Zobacz wÄ…tek - NOLAN N84 Recenzja
NAS Analytics TAG

NOLAN N84 Recenzja

Jakie rękawice, kask, gmole?
_________

Postprzez MARTINEZ » 4/10/2007, 17:59

fiu fiu... :)
BMW-BOKIEM, CBR-NA KOLE
POZDRO
Avatar użytkownika
MARTINEZ
Świeżak
 
Posty: 103
Dołączył(a): 7/7/2007, 16:09
Lokalizacja: Wołomin


Postprzez Kris2k » 4/10/2007, 18:27

Dziekowac, dziekowac :D
Ja mam pytanie... te wloty powietrza na szczece.
Czy do ich otwierania sluzy to pokretlo pod broda?

Faktycznie, 640pln to BARDZO DOBRA cena.
A co do wagi, potwierdzam, mialem w reku ten kask i rzeczywiscie jest lekki jak piorko.
PinLock dziala rewelacyjnie, sprawdzisz w najblizszym czasie, ja do swojego N70 dokupilem ostatnio, rewelka.
Ostatnio edytowano 4/10/2007, 18:31 przez Kris2k, Å‚Ä…cznie edytowano 1 raz
GS 500E '93 --> VFR 800 '00
Avatar użytkownika
Kris2k
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1617
Dołączył(a): 22/6/2006, 12:06
Lokalizacja: Tarnowskie Góry


Postprzez Kris2k » 4/10/2007, 18:33

Ten szczegolik mi wlasnie umkna gdy ogladalem w sklepie ten kask. W sumie fajnie to wymyslili, nic nie szpeci skorupy na zewnatrz. To pytanie szczegulowe:
Czy te kratki z tych wlotow, zarowno ta na szczece jak i ta z tylu kasku sa dobrze spasowane? (ja sie przyjzalem na zywo i w tamtym kasku byly idealnie dopasowane) Upewniem sie czy jakosc Nolana we wszystkich egzemplazach jest taka sama ;)
GS 500E '93 --> VFR 800 '00
Avatar użytkownika
Kris2k
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1617
Dołączył(a): 22/6/2006, 12:06
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Postprzez Kris2k » 4/10/2007, 18:46

To jak sprawdzisz to nie omieszkaj nas o tym poinformowac :D
Wiecej pytan nie mam... ;)
GS 500E '93 --> VFR 800 '00
Avatar użytkownika
Kris2k
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1617
Dołączył(a): 22/6/2006, 12:06
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Postprzez Kris2k » 4/10/2007, 19:04

Mowilem ze TO dziala :D
GS 500E '93 --> VFR 800 '00
Avatar użytkownika
Kris2k
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1617
Dołączył(a): 22/6/2006, 12:06
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Postprzez siekier » 17/10/2007, 22:58

To teraz ja sie wypowiem na temat tego kasku który to posiadam od 2 lat i przejechalem w nim z 8 tys km. :) Kupilem najbardziej wypasiona wszystkomajaca wersje.

1) kask jest wygodny, nigdzie nie gniecie, zawsze wygodnie sie zaklada i zdejmuje, po ulozeniu sie do mojej Å‚epetyny nie jest zbyt luzny - pod wzdledem wygody - idealny

2) jezeli chodzi w wyciszenie - porownywalem z dwoma podobnej klasy kaskami (jakis szark i chyba agv) - nolan zdaje sie byc najcichszy - pod tym wzgledem nie mam zastrzezen.

