekraczac pewnej wartosci RPM (wiem, ze ciezko) to czy motor nie bylby stosunkowo spokojny w swojej charakterystyce ?? (juz pomijam delikatny ruch manetka na zakrecie i nagly zryw;p)

A na koniec fotka motorku, ktorego mozliwe ze uda mi sie wylicytyowac!:)

Obrazek

W zyciu tak slicznego nie widzialem:)
foxracer
Świeżak
 
Posty: 38
Dołączył(a): 3/9/2007, 22:48
Lokalizacja: Poznań


Postprzez Kedar-88 » 15/2/2008, 00:15

hehe masz ambicje....
Bandit 1200
Avatar użytkownika
Kedar-88
Stały bywalec
 
Posty: 1327
Dołączył(a): 21/8/2007, 04:54
Lokalizacja: Jaworzno


Postprzez foxracer » 15/2/2008, 00:22

raczej zajawke;p
foxracer
Świeżak
 
Posty: 38
Dołączył(a): 3/9/2007, 22:48
Lokalizacja: Poznań

Postprzez foxracer » 17/2/2008, 13:33

Ktos zna moze odpowiedz na moje pytania?
foxracer
Świeżak
 
Posty: 38
Dołączył(a): 3/9/2007, 22:48
Lokalizacja: Poznań

Postprzez filak » 17/2/2008, 19:08

jeśli chodzi o awaryjność itp to może odpowie ci ktoś kto tym jezdzil, ale jeśli chodzi o wysokość siedzenia itd to najlepiej wybrać sie do salonu i samemu sprawdzić , bo takie suche dane to ci niewiele dadzą. trzeba sprawdzić na własnej skórze ;)
"Bóg wybacza...
motocykl nigdy..."

Obrazek
Avatar użytkownika
filak
Świeżak
 
Posty: 179
Dołączył(a): 23/10/2007, 09:47
Lokalizacja: Zabierzów k/ Krakowa

Postprzez foxracer » 19/2/2008, 20:33

Chcialem isc do salonu, ale niestety w Wielkopolsce zadnego nie ma (juz nie wspomne o samym Poznaniu!;/), a troche glupio mi jechac do kogos z POznania ogladac motor z swiadomoscia, ze go nie kupie. Tylko po to zeby zmarnowac typa czas dla swojej korzysci...;P
foxracer
Świeżak
 
Posty: 38
Dołączył(a): 3/9/2007, 22:48
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Leg1oN » 19/2/2008, 23:18

W tym motocyklowym sklepie na bukowskiej. niedaleko polnej (jak jestes z poznania to wiesz mniej wiecej gdzie to jest) stal taki GSXR mozesz jechac i przymierzyć.. dla mnie przepiekny sprzet.. ja tam uwielbiam motocykle suzuki.. pozdrawiam
Avatar użytkownika
Leg1oN
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2533
Dołączył(a): 16/6/2006, 14:02
Lokalizacja: Kłodawa/Poznań



Powrót do Motocykle



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość




na górê