Zobacz wątek - Pytanie odnośnie Kawe GPZ 500
 
NAS Analytics TAG

Pytanie odnośnie Kawe GPZ 500

Wszelkie dyskusje o motocyklach onroad.
Milośnikow enduro, crossu, skuterów motorowerów oraz motocykli o pojemności do 125 ccm zapraszamy do działów niżej.
_________

Pytanie odnośnie Kawe GPZ 500

Postprzez Gandalf » 13/1/2008, 18:38

Witam. Ile to już się naczytałem na forum, ale nie mogę dorwać info na temat Kawy. Wszyscy to się rozpisują, że ten GS, CB i ER 5. Nikt nie bierze pod uwagę GPZta. W Świecie Motocykli nr 10/2007 przeczytałem, ze bije ona na głowe umownego lidera klasy średniej czyli CB 500. I teraz nie wiem. Bardzo mi się ten motocykl podoba i nie ukrywam, że mam zamiar taki zakupić, jednak cos mnie hamuje, a nie chce utopić kasy.
Pozdrawiam i licze na konkretne odpowiedzi.
Szerokosci i przyczepności :D
Avatar użytkownika
Gandalf
Świeżak
 
Posty: 371
Dołączył(a): 4/1/2007, 18:13
Lokalizacja: Dziki Zachód


Postprzez Piankowy Marynarzyk » 13/1/2008, 19:02

Jakie jest pytanie ?
Avatar użytkownika
Piankowy Marynarzyk
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 3040
Dołączył(a): 21/2/2007, 20:41
Lokalizacja: Kaliszfornia


Postprzez icid » 13/1/2008, 19:30

To dobre moto jeden z najlepszych silników kawasaki, idzie spokojnie 200 ma owiewke, jak ktoś nie pociska nim i nie traktuje go jak ścigacza to motorek jest trudny do zajechania. Dobry wybór.
Avatar użytkownika
icid
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2798
Dołączył(a): 18/8/2007, 14:57
Lokalizacja: Rotterdam

Postprzez palgumeniedusze » 13/1/2008, 20:09

a ja slyszalem ze silnik z gpz 500 nie jest zbyt udany.....dosc wyzylowany silnik ktory lubi sie psuc.....tez kiedys myslalm nad kupnem gpz...ale wlasnie wtedy wszyscy mi odradzali...no nie wiem jak to dokladnie jest do nigdy nie mialem przyjemnosci z tym motocyklem
habba babba!
Avatar użytkownika
palgumeniedusze
Stały bywalec
 
Posty: 1295
Dołączył(a): 9/11/2007, 22:48
Lokalizacja: WLKP

Postprzez icid » 13/1/2008, 20:15

Widzisz takie opinie są stąd że tacy jak ty powtarzają jakieś oklepane pierdoły o motorach na których nigdy nawet nie siedzieli.
Avatar użytkownika
icid
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2798
Dołączył(a): 18/8/2007, 14:57
Lokalizacja: Rotterdam

Postprzez Genji » 13/1/2008, 20:23

Icid, w każdej plotce jest odrobina prawdy - palgumeniedusze podaje fakt, o którym ja również nieraz słyszałem. O ile dobrze kojarzę w którymś z nr MOTOCYKLa jest nawet Historia Modelu - polecam lekturę - dopiero po niej możecie się kłócić.

Ps. tak nawiasem - jakieś taki opustoszałe to Internetowe Centrum Motocyklistów - czyżby motocykliści mieli inne centrum ;-)
Aprilia RSV 1000R Tuono 2007
Play it safe or play it cool!
Avatar użytkownika
Genji
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 508
Dołączył(a): 17/1/2007, 14:10
Lokalizacja: Wrocek

Postprzez skwy » 13/1/2008, 20:47

palgumeniedusze napisał(a):a ja slyszalem ze silnik z gpz 500 nie jest zbyt udany.....dosc wyzylowany silnik ktory lubi sie psuc.....tez kiedys myslalm nad kupnem gpz...ale wlasnie wtedy wszyscy mi odradzali...no nie wiem jak to dokladnie jest do nigdy nie mialem przyjemnosci z tym motocyklem


A jakie moto sie nie psuje?
Chyba te którym się nie jeździ!!!
Avatar użytkownika
skwy
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1540
Dołączył(a): 7/10/2007, 08:21
Lokalizacja: Gołdap

Postprzez dosiek77 » 13/1/2008, 20:48

Ja kiedys chciałem GPZ, ale jest za mały. Jak jesteś wysoki to nie bedzie wygodny.
dosiek77
Bywalec
 
