Zobacz wątek - Jak zdławić motocykl??
 
NAS Analytics TAG

Jak zdławić motocykl??

Mechanika tylko powyżej 125cc.
_________

Postprzez leo » 17/7/2006, 18:12

no widzisz, i problem sam sie rozwiazal.poco zdlawiac moto?wystarczy go wysoko nie krecic.
moze ktos uwaza ze zx600 to turystyk ale ja jestem innego zdania...owszem inaczej sprawa wyglada gdy sie jedzie samemu z jakims plecaczkiem na kanapki,a inaczej jak z zona i do tego jeszcze jakis bagaz.
Avatar użytkownika
leo
Świeżak
 
Posty: 135
Dołączył(a): 3/7/2006, 21:14


Postprzez Bunny » 17/7/2006, 21:41

Thrillco napisał(a):To motocykl stricte sportowy....duża moc mały moment, czyli niewielka elastyczność...no i to 600tka. jak ją zdławisz to -mniejsza moc, jeszcze mniejszy moment, jeszcze mniejsza elastyczność...szybko zacznie cię męczyć taka turystyka polegająca na mieleniu biegami i wykrecaniu obrotów pod niebiosa, zeby w ogóle gdzieś pojechać...naprawde....przemysl "walory turystyczne" tego pojazdu.

Nie jeździłem ZX6 ani niczym powyżej 125ccm, ale z tego wynika że ZX6 to straszy muł i żeby ruszyć trzeba się nogami mocno odpychać.
Simsonek ciągnie 2 spokojnie więc taki ZX6 będzie dobrze jeździł nawet jak się go zdławi powiedzmy do 60-80KM
A co do sportowości... czy w maszynkach sportowych moment nie jest też dość duży? no przynajmniej dla mnie 70-80Nm to sporo [nie to co w Rockecie 200Nm] ale też jest czym się rozpędzać ;)
Obrazek
Avatar użytkownika
Bunny
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 1103
Dołączył(a): 25/1/2006, 19:31
Lokalizacja: się: biorą: dzieci: ?


Postprzez fazer 600 (98koni) » 19/7/2006, 15:51

Chłopie zx6 do turystyki żartujesz chyba sobie z nas i taki sprzęt jeszcze zdławić sprzedaj to i kup gs500(suzuki) bo kawe zx6 nie do jazdy turystycznej ale jak chcesz ja zdławic to jedz do dobrego serwisu koszt to okoł 200-500zł niewiem ile dokładnie ale mnie sie tak wydaje ze ci sypną .Pozdrawiam wszyskich co maja ścigi do ścigania sie na nich a nie do turystyki.Jeden z dawców !!!!!!!!!!
fazer 600 (98koni)
Świeżak
 
Posty: 58
Dołączył(a): 18/7/2006, 12:32

Postprzez mar111cin » 19/7/2006, 16:51

KU... uczepiliście sie tego że do turystyki, a powiedzcie mi gdzie wy K.. wykorzystujecie te swoje ścigacze co? w polsce raczej trzeba sie napocić aby ścigacz ujrzał swoje przeznaczenie...

Większość z was posiadających ścigacze używa je turystycznie i nawet o tym nie wie...
Avatar użytkownika
mar111cin
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 6941
Dołączył(a): 29/5/2006, 13:12
Lokalizacja: FSW (lubuskie)

Postprzez leo » 19/7/2006, 19:01

na autostradzie
Avatar użytkownika
leo
Świeżak
 
Posty: 135
Dołączył(a): 3/7/2006, 21:14

Postprzez Bunny » 19/7/2006, 21:50

Fazer... Ty nic nie pisz. Już bardziej się ZX6 do turystyki nadaje niż GS500.
A wydaje Ci sie, że mu zawołają 200-500zł, a mi się wydaje, że masz mokro w pieluchach.
leo napisał(a):na autostradzie

:lol:
Obrazek
Avatar użytkownika
Bunny
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 1103
Dołączył(a): 25/1/2006, 19:31
Lokalizacja: się: biorą: dzieci: ?

Postprzez mar111cin » 19/7/2006, 22:36

na autostradzie? czyli tak zwany król prostej? zresztą nawet na prostą się takie coś nie nadaje, bo od osiągania dużych prędkości są takie motory jak Hayabusa, ZX12, czy ZZR1400 , i przy nich troche litrów może nie dać rady, nie mówiąc już o 600setkach. Pozatym autostrada ma być wbrew pozorom bezpiecznym miejscem, a nie biciem rekordów prędkości, zresztą pokaż mi w polsce autostrade, już bym miał bliżej na porządną niemiecką i nie musiałbym szukać po polsce jakiegoś skrawka. A i na każdej autostradzie też masz innych uczestników ruchu, którzy mogą nie zauważyć jak ktoś nawala 300km/h za nimi i mogą wjechać na jego pas...

