Zobacz wątek - Wszystko o kaskach motocyklowych, pytania o cenę, opinie
NAS Analytics TAG

Wszystko o kaskach motocyklowych, pytania o cenę, opinie

Jakie rękawice, kask, gmole?
_________

Postprzez Zimny72 » 14/2/2016, 12:38

Nie wiem co masz do Sharka - przymierzałeś, jeździłeś? Mam S900C i jestem BARDZO zadowolony. Aż mi go szkoda katować na co dzień i raczej używam na "lepsze" okazje (dalsze trasy, lans itp.), gdzie mogę sobie wykorzystać te bajery typu pompka, luminescencyjne malowanie po zmroku itp. Na tyle jestem zadowolony, że przymierzam się do zmiany Lazera Bayamo na S700S - jako drugi kask na co dzień, ale za to w jakimś fajnym malowaniu. A co, podnosimy standard. Zastanawiałem się też nad Speed-R, Vision-R2 i Skwalem jako drugim kaskiem po S900C. Raz - że są mega wygodne, dwa - są dobrze zrobione, trzy - mają o niebo lepszą blendę niż HJC, cztery - są w akceptowalnych cenach. A kumpel, który testował Race-Pro twierdzi, że są o niebo lepsze od Shoeia i Araia.
Ostatnio edytowano 14/2/2016, 12:41 przez Zimny72, łącznie edytowano 2 razy
Moto Guzzi V7 - szkoda życia na brzydkie motocykle.
Avatar użytkownika
Zimny72
Zimny Drań
 
Posty: 1382
Dołączył(a): 13/1/2013, 23:07
Lokalizacja: Wesoła


Postprzez jasnoksieznik » 14/2/2016, 12:38

Wystarczy kupić nowego pinlocka :D

W moim poprzednim HJC, w podobnych warunkach było lepiej, a tutaj się to dzieje od nowości. Ot, jest dobrze, a nie bardzo dobrze.
BMW -> KTM. Mogę mieć spaczenie zawodowe.
Avatar użytkownika
jasnoksieznik
Stały bywalec
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 15/2/2013, 12:36
Lokalizacja: Monachium


Postprzez Rura » 14/2/2016, 22:23

Boxer przymierz te kaski i uwierz mi, jak pasuje na Ciebie HJC, to nie będzie pasował Shark i tyle. Tak samo Shoei. Przetestowało to grono osób i każda ma tak samo. Albo rybki, albo akwarium. Albo źle mierzysz i później wyjdzie to w użytkowaniu.
W tym HJC o którym mówię i w drugim egzemplarzu tego samego gościa i w kasku jeszcze jednego kumpla (czyli w 3) taka sama wada, ubite do nieprzytomności i prujące się w niektórym miejscach wkładki wymienialne, więc nie jest to jednostkowy babol. Wszystkie kaski rok produkcji 2015.
Daytona, MW, GT... byle latało ;-).
Rura
Świeżak
 
Posty: 421
Dołączył(a): 30/1/2015, 22:09
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez jasnoksieznik » 14/2/2016, 23:16

hihi, w tej połowie o "przymierz, bo różne marki różnie pasują" to samo mu napisałem na priv.
Co do jakości wykonania, to po 2-3 sezonach tani HJC rzeczywiście się zauważalnie zużył (bez utraty własności użytkowych), a le aktualny RPHA ST jest eksploatowany bardzo intensywnie i po sezonie nie ma żadnych przetarć, pęknięć, czy usterek.
BMW -> KTM. Mogę mieć spaczenie zawodowe.
Avatar użytkownika
jasnoksieznik
Stały bywalec
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 15/2/2013, 12:36
Lokalizacja: Monachium