Posty: 507
Dołączył(a): 10/8/2006, 21:32
Lokalizacja: Mokotów

Postprzez icid » 13/1/2008, 20:49

Tak jasne jakby słuchać plotek to mój już dawno nie powinien jeździć a cbr jest super i w zeszłym sezonie moim znajomym sie porozpadały a były 5 lat młodsze. Nie ma reguły że kawasaki jest ble a yamaha czy honda super. ostatnio widziałem gpz 500 na mobile.de miał 96 tys przebiegu i był jeszcze w formie. Jak sie normalnie jeździ a nie zamyka obrotomierz na każdym biegu i do tego normalnie serwisuje to gpz nie do zajechania.
Avatar użytkownika
icid
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2798
Dołączył(a): 18/8/2007, 14:57
Lokalizacja: Rotterdam

Postprzez Gandalf » 13/1/2008, 21:08

dosiek77 napisał(a):Ja kiedys chciałem GPZ, ale jest za mały. Jak jesteś wysoki to nie bedzie wygodny.



no ja mam 169 cm, także za wysoki nie bedzie. Macie racje, odnosnie plotek. W każdej jest ziarno prawdy. To jak icid, warto?? Mnie się wydaje, ze tak. Pod uwagę biore rocznik 2000 - 2003, a te nie powinny byc w stanie śmierci poprzez zakatowanie :lol:
Z góry dzięki za odpowiedzi
Avatar użytkownika
Gandalf
Świeżak
 
Posty: 371
Dołączył(a): 4/1/2007, 18:13
Lokalizacja: Dziki Zachód

Postprzez skwy » 13/1/2008, 21:26

Jak za dobrÄ… kase to bierz i sie ciesz jazdÄ….
Jeśli będziesz dbał o moto to będziesz zadowolony :)
Avatar użytkownika
skwy
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1540
Dołączył(a): 7/10/2007, 08:21
Lokalizacja: Gołdap

Postprzez icid » 13/1/2008, 22:07

Jak znajdziesz dobry stan to napewno warto, a one zazwyczaj są w dobrej kondycji bo kupują je ludzie którzy zaczynają dopiero przygodę z moto więc jeszcze boją sie szaleć wiadomo że nikt doświadczony nie kupuje 500 bo po kilku latach śmigania jest po prostu za słaba ale na początek bedzie super i aż za mocna :D http://www.youtube.com/watch?v=rVg-efJSMys&NR=1 http://www.youtube.com/watch?v=BfdKaSUR ... re=related tu masz coś na smaczek :D
Ostatnio edytowano 13/1/2008, 22:11 przez icid, Å‚Ä…cznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
icid
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2798
Dołączył(a): 18/8/2007, 14:57
Lokalizacja: Rotterdam

Postprzez dambandit » 13/1/2008, 22:10

Moj znajomy ma GPZ i wbrew opiniÄ… o kawasaki nie psuje siÄ™ , a ma obecnie 48 tys km przjechane .

Moge porównac z Cb 500 bo sam miałem, a GPZ jezdziłem wiele razy . Musze przyznać ze jak jezdziliśmy pojezdzić to cieżko było dotrzymać mi na hondzie tempa kumplowi na GPZ . Kawasaki bardziej zrywne i jest szybsze co prawda moją honde dało sie rozpędzić do 200 ale GPZ jakos łatwiej to przychodziło .

Jedynie co mnie denerwuje w tym motocyklu to dziwna pozycja jakaś taka niewygodna . Osobiscie troche tym motocyklem pojezdziłem i bym go nie kupił jak napisałem wczesniej osiagami przewyższa cb 500 ale ta dziwna mecząca pozycja za kierownica jest bardzo denerwująca . Moze ma to związek z moim wzrostem 190 cm . Ale jeśli masz możliwość przejechania sie i pozycja bedzie ok , przy okazji trafi sie motor w dobrym stanie to mechanicznie nie powinieneś mieć z nim żadnych problemów .
był suzuki bandit 600n będzie ......
Avatar użytkownika
dambandit
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1704
Dołączył(a): 9/11/2007, 19:45
Lokalizacja: Opole

Postprzez palgumeniedusze » 13/1/2008, 22:34

slyszale ta opinie od 2 mechanikow...poprostu nie polecali!!a kazde moto sie psuje tylko jedno jest mniej a drugie bardziej podatne na awarje....icid powiedz szczerze dla ciebie kazde kawasaki jest dobre tez pewno nigdy nie miales gpz :) ale za ta kase nie oczekujmy kokosow :)
habba babba!
Avatar użytkownika
palgumeniedusze
Stały bywalec
 