3) jezeli chodzi o jakosc - wszystkie elementy idealnie spasowane, po dwoch latach intensywnego uytkowania skorupa bez najmniejsyzch sladow, niewielkie rysy na szybkach (o czym tez dalej), wszystkie mechanizmy dzialaja idealnie, precyzyjnie i pewnie - pod tym wzgledem - rewelacja

4) VPS (ta przymykana blenda przeciwsloneczna) to dosc uzyteczny patent aczkolwiek nie pozbawiony kilku wad - jedna to to ze przy otwartej blendzie jednak jest glosniej, gwizdze aczkolwiek jest to do zniesienia, druga wada - na stronie producenta pisza ze przy otwarciu jest stabilna przy 200km/h....zgadza sie, ale przy 210 potrafi sie samoczynnie zamknac, co przy dzidowaniu noca moze niejednego zdziwic jak mnie... dwa razy! ;) Poza tym ok. Po zdjeciu warto zalozyc zalaczone zaslepki inaczej szum wiatru jest nie do zniesienia.

5) Pinlock - sprawdza sie idealnie, wymontowywanie i montowanie sprawia odrobine trudnosci wiec robilem to moze z 2 razy do czyszczenia. Szyba nie paruje ile by sie nie starac. Dziwny efekt wystepuje przy myciu tego pinlocka woda - o splukaniu staje sie matowy i jakby lekko rozplyniety - za pierwszym razem sie przerazilem ale na szczescie po wyschnieciu wzystko wraca do normy wiec nie ma sie czym w razie czego martwic.

Tutaj tez pierwszy minus kasku - pinlock z czasem zajebiscie rysuje szybe glowna od srodka na krawedziach, nic z tym nie mozna zrobic i nie jest to odosobniony przypadek, nie jest to uciazliwe gdyz male ale glebokie rysy pojawiaja sie na obrzezach pinlocka. Minus ale do przezycia, raczej efekt kosmetyczny. Drugi minus to niewilkie zarysowania na zewnatrz glownej szyby od VPSu nieistotne z punktu widzenia widocznosci. Wniosek - po 3-4 latach uzytkowania szyba w kasku+pinlock+VPS do wymiany :)

6) Wentylacja - nigdy nie zdazylo sie zebym narzekal na zaduch w kasku (no moze przy zalozonej "brodce"). Wentylacja gorna (zasuwka na gorze kasku) dziala dobrze aczkolwiek slabo odczuwalnie, za to wloty powietrza w szczece kasku i kolko regulacyjne zdaje sie nie miec zadnego znaczenia na sposob wentylacji kasku (nie wiem czy to tylko moje wrazenie, pokretlo na pewno dobrze u mnie dziala).

To tyle. Ogólnie kask oceniam bardzo pozytywnie głownie ze wzgledu na wygode i wyciszenie. Jest rowniez bardzo dobrze wyposazony i rewelacyjnie wykonany. Za te pieniadze godny polecenia.
<< FZ6'04 >>
Avatar użytkownika
siekier
Świeżak
 
Posty: 46
Dołączył(a): 29/7/2007, 15:34
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez ciana » 19/10/2007, 07:31

A jak wygląda sprawa jeżeli chodzi o tą czarną szybke do połowy? Nie przeszkadza ona w ciemniejsze dni i czy przy otwartej tej ciemnej szybce nie będzie spychało z moto? :o
Avatar użytkownika
ciana
Świeżak
 
Posty: 97
Dołączył(a): 22/9/2007, 10:49
Lokalizacja: Bełchatów

Postprzez GregorMoto » 19/10/2007, 15:33

mam identyczny kask :)) zapinanie wcale nie jest zadnym szajsem!! jest dosc solidne! kask sprawuje sie wysmienicie :)

aprpops to w moim przy predkosciach rzędu 200km/h Nic nie odpadło i jak to mowią nie bucało :D
Yamaha R1 RN19 :)
Avatar użytkownika
GregorMoto
Bywalec
 
Posty: 610
Dołączył(a): 22/4/2007, 21:37
Lokalizacja: Ziemia-Europa-Polska-Małopolska-Oświęcim

Postprzez Thorgal8 » 31/12/2007, 12:09

Witam!

Zastanawiam się właśnie nad kupnem tego Nolana i chciałem zapytać czy wiecie moze gdzie aktualnie maja na niego jakies promocje..

