Zobacz wÄ…tek - Technikum motocyklowe??
NAS Analytics TAG

Technikum motocyklowe??

O wszystkim
_________

Postprzez Quatre88 » 12/11/2007, 20:48

i tu rodzi się kolejna tragedia... [...] młotkiem ramę prostował...

Melvin nie wszyscy są tacy :P. Jednak większość naszych wspaniałych mechaników (otwórz link) to jak to moja mama wspaniale określa "fajansiarze" bez fachu. Dobry mechanik tutaj podkreślam samochodowy (lecz nie koniecznie, nie wiem jak to określić :cry: chyba mianem złotej rączki ), który potrafi naprawić malucha, traktor, kombajn i Bóg wie co jeszcze; jeżeli nie potrafi czegoś naprawić to sie za to nie zabiera. Lecz w polsce rozumowanie jest takie: "Nie potrafie tego zrobic ale pierdykne tu i tam młotkiem i troche grosza wpadnie." A co do "motocyklówki" to też o takiej nie slyszalem. Polecam technikum gastronomiczne :P.
Ostatnio edytowano 28/8/2013, 15:58 przez Quatre88, Å‚Ä…cznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Quatre88
Świeżak
 
Posty: 50
Dołączył(a): 11/11/2007, 09:19
Lokalizacja: Alpha Centauri


Postprzez zdzichu123 » 12/11/2007, 21:28

Sam tez ide od wrzesnia do Technikum Mechanicznego, i tez chcialbym jesli bylaby taka mozliwosc podkształcić sie troche w mechanice motocyklowej :) Mysle że załapię sie do pobliskiego warsztatu na praktyki jakies :D:D Bo jak to ktos dobrze powiedzial motorów jest coraz wiecej, powiedzial bym ze naszła jakby "moda" na motocykle, a te trzeba wkoncu gdzies naprawiac :D
Yamaha DT 125R [SPRZEDANA] >> Aprilia RS 125 [SPRZEDANA] >> Yamaha YZF 250

22.10.08 ====> Zdałem Prawko :)
Avatar użytkownika
zdzichu123
Bywalec
 
Posty: 869
Dołączył(a): 11/7/2007, 21:37
Lokalizacja: Chodzież


Postprzez elco » 12/11/2007, 21:37

mar111cin napisał(a):powiedziałem to na drugiej stronie może nie zauważyliście jeszcze- to pokażcie mi te szkoły motocyklowe na zachodzie.


http://www.education-online-search.com/ ... nic_school

tych szkol, tudziez instytutow mozna troche znalezc. W Polsce, a takze w pozostalej czesci cywilizowanej Europy w autoryzowancyh serwisach prowadzi sie specjalne szkolenia, ktore zeby podjac trzeba miec przynajmniej papiery elektromechanika. Dwa lata temu jakis student Politechniki Wroclawskiej pisal prace magisterska na temat ukladow smarowania w silnikach wysokoobrotowych. Mysle, ze rozwiazenie tego typu jest wyjsciem z sytuacji, aczkolwiek inzynier raczej nie bedzie taplal sie w oleju.
Honda VFR 800 FI
Avatar użytkownika
elco
Moderator
 
Posty: 3014
Dołączył(a): 10/3/2007, 01:18
Lokalizacja: Wałbrzych/Wrocław

Postprzez sooshe » 12/11/2007, 22:38

papierek elektromechanika dostane np. po technikum tak?
Avatar użytkownika
sooshe
Świeżak
 
Posty: 350
Dołączył(a): 11/1/2007, 23:13
Lokalizacja: Z grodu Mieszka first

Postprzez pawel_rr » 13/11/2007, 07:33

mar111cin napisał(a):powiedziałem to na drugiej stronie może nie zauważyliście jeszcze- to pokażcie mi te szkoły motocyklowe na zachodzie.

Tu masz szkołe w UK
http://www.cityofbristol.ac.uk/school-l ... cle-2.html
w każdym mieście jest jakiś college, kształcący mechaników motocyklowych, bo oni tez mają problemy z fachowcami. To link do collegu gdzie ja chodziłem, ale na inny kurs:
http://www.belfastmet.ac.uk/courses/cou ... se_id=1310
Teraz został tylko kurs dla "złotych rączek", mniej profesjonalny, ale w Polsce nawet takiego nie ma. Nie chce mi się więcej szukać. Wpisz sobie w google.
DON`T DRINK AND DRIVE!!! | | Sprzedam kask ARAI RX-7 CORSAIR | viewtopic.php?t=19823
Avatar użytkownika
pawel_rr
Świeżak
 
Posty: 144
Dołączył(a): 6/9/2007, 09:01
Lokalizacja: WaWa

Postprzez mar111cin » 13/11/2007, 15:03

tak jak Elcomendate napisał inżynier zapewne nie będzie siedział w garażu i się bawił w naprawe motocykli, raczej może podejść do deski kreślarskiej i coś zaprojektować.
2) najbardziej mi się podobało coś tam online ;)
chciałbym zauważyć że tych szkół i tak jakoś nie znaleźliście dużo, tak że nie ma co zaraz stękać że mieszkamy w polsce i nic tutaj nie ma. Chciałbym przypomnieć że motocykl to głównie silnik, a technikum mechanicznych jeszcze troche w polsce zostało prawda? A na studiach mechanika i budowa maszyn - silniki spalinowe i wszystko na temat.