Postprzez gokart » 26/2/2016, 22:59

U mnie w HJC też te wkładki się prują. Beznjadzieja. Teraz planuję kupić coś nowego. Jasnksiężnik, zainspirowałeś mnie do tego RPHA

http://szambo-eko-betonowe.pl/lodzkie (otwórz link)
Ostatnio edytowano 4/6/2016, 15:44 przez gokart, łącznie edytowano 1 raz
gokart
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 25/2/2016, 23:55

Postprzez lagiboy » 27/2/2016, 07:41

Powiem szczerze, że nie przepadam za HJC RPHA ST, mam go od dwóch lat i co jakiś czas wyciągam go z szafy.
Jest mega wyodny, bardzo ładnie wykonany nic tam nie trzeszczy, nie ma luzów, ma bardzo fajnie przemyślany system zamykania i otwierania wizjera, bardzo wygodny. Natomiast jest głośny, dużo głośniejszy niż moje dwa inne kaski i w moim przypadku słabo spisuje się aerodynamicznie przy dużych prędkościach na naked bike'u. pod tym względem w porównaniu do Shoei XR-1100 i X-spirit 2, HJC RPHA ST wypada gorzej.
black matt=grey (color by honda)
Avatar użytkownika
lagiboy
Moderator
 
Posty: 2690
Dołączył(a): 1/4/2014, 23:35

Postprzez matix1505 » 4/3/2016, 13:14

Witam, doszedłem do momentu w którym wytypowałem sobie dwa kaski - Nolan N86 i HJC IS-17.
Pierwszy z nich ma 4 gwiazdki w teście Sharpa a drugi 5 gwiazdek, natomiast w teście adac jest zupełnie odwrotnie.
Na którym teście więc lepiej polegać aby określić który kask jest bezpieczniejszy ?
I ogólnie który kask byście mi polecili ? Bo opinie są zbliżone więc i decyzja ciężka ;)
Dodam, że HJC uwiódł mnie swoim fluorescencyjnym zielonym kolorem.
Avatar użytkownika
matix1505
Świeżak
 
Posty: 63
Dołączył(a): 26/12/2008, 21:48

Postprzez SlowMotion » 4/3/2016, 14:08

Te testy po prostu badają kaski w nieco innych warunkach/w inny sposób. Jeden się sprawdzi nieco lepiej w jednej sytuacji, drugi w drugiej, ale moim zdaniem należy je traktować jako kaski o podobnym poziomie bezpieczeństwa. Nigdy nie wiesz w jaki sposób Ty akurat (tfu, tfu) uderzysz głową o asfalt. Ciężko przewidzieć, który będzie bezpieczniejszy. Zamiast tego po prostu przymierz oba i zobacz, który lepiej leży, bo dopasowanie jest kluczowe jeśli kask ma spełnić swoją rolę.
Avatar użytkownika
SlowMotion
Świeżak
 
Posty: 461
Dołączył(a): 7/11/2014, 22:22
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Zimny72 » 4/3/2016, 15:07

Bezsensowne dywagacje... a który waszym zdaniem kask jest najbezpieczniejszy, jak przypieprzę czołowo przy 200km/h w mur albo puszkę? ;) Testy Sharpa są zwykłymi testami wytrzymałościowymi i materiałowymi tj. analizującymi pochłanialność siły uderzenia. Zupełnie inną sprawą jest jak uderzysz i przy jakiej prędkości.
Moto Guzzi V7 - szkoda życia na brzydkie motocykle.
Avatar użytkownika
Zimny72
Zimny Drań
 
Posty: 1382
Dołączył(a): 13/1/2013, 23:07
Lokalizacja: Wesoła

Postprzez thad » 7/3/2016, 12:54

Jaki garnek byście polecili do 800zł na gixxa 600 k4? Jazda głównie po wwa i czasem jakaś dłuższa trasa / wypad za miasto.
Dobrze jakby miał zapięcie DD
thad
Świeżak
 
