Zobacz wątek - Kupno i mały tuning :)
NAS Analytics TAG

Kupno i mały tuning :)

Mechanika tylko powyżej 125cc.
_________

Kupno i mały tuning :)

Postprzez Beny24 » 28/11/2007, 14:44

Witam .
Jako że jestem nowym użytkownikiem forum chciałbym sie z wszystkimi przywitać i przy okazji zadać kilka pytań :)
Myślę o kupnie Hondy CBR 600 chodzi o model F1 lub F2.
Jakie są różnice ?? wygląd zewnętrzny to wiem :) ale reszta ??
ogólnie konstrukcja ?? silnik ?? czy to sa te same silniki ??? czy jakieś znaczące róznice w nich były?? powiedzmy że mam na pieniądze na fajną F1 albo taką średnią F2 !! co lepiej ?? i moze ktoś kiedyś coś takiego cudował ?? czy mozna od F2 wpasować zadupek do F1 chodzi mi o lampe plastiki bozne i siedzenie ??? czy nie jest to takie łatwe ??
Beny24
Świeżak
 
Posty: 7
Dołączył(a): 28/11/2007, 14:16
Lokalizacja: Brzeg Dl.


Postprzez elco » 28/11/2007, 16:40

na scigaczu znajduje sie obszerny artykul o hondzie CBR 600, w ktorym znajdziesz chyba wiekszosc odpowiedzi na swoje pytania

cbr f2 i f1 to dwie rozne bajki.
inaczej sprawa przedstawia sie z f3 i f2 - tu mozna mowic troche o podobienstwach i roznicach.

a jezeli chodzi o wymiane plastikow, pewnie musialbys sie niezle napocic, zeby cokolowiek tam pozmieniac. f2 jest znacznie mniejsza, lzejsza, inaczej rozwiazana konstrukcyjnie.

i osobiscie radze ci kupic f2 w srednim stanie niz f1 w bardzo dobrym

taka moja mala sugestia: (nie odbierz oczywiscie tego zle) odnosze wrazenie, ze chcesz kupic motocykl, ale narazie nie za bardzo wiesz jaki. radze ci sie troche bardziej zainteresowac tematem.
Honda VFR 800 FI
Avatar użytkownika
elco
Moderator
 
Posty: 3014
Dołączył(a): 10/3/2007, 01:18
Lokalizacja: Wałbrzych/Wrocław


Postprzez Beny24 » 28/11/2007, 17:58

No widzę ze sa tutaj prawdziwi specjaliści :) fakt planuje kupić, co do modelu i marki to cały czas po głowie chodził mi suzuki gsx 600F lub rf 600 ale w ostatnim sezonie pojeździłem z kolegą gościnnie na jego drugim motorku a dokładnie CBR 900RR i poprostu zachorowałem na Hondę :) tak jak ten motor trzyma się drogi i tak jak chodzi silnik to poprostu muzyka :) no i własnie kolega namawia mnie na CBR F2 ale za 5000zł to tak raczej cieżko 6000 i w góre to juz lepiej. No ale dzięki za podpowiedź poszukam i poczytam. Pozdrawiam.
Beny24
Świeżak
 
Posty: 7
Dołączył(a): 28/11/2007, 14:16
Lokalizacja: Brzeg Dl.

Postprzez elco » 28/11/2007, 18:13

od momentu, w ktorym kupilem swoja cbr f2 ceny nieznacznie spadly i jest troche wiekszy wybor. Mysle, ze najlepiej bedzie jezeli nie bedziesz sie napalal i zaczekasz troche. Dozbierasz troche pieniazkow i spokojnie za te 6500 kupisz w miare przyzwoitym stanie cbr f2. W CBR F1 nie radze sie pchac , bo to juz prawie wechikul czasu pod kazdym wzgledem. Jezeli bys mial jakies pytania odnosnie samego motocykla mozesz smialo pisac na priv, postaram sie pomoc.
Honda VFR 800 FI
Avatar użytkownika
elco
Moderator
 
Posty: 3014
Dołączył(a): 10/3/2007, 01:18
Lokalizacja: Wałbrzych/Wrocław

Postprzez Beny24 » 28/11/2007, 18:30

Dzięki za podpowiedź
Beny24
Świeżak
 
Posty: 7
Dołączył(a): 28/11/2007, 14:16
Lokalizacja: Brzeg Dl.

Postprzez jasql » 28/11/2007, 19:41

Prawie sie zgodze, oprocz tego, ze lepiej kupic srednia f2 niz bardzo dobra f1.
Jezeli jakas f2 jest sprzedawana jako srednia (za male pieniadze) to prawdopodobnie nadaje sie tylko do dojechania do dobrego warsztatu, bo poprzedni wlasciciele uzywali ja do czegos wiecej niz "dojazdow do kosciola".
Jak masz okazje kupic jakas f1 (ale PC23) od zaufanej osoby, to dlaczego by nie kupic. Te kilka kilogramow wiecej i kilka koni mniej nie robia az takiej roznicy.
<a href="http://h-tsz.com/amFzcWxh">Dostaniesz w PYSK jak klikniesz.
Avatar użytkownika
jasql
Bywalec
 
Posty: 603
Dołączył(a): 8/7/2007, 20:44
Lokalizacja: Londyn



Powrót do Mechanika motocyklowa



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości




na górê