Zobacz wÄ…tek - Shoei RF-1000 - recenzja
NAS Analytics TAG

Shoei RF-1000 - recenzja

Jakie rękawice, kask, gmole?
_________

Shoei RF-1000 - recenzja

Postprzez 4est » 6/11/2007, 21:03

Witam serdecznie.
Chcialem sie pochwalic swoim nowym nabytkiem, wreszcie dotarl ;)

Jak juz wczesniej wpominalem szukalem amerykanskiego odpowiednika dla XR-1000. Wlasciwie to ten sam kask, zasadnicza roznica to brak w fabrycznej szybce mocowania do pinlock'a (cena akcesoryjnej to 30USD) i oczywiscie cena samego garnka ;)

W pudle dostajemy: garnek, torbe, podbrodek, wkladke zwana 'breathguard' oraz stadardowy zestaw makulatury.

Obrazek

Teraz rzut okiem na garnek ;)
Z przodu prezentuje sie genialnie ;)

Obrazek

Linia boczna tez niczego sobie ;)

Obrazek

Obrazek

Z tylu delikatna lotka, podobno w polaczeniu z malym dyfuzorem na dole spisuja sie rewelacyjnie i zapobiegaja podnoszeniu glowy przez ped powietrza.

Obrazek

To co przykuwa bezdyskusyjnie uwage to wspaniala jakosc wykonczenia wnetrza kasku, wymienialne 'policzkowe' wkladki dostepne w wielu rozmiarach pozwalaja na 'uszycie garna na miare glowy'

Obrazek

Reasumujac, swietny kask - wszechobecne otworki wentylacne poki co moge tylko podziwiac ;)
Uwazam, ze jakosc wykonania i same mateiraly na b.wysokim poziomie.
Ktos zapewne wtraci, ze jest jeszcze jedna roznica pomiedzy RF, a XR - mianowicie atesty.
Inne obowiazuja w USA, a inne Unii. Jak dla mnie jest to bez znaczenia ;)
Nie bede sie czul gorzej majac na glowie 'chamerykanskiego' shoeia ;)

Moze na koniec miesiaca bedzie mi dane go troszke przetestowac w praniu to skrobne cos wiecej ;)

Aby na koniec dodac pikanterii - cena z dostawa pod drzwi 680 PLN ;)

PS: pozdrowienia dla pana ze sklepu na ul Targowej w Wawie, ktory z definicji jest gburem i glodnemu nie sprzeda chleba :lol:
Twierdzil z uporem maniaka, ze nie mozna kupic shoei'a za taka kase i to pewnie jakas lipa ;)
Ostatnio edytowano 6/11/2007, 22:48 przez 4est, Å‚Ä…cznie edytowano 1 raz
Pozdrawiam,
4est
Avatar użytkownika
4est
Świeżak
 
Posty: 317
Dołączył(a): 1/5/2007, 19:56
Lokalizacja: Wawa


Postprzez harry89 » 6/11/2007, 21:13

ale mierzyles ten model przed zakupem? bo jesli nie, to dosyc odwazna inwestycja... zawsze istnieje ryzyko, ze gdzies cie moze uwierac i wtedy nie wiadomo co z takim fantem zrobic...
Kawasaki ZX-6R
Avatar użytkownika
harry89
Bywalec
 
Posty: 647
Dołączył(a): 30/9/2006, 11:34
Lokalizacja: Piotrowice/Lublin


Postprzez 4est » 6/11/2007, 22:39

Tak, tylko oczywiscie europejska wersje XR-1000 ;)
Skorupy na moj gust sa identyczne, jedyna roznica moze sie pojawic przy wielkosci wkladek na policzki (fabrycznie mam rozmiar 35).
Mam wrazenie, ze moj RF-1000 jest ciutke ciasniejszy od XR-1000 w tym samym rozmiarze.
Biorac pod uwage opinie innych tubylcow, kask powinien byc ciasnawy (ale bez przesady ;)) bo sie odrobine ubije i ulozy do glowy ;)
W najgorszym wypadku zakupie nowe wkladki za 19USD ;)
Pozdrawiam,
4est
Avatar użytkownika
4est
Świeżak
 
