Zobacz wÄ…tek - ustawienie tylnego zawieszenia
NAS Analytics TAG

ustawienie tylnego zawieszenia

Mechanika tylko powyżej 125cc.
_________

ustawienie tylnego zawieszenia

Postprzez rookie » 20/10/2007, 12:18

wydaje mi sie ze mam lekki problem z tylem, mianowicie podczas jazdy z pasazerem przy mocnym wychyleniu w zakrecie tyl tak jak by w pewnym momencie mocniej dosiadal i odczucie jest takie jakby kolo uciekalo.
to samo sie dzieje przy gumowaniu, po przekroczeniu pewnej wysokosci jest wyczuwalny przysiad. nie dzieje sie to stopniowo tylko jakos tak nagle.

nie wiem czy to wszystko to tylko moje urojenia czy rzeczywiscie tak jest. spotkal sie ktos z was z czyms takim? jesli tak to jak ustawic zawias, nie chce sie w to bawic tak na czuja. w serwisie mechanik mi powiedzial ze ustawienia standardowe sa jak najbardziej ok dla goscia 80 kg i odradzal zmiany. cos mam wrazenie, ze choc na mechanice zna sie doskonale to jazda jest jego slabsza strona
rookie
Świeżak
 
Posty: 34
Dołączył(a): 22/5/2007, 22:36
Lokalizacja: lublin


Postprzez skwy » 21/10/2007, 08:54

Sprawdż czy masz właściwe ciśnienie w kolach.
Avatar użytkownika
skwy
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1540
Dołączył(a): 7/10/2007, 08:21
Lokalizacja: Gołdap


Postprzez cichy » 21/10/2007, 09:55

Pobaw się napięciem sprężyny, ustaw tak żeby motocykl przysiadał, nie więcej jak 3cm gdy na niego usiądziesz i sprawdź efekty.
Jak to nic nie da, to trzeba stopniowo zwiększać tłumienie dobicia.
Avatar użytkownika
cichy
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1550
Dołączył(a): 8/9/2005, 16:17
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki

Postprzez rookie » 21/10/2007, 18:36

dzieki, pewnie poczekam z tym do przyszlego sezonu, teraz juz pomalutku zaczynam sie za pokrowcem rozgladac.
rookie
Świeżak
 
Posty: 34
Dołączył(a): 22/5/2007, 22:36
Lokalizacja: lublin



Powrót do Mechanika motocyklowa



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości




na górê