Cena standard to od 780zł ale moze uda sie go zimą taniej dostać...

Na ten kask jestem już niemalże zdecydowany, ale chodzi mi po głowie jeszcze SHARK S800 BLADE.. Jest dobra promocja w sklepie LOUIS... ok 150 euro

Ma ktoś ten kask, może jakkolwiek porównać z nolanem N84?

Pzdr i dziękuję za ewentualne odpowiedz
Thorgal8
Świeżak
 
Posty: 7
Dołączył(a): 31/12/2007, 11:58
Lokalizacja: Zielona Góra

Postprzez Kris2k » 31/12/2007, 12:13

W tej chwili chyba nawet na allegro nie ma nic z N84... dwa miesiace temu bys cos znalazl, ale teraz... slabo.
Sharka S800 tez widzialem, w sumie porownywalny, w koncu to ta sama klasa/polka, ale mnie N84 po prostu bardziej stylistyka przekonal, kwestia gustu.
GS 500E '93 --> VFR 800 '00
Avatar użytkownika
Kris2k
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1617
Dołączył(a): 22/6/2006, 12:06
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Postprzez hefron » 18/1/2008, 22:06

Wydaje mi się że mogę pomóc odnośnie Nolanów.

http://allegro.pl/sklep/259258_livefast ... gory=30854

Taniej siÄ™ nie da.
Avatar użytkownika
hefron
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1394
Dołączył(a): 11/5/2006, 13:53
Lokalizacja: Suchowola

Postprzez SzpiceR » 19/1/2008, 11:14

a ten bajer ciemny mozna zasunac nizej czy na stale albo 1 stopien regulacji?
ten co sobie nie żałuje
Avatar użytkownika
SzpiceR
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 3773
Dołączył(a): 8/8/2006, 18:46
Lokalizacja: SÅ‚upsk

Postprzez hefron » 19/1/2008, 22:26

Tu są foty jak to działa:
http://www.nolan.it/catalogo_08.jsp?iditem=103&lng=en (otwórz link)
Avatar użytkownika
hefron
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1394
Dołączył(a): 11/5/2006, 13:53
Lokalizacja: Suchowola

Postprzez rozan » 24/4/2009, 11:22

Witam wszystkich forumowiczów, to mój pierwszy post :)

W innymi wątku pojawiły się sygnały, że niektórym przeszkadza zapięcie w tym kasku - utrudnia przełykanie, powoduje "duszenie się" itd. Wczoraj doszła do mnie paczka z N84, a że wybierając kask kierowałem się opiniami użytkowników tego forum, postanowiłem się odwdzięczyć małym sprostowaniem.

Przymierzając kask z "fabrycznym" ustawieniem microlocka też czułem że zapięcie nieprzyjemnie uwiera mnie w szyję (głównie przy patrzeniu w dół albo przez ramię), ale okazuje się że wszystko jest wyjaśnione w instrukcji: microlocka reguluje się nie tą klikającą sprzączką (czyli samym zapięciem) tylko regulując pasek z jednej strony. W instrukcji jest napisane, że trzeba wyregulować go na tyle luźno, aby sprzączka zapinała się co najmniej na 5 kliknięć. Zrobiłem tak i rzeczywiście rozwiązało to problem (chociaż teoretycznie nie powinno robić różnicy). Fabrycznie było ustawione tak, że po 3 kliknięciach już było ciasno. Teraz klika prawie do końca i cały pasek po zapięciu ustawia się w taki sposób, że już tak bardzo nie uwiera.

Weźcie to pod uwagę przymierzając kask w sklepie. Jak tylko trochę pojeżdżę w tym kasku, to postaram się skrobnąć krótką recenzję. Pozdrawiam.
rozan
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 24/4/2009, 11:04
Lokalizacja: Warszawa



Powrót do Akcesoria motocyklowe



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości




na górê