Zobacz wątek - Zdławienie (zmniejszenie mocy) motocykla (CBR 600 F4).
NAS Analytics TAG

Zdławienie (zmniejszenie mocy) motocykla (CBR 600 F4).

Mechanika tylko powyżej 125cc.
_________

Zdławienie (zmniejszenie mocy) motocykla (CBR 600 F4).

Postprzez Someone » 27/1/2008, 13:59

Witam.

Mam dwa pytania:

1. W jaki sposób mozna zmniejszyc moc CBR 600 F4 do ~50KM?
2. Dokąd się udać na ten zabieg (okolice Krakowa)?

Zwyczajowo pozdrawiam
T
Someone
Świeżak
 
Posty: 28
Dołączył(a): 18/1/2008, 13:26
Lokalizacja: Kraków


Postprzez Someone » 27/1/2008, 14:36

Piankowy Marynarzyk napisał(a):Dlaczego chcesz kastrowac motocykl :| ?

Poniewaz jest za mocny dla mnie? :roll:
Someone
Świeżak
 
Posty: 28
Dołączył(a): 18/1/2008, 13:26
Lokalizacja: Kraków


Postprzez filak » 27/1/2008, 15:11

yyyyyyyyyy powiem szczerze że mnie zatkałeś :0 po co chcesz dławić motocykl ??!! jak jest dla ciebie za mocny to przecież nikt nie karze ci odkręcać manetki na full.
Ja nie jestem specjalistą w tej dziedzinie ale to co chcesz zrobić jest dla mnie przynajmniej dziwne :/ BEZ URAZY nie chce cie ośmieszyć czy coś tylko pisze co myśle.
"Bóg wybacza...
motocykl nigdy..."

Obrazek
Avatar użytkownika
filak
Świeżak
 
Posty: 179
Dołączył(a): 23/10/2007, 09:47
Lokalizacja: Zabierzów k/ Krakowa

Postprzez Someone » 27/1/2008, 15:31

filak napisał(a):yyyyyyyyyy powiem szczerze że mnie zatkałeś :0 po co chcesz dławić motocykl ??!! jak jest dla ciebie za mocny to przecież nikt nie karze ci odkręcać manetki na full.
Ja nie jestem specjalistą w tej dziedzinie ale to co chcesz zrobić jest dla mnie przynajmniej dziwne :/ BEZ URAZY nie chce cie ośmieszyć czy coś tylko pisze co myśle.

Zawsze jestem otwarty na opinie innych wiec nie ma klopotu. :) Wczoraj znajomy znajomego pozwolil mi poprowadzic Suzuki (GSR? GSXR?) 600 i kurcze ta moc mnie przestraszyla, takze zamierzam zmniejszyc moc na pierwszy sezon. Nic nie poradze na to, ze uparlem sie na CBR 600. :wink:
Someone
Świeżak
 
Posty: 28
Dołączył(a): 18/1/2008, 13:26
Lokalizacja: Kraków

Postprzez fan99 » 31/1/2008, 21:08

Kolego odradzam ci tą opcje , lepiej pojezdzij mies a potem wrazie czego szalej z dławieniem. Poza tym chyba przesadziłeś z tą mocą troche , ok jest z czego odkręcić ale uczucie strachu minie ci po paru dniach , Ja mam CBR f4 przesiadłem sie ze 125 ccm na początku tamtego sezonu. Pierwszy dzień budził strach a potem to już czysta przyjemność.
fan99
Świeżak
 
Posty: 11
Dołączył(a): 25/8/2007, 12:22

Postprzez spazz » 1/2/2008, 08:56

tez mi sie wydaje ze moze przemysl to jeszcze. koszta jednak takiej operacji sa... najbardzije rzeczowo powinni ci odpowiedziec w serwisie firmowym
Avatar użytkownika
spazz
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2691
Dołączył(a): 30/6/2006, 15:38
Lokalizacja: oberschlesien

Postprzez falconiforme » 1/2/2008, 10:02

Nie wiem jak bardzo ale linki w manetce można regulować. Ustaw je tak byś miał max 3/4 gazu. Strach przejdzie i kosztów związanych z dławieniem brak.
Ongoing Success
Avatar użytkownika
falconiforme
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2841
Dołączył(a): 4/6/2007, 13:05
Lokalizacja: Morze

Re: Zdławienie (zmniejszenie mocy) motocykla (CBR 600 F4).