Posty: 1295
Dołączył(a): 9/11/2007, 22:48
Lokalizacja: WLKP

Postprzez Gandalf » 13/1/2008, 22:52

dambandit dzięki za odpowiedz na posta, teraz to juz nabrałem pewnosci do tego moto. Na GPZcie nie jechalem, ale siedziałem i jak dla mnie z racji małego wzrostu był wygodny. Dzięki za odpowiedzi. Jak cos znajde i kupie to się pochwale.
Narazisko Bracia. Niech moc bedzie z wami.
Szerokości i przyczepności :twisted:
Avatar użytkownika
Gandalf
Świeżak
 
Posty: 371
Dołączył(a): 4/1/2007, 18:13
Lokalizacja: Dziki Zachód

Postprzez icid » 13/1/2008, 22:52

Słuchaj moto sie psuje proporcjonalnie do sposobu użytkowania wiesz dobrze że każdy da sie zajechać, daj mi swój i jestem pewien że w tydzień uda sie doprowadzić silnik do awarii. Jak zaczniesz katować to Gs 500 czy Cb 500 zepsuje sie tak samo szybko. A z kawasaki jest tak znam sporo osób które je mają i żaden nie narzeka a najwięcej narzekają ci co nie mają i nigdy nie mieli albo kupili już w agonalnym stanie po tzw. ,,Remoncie'' i za chwile sie rozpadł a takimi opiniami można sie podetrzeć. Nasłuchałem sie już od kolesi na hondach że moje moto jest do dupy a ich cbr super i co teraz mam z nich polewke, Cbr sie porozpadały w jednej głowica po 30 tys a w drugiej jakiś moduł co jest dość drogi i stoji uziemiona a ja śmigam dalej i wiem swoje. Zresztą spytajcie cezariusza albo rawro czy im sie psują kawy :D:D:D
Avatar użytkownika
icid
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2798
Dołączył(a): 18/8/2007, 14:57
Lokalizacja: Rotterdam

Postprzez Gandalf » 13/1/2008, 22:58

Tak mnie się zdaję, ze w Polsce ogólnie nie smiga duzo Kaw, prawda??
Avatar użytkownika
Gandalf
Świeżak
 
Posty: 371
Dołączył(a): 4/1/2007, 18:13
Lokalizacja: Dziki Zachód

Postprzez palgumeniedusze » 13/1/2008, 23:17

tak masz racje kazde moto jest do zajechania nigdy z tym nie dyskutowalem
habba babba!
Avatar użytkownika
palgumeniedusze
Stały bywalec
 
Posty: 1295
Dołączył(a): 9/11/2007, 22:48
Lokalizacja: WLKP

Postprzez icid » 14/1/2008, 00:29

Naprawde kawy są tak samo dobre jak wszystkie japońce i tylko w polsce utarło sie że są gorsze, myśle że powodem jest to że polak potrafi, i niestety dla wielu ludzi każdy motocykl z plastikową owiewką to ,,ścigacz'' i jak taki sobie kupi moto nic przy nim nie robi oprócz katowania to jest problem, a jak w dodatku będie to jakiś burak co sobie kupi 20 letniego gpx 600 za 3 tysie po ,,remoncie'' szlifie wału itd :D to już wiadomo że zaraz mu sie rozleci i powie że kawasaki jest do du..... Ja pomykam i nie narzekm narazie nic niepokojącego sie nie dzieje a motorek z 1992 roku więc gdyby to było gó..... to powinien dawno sie już rozsypać.
Avatar użytkownika
icid
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2798
Dołączył(a): 18/8/2007, 14:57
Lokalizacja: Rotterdam

Postprzez dambandit » 14/1/2008, 10:48

Byłem w niemczech w salonie yamahy i pytam sie sprzedawcy

- które motory według pana są dobre (koles odpowiada)
- nasze yamahy sa najlepsze, hondy sÄ… dobre i suzuki prezentujÄ… dobry poziom
-A kawasaki nowa ninja 6 została uznana najlepszym moto w klasie 600 ( na co on odpowiada )

"-wie pan dlaczego własciniele kawasaki nie mówią sobie Dzien dobry
-Nie wiem
- bo rano witali siÄ™ w serwisie "

Osobiscie nie uważam by motory kawasaki były do niczego nigdy nie miałem żadnej kawy . A jak pisałem wczesniej moj znajomy ma gpz i całkiem dobrze sie spisuje .

A to tylko taki zart który kiedys usłyszałem i sie nim tutaj pochwaliłem .
był suzuki bandit 600n będzie ......
Avatar użytkownika
dambandit
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1704
Dołączył(a): 9/11/2007, 19:45
Lokalizacja: Opole

Następna strona


Powrót do Motocykle



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości




na górê