Posty: 6
Dołączył(a): 28/2/2016, 15:02

Postprzez kravec » 7/3/2016, 23:33

HJC FG-17
Avatar użytkownika
kravec
Administrator
 
Posty: 5571
Dołączył(a): 30/8/2006, 16:14
Lokalizacja: Pabianice

Postprzez thad » 8/3/2016, 14:20

a co sadzicie o Icon Alliance Threshold? ten imo ma lepsze malowania niz hjc
tylko nie wiem czy ma mozliwosc zalozenia pinlocka
thad
Świeżak
 
Posty: 6
Dołączył(a): 28/2/2016, 15:02

Postprzez SlowMotion » 8/3/2016, 15:29

Ma nieco gorszy wynik w testach sharp niż hjc. Skorupa z poliweglanu a nie kompozytu, jest cięższy. Ciuchy i kaski Icon są dużo bardziej popularne na amerykanskim rynku niż w europie więc chyba ciężko będzie znaleźć kogoś kto powie coś z własnego doświadczenia. Ja osobiście odnoszę wrażenie, że Icon bardziej idzie w kierunku mody niż bezpieczeństwa.
Avatar użytkownika
SlowMotion
Świeżak
 
Posty: 461
Dołączył(a): 7/11/2014, 22:22
Lokalizacja: Kraków

Postprzez kaszŁu » 11/3/2016, 15:03

Ponieważ miałem dylemat przy wyborze rozmiaru kasku a przyjechał do mnie w końcu hjc is-17 chce się podzielić pierwszymi spostrzeżeniami. Wybrałem o jeden rozmiar mniejszy niż wypada z tabelki i ku mojemu zdziwieniu kask leży idealnie. Jest ciasno, miną przypominam głodnego dorsza bałtyckiego ale nigdzie nic wyraźnie mnie nie uwiera. Te które przymierzałem w sklepach były w środku jakieś kanciate. Chodziłem już w nim około godziny po domu i nie wyczułem większego dyskomfortu. Ciekawostką jest także to ,że w kasku zamontowana jest ciemna blenda, te z półek sklepowych były delikatnie mówiąc beznadziejne, za jasne. Kask pachnie nowością, naklejki wszystkie wiec nie zakładam że jest używką. Może hjc wysłuchało użytkowników i wymienili seryjną blendę na coś bardziej użytecznego ?
kaszŁu
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 21/1/2016, 11:35
Lokalizacja: wielkopolska

Postprzez kravec » 11/3/2016, 16:40

SlowMotion napisał(a):Ma nieco gorszy wynik w testach sharp niż hjc. Skorupa z poliweglanu a nie kompozytu, jest cięższy. Ciuchy i kaski Icon są dużo bardziej popularne na amerykanskim rynku niż w europie więc chyba ciężko będzie znaleźć kogoś kto powie coś z własnego doświadczenia. Ja osobiście odnoszę wrażenie, że Icon bardziej idzie w kierunku mody niż bezpieczeństwa.


Icon to hamerykańska stylóweczka.. poza tym- średniawka. Do tego ceny z kosmosu.
Avatar użytkownika
kravec
Administrator
 
Posty: 5571
Dołączył(a): 30/8/2006, 16:14
Lokalizacja: Pabianice

Postprzez Qwertonic » 13/3/2016, 18:06

Witam. Otóż mam na sprzedanie kask OGK FF-4 w rozmiarze XS. Niestety nigdzie nie mogę znaleźć jego ceny. Kask ma tylko parę mało widocznych rysek. Jest ktoś kto orientuje się ile może być wart taki kask?
Załączniki
20160313_175705.jpg
20160313_175705.jpg (136.66 KiB) Przeglądane 7653 razy
20160313_175720.jpg
20160313_175720.jpg (134.19 KiB) Przeglądane 7653 razy
20160313_175733.jpg
20160313_175733.jpg (127.05 KiB) Przeglądane 7653 razy
Qwertonic
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 13/3/2016, 17:18
Lokalizacja: Spychowo/Szczytno

Postprzez Rura » 13/3/2016, 19:05

0,5 PLN - tyle są warte jakiekolwiek UŻYWANE kaski. A ten nawet mniej, bo kolor na popielniczkę ma kijowy.
Daytona, MW, GT... byle latało ;-).
Rura
Świeżak
 
Posty: 421
Dołączył(a): 30/1/2015, 22:09
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez TheKazz » 20/3/2016, 14:17

Witam,
jakiego szczękowca polecicie?