Postprzez mar111cin » 1/2/2008, 11:07

senekkorzenna napisał(a):
Someone napisał(a):Witam.

Mam dwa pytania:

1. W jaki sposób mozna zmniejszyc moc CBR 600 F4 do ~50KM?
2. Dokąd się udać na ten zabieg (okolice Krakowa)?

Zwyczajowo pozdrawiam
T


Po pierwsze możesz włożyć podkładkę pomiędzy wylot z cylindra a rurę wydechową,Podkładka powinna mieć otwór mniejszy od standartu jakieś 20%
tz.jak masz średnicę 10cm to załóż 8cm.To na pewno zdławi ci moc .Myślę że to możesz wykonać sam.Jeżeli nie boisz się ruszyć gaźnika to zmień dyszę wewnętrzną ,pamiętaj aby tylko o 2 rozmiary/np.z 80 na 60/.
A teraz podaję ci namiar na serwisy:ul Siemaszki 45,ul.Kmieńskiego za stacją BP i Castoramą.ul.Głowackiego przed hotelem Demel.
pozdrawiam :)



yyyy czy to jest simson albo jakiÅ› odkurzacz?



Poszukaj na allegro, może znajdziesz jakieś zestawy do blokowania, bo często z niemcowni sprowadzają zdławione. Albo możesz kupić za granicą, poszukasz odrazu zdławionego. (wywnioskowałem że jeszcze nie masz tej CBR). Są jakieś kryzy do gaźników które zblokują moc.
Jak coś to jeszcze powercomander z tego co pamiętam działa w dwie strony.
<b>Life begins at 200km/h!!!!</b>
było gsx600f, było ZX12R :(, jest V-Strom 650 AK8 :)
Avatar użytkownika
mar111cin
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 6941
Dołączył(a): 29/5/2006, 13:12
Lokalizacja: FSW (lubuskie)

Postprzez limak14 » 1/2/2008, 14:30

witam
ja podobnie jak kolega z forum jezdzilem 125tka i teraz przesiadlem sie na fzr-e 600 i poczatkowo byl to dla mnie ogromny szok i zaskoczenie ze mozna opanowac taka moc ale juz po ok 100km mozna sie przyzwyczaic
nadal jest to duzza moc dla mnie ale juz jestem bardziej pewny swojej jazdy
wiec nie dlaw jej bo szkoda pieniedzy na ten zabieg lepiej jÄ… przeznaczyc na podstawowy serwis/wymiany/ulepszenia moto
pzdr
Avatar użytkownika
limak14
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 3798
Dołączył(a): 16/5/2007, 10:30
Lokalizacja: LBN/Puławy

Postprzez simonw » 1/2/2008, 15:41

1. Usunalem wszystkie posty ktore mi sie nie podobaly bo byly oderwane od tematu.

2. Uwazam ze kolega ma racje, nie kazdego stac na ciagle zmiany moto i kupil cos co wystarczy na kilka sezonow ale chcialby go zdalawic. Rozumiem - sam mam dokladnie podobny plan jesli kupie gixera750, jesli bedzie to sv pozostanie seryjna

3. Motocykle sa blokowane na module, wiec oprocz mechanicznych zmian, moze wystarczy wrzucic inna mape dla wtryskiwaczy, albo przesunac punkt ogranicznika obrotow tak by elektronika dlawila go wczesniej.

4. Uwazam ze do ukonczenia 21 roku zycia powinna taka blokada byc na kazdym moto, znoszona przez rodzicow
Oprogramowanie dla gastronomii i hotelarstwa (otwórz link)
programy dla gastronomii (otwórz link)
Program do restauracji i hotelu (otwórz link)toshiba g900 (otwórz link)
kasy fiskalne sklep internetowy (otwórz link)
Obrazek (otwórz link)
Avatar użytkownika
simonw
Mieszkaniec forum
 
Posty: 4213
Dołączył(a): 17/5/2007, 00:08
Lokalizacja: Wrocław



Powrót do Mechanika motocyklowa



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 8 gości




na górê