Zobacz wątek - Mieszanie płynów chłodniczych. można?
NAS Analytics TAG

Mieszanie płynów chłodniczych. można?

i inne małe pojemności
_________

Mieszanie płynów chłodniczych. można?

Postprzez marcio » 9/2/2008, 21:00

Witam. W mojej sendzie mam wlany ciemno zielony płyn chłodniczy(nie wiem jaki to) i taki mam problem bo ucieka mi ten płyn z chlodnicy powolutku a jutro chcialem dolac niebieskiego(Paraflu) bo zielony jest juz duzo za kreska minimum i takie moje pytanie czy można je zmieszać? czy będą jakies złe skutki tego ?

ps: to moje pierwsze moto wiec prosze o wyrozumialosc, tematow szukalem na necie ale nie ma sprecyzowanej odpowiedzi....
Avatar użytkownika
marcio
Świeżak
 
Posty: 216
Dołączył(a): 20/1/2007, 15:39
Lokalizacja: z rambo


Postprzez Fenek16 » 10/2/2008, 15:07

Można :wink:
CBR 600 F3
Avatar użytkownika
Fenek16
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1590
Dołączył(a): 19/11/2006, 18:39
Lokalizacja: Warszawa / Starachowice


Postprzez Bostorn » 10/2/2008, 17:26

hmm ja tam nie wiem czy mozna czy nie ale mieszałem płyn z paraflem dziwna mieszanka wyszła ale jakos chodzi i chłodzi :PP na twoim miejscu patrzył bym na etykietki czy piszą że mozna mieszac z innymi i patrzaj na gestosc ;]
Oleje motocyklowe,samochodowe,smary,chemia, części,naprawy
Avatar użytkownika
Bostorn
Moderator
 
Posty: 5511
Dołączył(a): 12/4/2007, 17:45
Lokalizacja: Henrykowo/Białystok/Lublin

Postprzez Fenek16 » 10/2/2008, 17:28

I jak bedziesz miał czasu wiecej to zrób, żeby nie uciekał ten płyn i wlej do obiegu jeden dobry płyn.
CBR 600 F3
Avatar użytkownika
Fenek16
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1590
Dołączył(a): 19/11/2006, 18:39
Lokalizacja: Warszawa / Starachowice

Postprzez Bostorn » 10/2/2008, 20:02

senekkorzenna napisał(a):To może ja swoje 3 grosze.Jeżeli już jeździłeś na płynie
ponad rok to należy płyn wymienić a nie dolewać .Stary płyn jest już zmieszany z materiałem z jakiego jest wykonana chłodnica.Czynnik żrący jakim jest alkohol metylowy będący składem płynu jako przeciw zamrażacz
penetruje elementy gumowe jak i metalowe powodując wytrącanie się ich.Zbierający się osad powoduje przewężenia w magistralach osłabiając przepływ a zarazem chłodzenie.
Płynu do twojego motocykla motocykla wchodzi nie wiele.To żaden koszt. :?
Wymień płyn a przed zalaniem uszczelnij układ.
pozdrawiam. :!:


ohohoh panie profesorze co za mądry i wyczerpujący wykład :SD noo dobrze wiedziec pewne sprawy :D

jak ci przecieka układ wbij zułtko;d załatwi sprawe :P

pozdro ;]
Oleje motocyklowe,samochodowe,smary,chemia, części,naprawy
Avatar użytkownika
Bostorn
Moderator
 
Posty: 5511
Dołączył(a): 12/4/2007, 17:45
Lokalizacja: Henrykowo/Białystok/Lublin

Postprzez marcio » 13/2/2008, 23:42

ok a nie wiecie gdzie tanio by mi zrobili chłodnice w policach, szczecinie lub okolicach? bo jest niewidoczna dziurka kolo tkaiego bolca.... chyba ze samemu mozna zrobic jakos szybko i latwo... ?
SM
Avatar użytkownika
marcio
Świeżak
 
Posty: 216
Dołączył(a): 20/1/2007, 15:39
Lokalizacja: z rambo



Powrót do Motorowery do 50 ccm



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 40 gości




na górê