To będzie mój pierwszy kask, do tej pory przejeździłem sezon w pożyczonym integralu HJC, ale nawet nie wiem jaki to model, w każdym bądź razie nic z wyższej półki. Marzy mi się szczękowiec, jakiś w miarę porządny, czyli bezpieczny, nie do przesady głośny, z dobrą wentylacją i w kolorach bialo czarny albo czarno biały :)

Najpierw myślałem o Shark Evoline ST 3, ale ponoć nie jest on zbyt dobry?
Ostatnio w oko wpadl mi Caberg duke legend, ale opinii o nim też juz przeczytałem mnóstwo, jedne pochlebne drugie węcz przeciwnie...

Co do designu to podoba mi się też coś typu Airoh J 106, ale na mój moto to chyba nie odpowiedni kask.

Doradźcie coś :)
TheKazz
Świeżak
 
Posty: 12
Dołączył(a): 30/11/2014, 18:54

Postprzez MisieqMP » 20/3/2016, 20:32

Po pierwsze pozbądź się kwestii "to nie pasuje na mój motocykl" miej to w d... Widziałem sporo gości którzy dobierali kask do swoich upodobań bo mieli takie widzi mi się, nawet chopperowca w kasku crossowym, po drugie nie powinno się jeździć w pożyczonym kasku (nie chodzi mi o higienę) ale o to że kask zawsze dopasowywuje się do jednej tylko głowy, nie mam na myśli kasków za >100zł. Po trzecie kwestia tego czy kask jest głośny czy nie zależy od bardzo wielu czynników, kształt głowy, motocykl /owiewka/ i to jak ty ten hałas odczuwasz. Osobiście uważam że ważniejsze jest dobre dopasowanie kasku do głowy, wentylacja dobra zawsze równa się podwyższony poziom hałasu, jeśli faktycznie okaże się że hałąs będzie uciążliwy zainwestuj w stopery. Puenta jest taka że ja Ci nie polecę konkretnego modelu kasku i chyba nikt inny, tylko posypią się komenty nt weź model X bo ja w nim jeżdżę i dla Ciebie też będzie dobry, nic bardziej mylnego weź gotówkę idź do sklepu, pomacaj poprzymierzaj i sam zdecyduj.

Pozdrawiam.
No place, no race - Mick Doohan
Avatar użytkownika
MisieqMP
Świeżak
 
Posty: 201
Dołączył(a): 15/3/2016, 13:33
Lokalizacja: Tarnów/Warszawa

Postprzez TheKazz » 20/3/2016, 21:04

Dzięki za odpowiedź :) Mądrze mówisz :)

Kask pożyczony no booo kupiło się motocykl a strój miał być kupowany po kolei wszystko no i tak wyszło, że do tej pory mam tylko rękawice i kominiarkę swoją, czas na kask.

Rzeczywiście nie będę zwracał uwagi na to co pasuje do moto a co nie, moto jest biały więc i kas widział mi się biały na początku.

Jeżdżę suzuki gsr 750 to apropo hałasu, ten kask jaki mam teraz pożyczony (choć nie mam porównania bo w innych nie jeździłem) jest raczej głośny, więc myślę, że jakikolwiek szczękowiec nie byłby dla mnie zaraz strasznie głośny.
TheKazz
Świeżak
 
Posty: 12
Dołączył(a): 30/11/2014, 18:54

Poprzednia stronaNastępna strona


Powrót do Akcesoria motocyklowe



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości




na gr