Posty: 317
Dołączył(a): 1/5/2007, 19:56
Lokalizacja: Wawa

Postprzez hayabusarider » 7/11/2007, 07:25

Dobra, to teraz zdradź kworum, w całą ścieżkę tego zakupu z USA, od zamówienia, formę zapłaty itd. po doręczenie pod drzwi.
Z jakiego sklepu internetowego kupowałeś?
Europejski rozmiar M to jaki na amerykański?
hayabusarider
Świeżak
 
Posty: 6
Dołączył(a): 23/10/2007, 09:46

Postprzez 4est » 7/11/2007, 08:58

Z jakiego sklepu internetowego kupowałeś

www.ebay.com ;)
konkretnie u tego typa click (otwórz link)

od zamówienia
Buy It Now ;)

formę zapłaty
www.paypal.com ;)
troszke sie cykalem na poczatku, ale wszystko jest cacy ;)

po doręczenie pod drzwi

w/w gosc prowadzi wysylke ogolnoswiatowa, ja zrobilem inny 'sprytny myk', moze ciut drozszy ale moim zdaniem pewniejszy ;)
Poprosilem typa, zeby wyslal mi paczke na adres w USA (10USD), moja kumpela odebrala, przepakowala i przyslala do mnie (20USD).

Europejski rozmiar M to jaki na amerykański?

wedlug tabeli rozmiarow shoei'a oraz zapewnien goscia z dzialu sprzedazy shoei w usa ten sam. Zreszta zerknij sam na stronie shoei'a dla kaskow XR-1000 i RF-1000 sa podane te same rozmiary ;) Choc tak jak juz wczesniej pisalem mozna dopasowac garnek stosujac wymieniane wkladki policzkowe ;)
Sa drobne roznice w wyposazeniu seryjnym, ale ja podszedlem do tematu tak: skoro nie stac mnie na wydanie 1500PLN* na ten kask u nas, poszukam czegos za granicami naszego zlodziejskiego kraju.
Reasumujac za ta kase u nas kupilbym mocno przecietny kask.

* u Tadka z Motostore w Wawie mozna wyrwac w najlepszej mozliwej cenie w Polsce kaski shoei'a (warunek - rabat przy platnosci gotowka ;))
Goraca polecam sklep - b. sympatyczny gosc, potrafi naprawde dobrze doradzic ;)
Pozdrawiam,
4est
Avatar użytkownika
4est
Świeżak
 
Posty: 317
Dołączył(a): 1/5/2007, 19:56
Lokalizacja: Wawa

Postprzez harry89 » 7/11/2007, 13:20

a dlaczego uwazasz, ze wysylka bezposrednio od sprzedawcy jest niepewna? sÄ…dzisz, ze podczas podrozy moze byc jakos gorzej traktowana, czy o co chodzi?

natomiast co do samych kaskow z usa - spojrzalem na ofete i Å‚o matko! tanio jak barszcz. shoei XR-1000 diabolic 2 kosztuje tam nie tak jak u nas 1700, tylko 800 zlotych :shock: bede musial sie powaznie zastanowic nad tym przy kupnie kasku (mam jeszcze pare miesiecy), bo jesli cala operacja jest tak prosta, to rzeczywiscie fajna sprawa. trzeba tylko znac angielski ;)
Avatar użytkownika
harry89
Bywalec
 
Posty: 647
Dołączył(a): 30/9/2006, 11:34
Lokalizacja: Piotrowice/Lublin

Postprzez 4est » 7/11/2007, 14:39

...dlaczego uwazasz, ze wysylka bezposrednio od sprzedawcy jest niepewna? sÄ…dzisz, ze podczas podrozy moze byc jakos gorzej traktowana...

To nie tak, jak zapewne wiesz wymiana towarow pomiedzy krajami nie nalezacymi do wspolnoty podlega ocleniu.
Sa to oczywiscie tylko glupie przepisy i jesli trafisz na bezdusznego celnika to moze sie okazac, ze bedziesz zmuszony oplacic podatek VAT oraz CLO od wymarzonego kasku :(

Sa oczywiscie wyjatki od tej reguly:
- np warotsc paczki (zadeklarowana ;)) nie moze przekaroczyc 30EUR (nie wiem czy dobrze pamietam max. kwote)

Kupujac prosto od amerykanca nie masz zadnej pewnosci czy nie wsadzi do pudla faktury za kask i masz pozamiatane...