(ps. autostrada chyba służy do podróżowania, a podróże to praktycznie turystyka)
Avatar użytkownika
mar111cin
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 6941
Dołączył(a): 29/5/2006, 13:12
Lokalizacja: FSW (lubuskie)

Postprzez leo » 19/7/2006, 23:49

marcin ales wymyslil.
a kto mowi o polskich autostradach i pobijaniu predkosci......
moze kiedys jak zrobisz tyle km co ja po autostradach to bedziesz mial inne zdanie niz teraz.
z twojej wypowiedzi widac ze niemasz pojecia o jezdze po autostradzie...,tak o autostradzie a nie o dwu pasmowce np.A2
nie "ma byc" tylko jest,bo na autostradach zdaza sie mniej wypadkow niz na normalnych drogach.
Avatar użytkownika
leo
Świeżak
 
Posty: 135
Dołączył(a): 3/7/2006, 21:14

Postprzez gixxer » 20/7/2006, 02:33

marcin jak chcesz to mozesz kazdym motorem podrozowac po swiecie nikt tego nie broni ale zdlawianie scigacza to prefanacja pieknego sprzetu jest tyle inny motorow stworzonych do turystyki ze poprostu nie ma zadnego sensu go dlawic i to ci powie wiekrzosc osob ja osobiscie jezdze 06 zx10r i wiem ze po dwoch godzinach jazdy zaczynaja bolec nadgarstki ze czuc na nim kazda dziure a pasazer na takim motorze po paru godzinach jazdy to zniesie jajko bo porostu te motory sa stworzone do innej jazdy.Pewnie jesli gosciu jest zapalonym i doswiadczony motocyklistom to pewnie ze moze nim podruzowac ale pooooco go dlawic :?
gixxer
Świeżak
 
Posty: 234
Dołączył(a): 19/3/2006, 08:30
Lokalizacja: chicago

Postprzez mar111cin » 20/7/2006, 08:39

Leo, ale zrozum do cholery ze my wlasnie jestesmy w polsce i tutaj nie ma autostrad, to ze Ty mozesz sobie gdzies pojeździć po autostradzie to akurat tutaj nikogo nie obchodzi. A i nawet na autostradzie trzeba sie zachowac w miare etycznie , nie wiem czy zauważyłeś, ale na niemieckich autobahnach jest coś takiego jak sugerowana prędkość 130km/h.
A widze żę Ty dalej nie rozumiesz że supersport nie nadaje się na autostrade!!! co to za przyjemność z jazdy na wprost mi powiedz, no jaka? taki motor służy do jak najszybszego pokonywania winkli, i przy tym daje najwięcej przyjemności z jazdy. A do szybkiej jazdy na wprost już lepiej się nadaje taki "turystyk" jak hayabusa czy ZX12, to one sa stworzone do zahaczania o najwyższe wskazanie na liczniku. Nawet pozycja na nim będzie wygodniejsza niż do jazdy autostradą na R1, przejechałbyś się Hajką i R1 z taką samą prędkością po dłuuuugiej prostej, to byś sam tak stwierdził.

Gixxer właśnie, nikt tego nie broni, też jestem za taką wolnością wyboru, pozatym jak ktoś ma zapał do motorów to dla niego każdy będzie dawał przyjemność z "turystyki" i nie będzie wybrzydzał. Jednak niektórzy zamiast odpowiedzieć sensownie na pytanie woleli się uczepić tego że "nie nadaje sie do turystyki" , czyżby nie potrafili odpowiedzieć i pisali tylko po to żęby pisać? Idąc dalej tym rozumowaniem każdemu w polsce odradzamy kupowanie motoru z R w nazwie, bo na nasze drogi nie nadaje się ŻADEN supersport i taka jest akurat prawda. A po co go dławić, no wiesz np w niemczech dławią motocykle bo nie każdy w każdym wieku może jeździć na dowolnej mocy, i takie dławienie u nich jest całkiem normalne i nie mają się co burzyć, takie jest prawo. Facet napewno nie mówił o zdławieniu go do 15km, myśle że tak akurat by było go zdławić o jakieś 40koników, wtedy już by nie był ZX taki porywczy, prawda? wiem że są inne motory, ale jemu akurat ten się podoba i poprostu go chce, ja go całkowicie rozumiem. Ale widzisz, dzięki odpowiedzią coniektórych na forum, Gość się już więcej nie odezwał i pewnie już tego nie zrobi, niektórym odstraszanie ludzi od forum wychodzi wyjątkowo łatwo...
Avatar użytkownika
mar111cin
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 6941
Dołączył(a): 29/5/2006, 13:12
Lokalizacja: FSW (lubuskie)

Postprzez Kaja » 20/7/2006, 09:31

leo napisał(a):marcin ales wymyslil.
a kto mowi o polskich autostradach i pobijaniu predkosci......
moze kiedys jak zrobisz tyle km co ja po autostradach to bedziesz mial inne zdanie niz teraz.
z twojej wypowiedzi widac ze niemasz pojecia o jezdze po autostradzie...,tak o autostradzie a nie o dwu pasmowce np.A2
nie "ma byc" tylko jest,bo na autostradach zdaza sie mniej wypadkow niz na normalnych drogach.


jazda po autostradach jest MEGA nudna

nie wiecie co dobre :twisted:
Avatar użytkownika
Kaja
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2178
Dołączył(a): 26/8/2005, 14:28
Lokalizacja: Wawa

Hardcore!!