Projektowanie owiewek najlepiej zostawić tym z ASP i od termodynamiki (badanie Cx)
A rame jak ktoś będzie po mechanice i budowie maszyn to też zaprojektuje, będzie wiedział z czego i jakie kształty nadać.
<b>Life begins at 200km/h!!!!</b>
było gsx600f, było ZX12R :(, jest V-Strom 650 AK8 :)
Avatar użytkownika
mar111cin
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 6941
Dołączył(a): 29/5/2006, 13:12
Lokalizacja: FSW (lubuskie)

Postprzez sooshe » 13/11/2007, 19:01

[quote="mar111cin"]Chciałbym przypomnieć że motocykl to głównie silnik, a technikum mechanicznych jeszcze troche w polsce zostało prawda? quote]


No tak silnik ok ale co ze skrzynia??to juz nie jest takie proste.
Avatar użytkownika
sooshe
Świeżak
 
Posty: 350
Dołączył(a): 11/1/2007, 23:13
Lokalizacja: Z grodu Mieszka first

Postprzez tomeek » 13/11/2007, 21:08

Ale głupoty gadacie
Sam chodze do technikum samochodowego i silnik to silnik jak poznasz od podstaw kazdy uklad i jego rozwiazania i odmiany to naprawisz osobowke ciezarowke traktor motocykl i wszystko inne co ma silnik spalinowy nie wazne czy silnik bedzie ZI, ZS czy wysoko obrotowy. A wszelkie naprawy i regulacje w najnowszych silnikach i tak wykonujesz wedlug ściśle okreslonej procedury. Zeby byc dobrym mechanikiem to trzeba caly czas sie uczyc bo wchodza coraz to nowsze rozwiazania i trzeba byc na bieżaco
Avatar użytkownika
tomeek
Świeżak
 
Posty: 41
Dołączył(a): 20/6/2007, 11:32

Postprzez jasql » 13/11/2007, 21:29

mar111cin napisał(a):tak jak Elcomendate napisał inżynier zapewne nie będzie siedział w garażu i się bawił w naprawe motocykli, raczej może podejść do deski kreślarskiej i coś zaprojektować.
...


Wydaje mi sie, ze taki inzynier zna angielski i po obronie dyplomu pojedzie do UK albo Irlandii na budowe po lepsze pieniadze ;)

To byl zart.


mar111cin napisał(a):tak jak Elcomendate napisał inżynier zapewne nie będzie siedział w garażu i się bawił w naprawe motocykli, raczej może podejść do deski kreślarskiej i coś zaprojektować.
2) najbardziej mi się podobało coś tam online ;)
chciałbym zauważyć że tych szkół i tak jakoś nie znaleźliście dużo, tak że nie ma co zaraz stękać że mieszkamy w polsce i nic tutaj nie ma. Chciałbym przypomnieć że motocykl to głównie silnik, a technikum mechanicznych jeszcze troche w polsce zostało prawda? A na studiach mechanika i budowa maszyn - silniki spalinowe i wszystko na temat.

Projektowanie owiewek najlepiej zostawić tym z ASP i od termodynamiki (badanie Cx)
A rame jak ktoś będzie po mechanice i budowie maszyn to też zaprojektuje, będzie wiedział z czego i jakie kształty nadać.


Jak ktos ma lekkie pojecie to poradzi sobie z motocyklem i samochodem albo odwrotnie. W zadnej szkole nie naucza, gdzie co stuka, bo to wszystko przychodzi wraz z doswiadczeniem. Nie pamietam, zeby moj "majster" pokazywal mi jak wyjac skrzynie biegow, albo rozebrac jakies hamulce.
W szkole ucza budowy, (zeby wiedziec mniej wiecej gdzie szukac) oraz jak dane podzespoly dzialaja, zeby znalezc potencjalna usterke.
Watpie, zeby mozna sie nauczyc jak rozebrac skrzynie biegow. Za ktoryms tam razem mozna ewentualnie dojsc do wprawy i robic to szybciej.
<a href="http://h-tsz.com/amFzcWxh">Dostaniesz w PYSK jak klikniesz.
Avatar użytkownika
jasql
Bywalec
 
Posty: 603
Dołączył(a): 8/7/2007, 20:44
Lokalizacja: Londyn

Poprzednia strona


Powrót do Hydepark



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 36 gości




na górê