Reszte dopowiedz sobie sam ;)
Pozdrawiam,
4est
Avatar użytkownika
4est
Świeżak
 
Posty: 317
Dołączył(a): 1/5/2007, 19:56
Lokalizacja: Wawa

Postprzez harry89 » 7/11/2007, 16:32

hehe, no fakt. o tym nie pomyslalem ;)
Kawasaki ZX-6R
Avatar użytkownika
harry89
Bywalec
 
Posty: 647
Dołączył(a): 30/9/2006, 11:34
Lokalizacja: Piotrowice/Lublin

Postprzez ToMeG » 12/1/2008, 14:56

Chciałbym dodać że kaski shoei z oznaczeniem rf-1000 są cięższe o 200 gram i są sztywniejsze skorupy. Są klejone innym klejem spowodowane jest to właśnie tymi normami. Sam też zamierzam zakupić kask właśnie z USA i nie wiem czy to 200g zrobi mi jakąś różnice.
ToMeG
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 12/1/2008, 14:51
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez dambandit » 12/1/2008, 15:38

Ale to naprawde tanio . Sam zamierzam kupic nowy kask i powaznie biore pod uwage oferte nolana model n102 ale jesli za ta sama cene mógł bym kupic shoei multitec który tam kosztuje 360 dolarów to chyba nie ma nad czym sie zastanawiać .Tylko problem w tym że nigdy nie miałem tego kasku na głowie nie wiem jaki bym potrzebował rozmiar .
był suzuki bandit 600n będzie ......
Avatar użytkownika
dambandit
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1704
Dołączył(a): 9/11/2007, 19:45
Lokalizacja: Opole

Postprzez ToMeG » 12/1/2008, 17:36

Też sie o to martwię, bylem już w salonie i przymierzałem- wybiorę taki jak mi polecił sprzedawca, najwyżej sprzedam go jak nie będzie dobry i tak wtedy nie stracę. Na allegro widziałem sprzedawany rf1000 jako xr1000 za 1300 zł Zawsze powinienem wyjść na plusie.
ToMeG
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 12/1/2008, 14:51
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Slesz » 14/1/2008, 11:45

no nie powiem, kusząca propozycja...nawet bardzo. świetne ceny jak za SHOEI (zresztą inne markowe też :twisted: )
juz od rana przeglądam eBuya. trzeba uruchomić ludka w usach i bedzie piknie.
Tobie 4est gratuluje pomysłu i realizacji zadania.... świetny masz kask.
dzieki za podsunięcie pomysłu
...let's ride...
Avatar użytkownika
Slesz
Świeżak
 
Posty: 51
Dołączył(a): 9/1/2008, 08:17
Lokalizacja: z Piekła rodem

Postprzez 4est » 17/1/2008, 16:06

Tobie 4est gratuluje pomysłu i realizacji zadania.... świetny masz kask.
dzieki za podsunięcie pomysłu

nie ma za co, potrzeba jest matka wynalazkow ;)

Chciałbym dodać że kaski shoei z oznaczeniem rf-1000 są cięższe o 200 gram i są sztywniejsze skorupy. Są klejone innym klejem spowodowane jest to właśnie tymi normami.

nie bede sie klocil, ale tu (otwórz link) masz specyfikacje XR'a, a co do RF'a to sprawdze co mam na nocniku napisane ;)
zreszta moj kumpel z pracy lyknal w louis'e ostatnia sztuke XR'w malowaniu a za b.dobre pieniadze wiec porownamy ;)

Zaluje teraz tylko, ze razem z garnkiem nie kupilem rekawic alpiny SP-2 :(
Mierzylem w Poland Position i bylem zachwycony, ale cena 400PLN odstraszyla mnie skutecznie....
Jak sobie pomysle, ze moglem miec takie za 160PLN to az mnie sciska...