Postprzez szacmen » 24/7/2006, 07:53

Dodawaj mniej gazu to bedzie wolniej jechal;p
;d;d
szacmen
Świeżak
 
Posty: 11
Dołączył(a): 15/6/2006, 09:57
Lokalizacja: Będzin

Postprzez PeeYack » 23/3/2007, 20:27

Jej... zapomniałem o tym temacie na śmierć! Już zdaje raport. Otóż po pierwsze zx 6 to całkiem dobry turystyk wbrew pozorom, ale trzeba więcej przerw robić w dłuższych trasach (co też bywa bardzo przyjemne). Nic nie dławiłem w nim bo po prostu: "dodawałem mniej gazu". I taka rada okazała się najlepsza. W moim wieku łatwo sie powstrzymać, uwierzcie. ;) Motocykl oprócz tego że jego przebieg wzrósł o ponad 4000 km jest nietknięty. Tydzień temu odebrałem go z przeglądu i czekamy z żoną :P na lepszą pogodę :). Mówcie sobie co chcecie, ale jestem ogromnie zadowolony :P

Mam pytanie, zaczeliście już coś jeździć w tym roku??
PeeYack
Świeżak
 
Posty: 8
Dołączył(a): 14/7/2006, 15:25

Postprzez siegi_85 » 24/3/2007, 01:05

Mam pewną sugestie, żeby nie dławić i czasami móc bez obaw dodać więcej gazu, zapytaj się w serwisie czy jest możliwość zmiany przebiegu mocy i momentu. Z tego co się orientuję kawy suzuki czy yamahy mają tendencję do wyrywania koła do pionu ponieważ przebieg krzywej momentu i mocy jest prawie pionowy tzn. do ok. 10 tys. obr nic się nie dzieje a potem moto wyrywa jak szalone. W momenciu gdy silnik oddaje moc "liniowo" taka sytuacja nie ma miejsca, no i zwiększa się elastycznośc bo moment i moc uzyskiwana jest przy niższych obrotach.

Co do atutów turystycznych motocykli sportowych to polecam lekture artykułu Via Baltika w dziale turystyka panowie wybrali sie w podróż przez Litwe Łotwe i Estonie, i m.in. jeden z nich podróżował na sportowym R6-i co nie idzie? pewnie że idzie

Pozdrawiam i życze wielu udanych wyjazdów
...Zawsze jestem sobą nie statystyką OBOP'u...
Honda CBR 600 PC25
Avatar użytkownika
siegi_85
Świeżak
 
Posty: 34
Dołączył(a): 17/2/2007, 00:11
Lokalizacja: Rybnik

Postprzez Mateusz1605 » 24/3/2007, 06:56

Co do jazdy to nawet w styczniu jeździłem ale to tak tylko sie przejechać 10km i koniec , a teraz trzeba czekać na pogode lepszą bo sie zaziębiłem lekko
Avatar użytkownika
Mateusz1605
Świeżak
 
Posty: 202
Dołączył(a): 6/1/2007, 09:18
Lokalizacja: Rykały

Postprzez hondzya » 27/3/2007, 18:10

PeeYack napisał(a):Prosiłbym jednak o jakiś szacunek i poważne potraktowanie mojego pytania. Mam 43 lata i dokładnie 2 tygonie temu kupiliśmy z żoną motocykl kawasaki zx6. Nie jestem jakimś młodym (czy nawet starym) oszołomem. Motor chcemy przeznaczyć do turystyki a ze względu na jego sportowy charakter chcieliśmy go troche "ograniczyć". Ktoś by zapytał czemu nie kupiliśmy sobie jakiegoś turystyka, otóż kawasaki od dawna mi sie podobało i zawsze chciałem go sobie kupić, żona mnie poparła, środki na kupno sie "znalazły" więc go kupiliśmy. Jeśli nie możecie, albo nie chcecie mi pomóc to wogóle nie piszcie albo od razu to zaznaczcie to poszukamy pomocy w innym miejscu. Pozdrawiam

Wyreguluj linkę gazu tak, żeby nie otwierała się całkowicie przepustnica i po sprawie.
Pozdrawiam.
hondzya
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 27/3/2007, 17:25

Poprzednia strona


Powrót do Mechanika motocyklowa



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości




na gr