PS: brak szybki z pinlock'eim w RF to nie jedyna roznica ;)
XR ma w zestawie wizjer pod pinlock'a+wkladke, ale nie ma noska i podbrodka, a w RF sa ;)
Na koniec: oto odpowiedz dlaczego wlasnie SHOEI (otwórz link) ;)
Pozdrawiam,
4est
Avatar użytkownika
4est
Świeżak
 
Posty: 317
Dołączył(a): 1/5/2007, 19:56
Lokalizacja: Wawa

JEST !!

Postprzez fan99 » 29/1/2008, 19:57

Już JEST pod impulsem tego postu , wszedłem na Ebay i zakupiłem taki kask , właśnie przyszedł , nie korzystałem z pośredników jak autor , zamówiłem i facet przysłał mi go bezpośrednio od siebie do polski płatność PayPal , paczka szła 6 dni a ogólny koszt 410dol czyli 1050 zł , malowanie diabolic ZERO. Dostałem wszystko to samo co mój poprzednik , pozdrawiam !! i dzięki za utorowanie drogi ! :)
Obrazek (otwórz link)
Obrazek (otwórz link)
Obrazek (otwórz link)
fan99
Świeżak
 
Posty: 11
Dołączył(a): 25/8/2007, 12:22

Postprzez Slesz » 30/1/2008, 11:39

możesz podać nick sprzedawcy z Ebaya, albo linka do aukcji???

pzdr
...let's ride...
Avatar użytkownika
Slesz
Świeżak
 
Posty: 51
Dołączył(a): 9/1/2008, 08:17
Lokalizacja: z Piekła rodem

xx

Postprzez fan99 » 30/1/2008, 11:45

Jasne , http://stores.ebay.com/Powersport-Closeouts moge go polecić szybko sprawnie dobry kontakt.
fan99
Świeżak
 
Posty: 11
Dołączył(a): 25/8/2007, 12:22

Postprzez 4est » 8/2/2008, 23:54

Ciesze sie, ze moglem jakos pomoc ;)
Sliczny garnek, gratuluje zakupu - napewno bedziesz zadowolony :)

PS: kupiles w USA, czy blizej ? Moj kumpel trafil swietne okazje znacznie blizej w niemcowni w Louise - lyknal dwa nocniki XR'a (z dostawa wyszlo go okolo 1 tysia) i J-Wing'a (na tego nadal jest super cena ;)) za 650 PLN :shock:

Dlugo polowal, az trafil na swietna okazje ;)
Cierpliwosc poplacila, ma 2 swietne nocniki w cenie jednego kupionego u nas :lol:
Pozdrawiam,
4est
Avatar użytkownika
4est
Świeżak
 
Posty: 317
Dołączył(a): 1/5/2007, 19:56
Lokalizacja: Wawa

Postprzez SQ » 10/2/2008, 14:19

kurcze Panowie świetne kaski za rewelacyjne pieniądze. fajnie, że podzieliliście się info ;)
nie szukałem dokładnie, ale nie znalazłem białego, a na taki ostatnio choruję :D
Avatar użytkownika
SQ
Mieszkaniec forum
 
Posty: 1677
Dołączył(a): 22/11/2007, 23:05
Lokalizacja: Przasnysz/Ostrołęka

Postprzez kobialken » 15/2/2008, 18:25

Ja tez dołączam do szczęśliwych posiadaczy Rf -1000 za tanioszke. Tylko powiedzcie mi jedną rzeczy, mianowicie jak zdjąć szybę? I czy szyby od XR pasują na bank do RF?
kobialken
Świeżak
 
Posty: 24
Dołączył(a): 7/10/2007, 14:44
Lokalizacja: warszawa

Postprzez 4est » 16/2/2008, 00:24

nie ma nic prostszego niz wymiana szyby w RF lub XR, trudniejsza czynnoscia jest samo zalozenie nocnika :lol:
Szybki powinny pasowac na miekko ;)
Pozdrawiam,
4est
Avatar użytkownika
4est
Świeżak
 
Posty: 317
Dołączył(a): 1/5/2007, 19:56
Lokalizacja: Wawa

Następna strona


Powrót do Akcesoria motocyklowe



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości




na górê