Zobacz wÄ…tek - maly dylemat! prosze o wypowiedzi:)
NAS Analytics TAG

maly dylemat! prosze o wypowiedzi:)

Wszelkie dyskusje o motocyklach onroad.
Milośnikow enduro, crossu, skuterów motorowerów oraz motocykli o pojemności do 125 ccm zapraszamy do działów niżej.
_________

Postprzez Bolek » 2/10/2007, 23:53

emanko
bandit duza mase,choc zbiera sie jak trzeba tym bardziej dla swiezaka.druga sprawa ze nie ma wskazika poziomu paliwa a nawet kontrolki rezerwy.cb500???do rozwozenia pizzy sie nada.
pozdrawiam
Bolek
Świeżak
 
Posty: 35
Dołączył(a): 1/10/2007, 21:09
Lokalizacja: Bydgoszcz/Londyn


Postprzez icid » 3/10/2007, 10:52

Bolek napisał(a):emanko
bandit duza mase,choc zbiera sie jak trzeba tym bardziej dla swiezaka.druga sprawa ze nie ma wskazika poziomu paliwa a nawet kontrolki rezerwy.cb500???do rozwozenia pizzy sie nada.
pozdrawiam
Ty pizza daruj sobie takie rady 4 posty i wpadłeś sie powymądrzać. Cb 500 naprawde fajnie śmiga i do nauki jest rewelacyjna a bandit to nie jest zabawka dla zielonego http://www.youtube.com/watch?v=yKrmLD5WpqM Mała przeróbka i cb 500 też wymiata :):):)
Avatar użytkownika
icid
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2798
Dołączył(a): 18/8/2007, 14:57
Lokalizacja: Rotterdam


Postprzez Kris2k » 3/10/2007, 11:11

Backdraft napisał(a):Kup bandziora.Ja mam 184 cm wzrostu i 93 kg wagi.Przed kupnem motocykla siedziałem na GS 500 ,CB 500 ,ER5 i wyglądałem jak na motorynce.Wracajac do ,,Bandzior'' to mój pierwszy motocykl.Wcześniej jeździłem na motocyklach dawnego bloku wschodniego(MZ .JAWA)... itd. sratatata


"Bandzior to moj pierwszy motocykl, wczesniej jezdzilem na MZ, JAWI'e."

Poprostu padlem. Kolega Tiger ma ZEROWE doswiadczenia a Ty go wpychasz na Bandita! przemysl to jeszcze raz, Ty juz jezdziles MZtkami, Jawami i masz doswiadczenie ktore pozwolilo Ci siasc na B6, on go NIE MA! Czy tak trudno to zrozumiec?

Klasyczny przypadek braku zrozumienia pojecia "moj pierwszy motocykl".


tiger022 napisał(a):OKO spoks:] no bo wlasnie.... wiem ze CB500 jest zajebistym motorem na poczatek ale tez wiem ze wiekszosc ludzi zmienia go po jakims czasie. No i wlasnie chcialbym tego uniknac :] i odrazu uczyc sie na czyms na czym pojezdze dluzszy okres:] no ale chyba sie tak nie da!


wlasnie to Ci chcemy powiedziec!

kolejna sprawa, jak to nie bedzie Cie stac na zmaine motocykla?
kupujesz CB500 za 6tys. jezdzisz sezon albo dwa, sprzedajesz za 5,5tys. dokladasz zaoszczedzone (przez dwa sezony!) 3tys. i kupujesz upragnionego Bandita B6 (nie mowice mi ze sie nie da zaoszczedzic w miedzy czasie tych 3tys.)

Skad sie wzielo to podejscie ze nie bedzie Was stac na zmiane motocykla po sezonie lub dwoch i trzeba od razu kupic 600ccm???
GS 500E '93 --> VFR 800 '00
Avatar użytkownika
Kris2k
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1617
Dołączył(a): 22/6/2006, 12:06
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Postprzez falconiforme » 3/10/2007, 13:57

Mam 170 cm i 70 kg.
Od 4 lat intensywnie interesujÄ™ siÄ™ motocyklami.
Moje "bogate" doświadczenie motocyklowe przez ostatnie 10 lat:
1 raz przejechałem się na 125 cross
1 raz przejechałem się na 80 enduro
1 raz przejechałem się na motorynce
1 raz przejechałem się na wsk 150
1 raz przewiózł mnie ktoś na zx6r
1 raz przejechałem się na XJ600

dwa lata później kupiłem Bandita 600 i od kwietnia przejechałem 11 k km.
To czy ktoś inny potrafi czy nie to zależy od niego.
Ongoing Success
Avatar użytkownika
falconiforme
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2841
Dołączył(a): 4/6/2007, 13:05
Lokalizacja: Morze

Postprzez _Jarzabek_ » 3/10/2007, 15:25

no wlasnie chcial bym wiedziec kogo nazywacie zielonym hmm??
czy tego ktory nigdy nie siedzial nie ruszyl czym kolwiek co ma silnik i 2 kola
czy tych ktorzy jezdzili motorem tylko na kursie
czy tez tych ktorzy sa przed/po kursem a jezdzili (w moim przypadku przed kursem i wypady po polnych drozkach wsk 175, enduro 200) juz kiedykolwiek przed kursem na jakich jednosladach po polnych drogach, ulicach kolo domu itp.

gdyz sam niedlugo zamierzam kupic sobie bandita 600 i tak jak czytam posty o 1 moto to to mnie zasatnawia, pozatym moje fundusze sa ograniczone i nie bylo by mnie stac na wymienianie motoru po 1 sezonie bo by mi sie znudzil tak jak juz wiele razy slyszalem i czytalem o streetach 500ccm, glowa na karku i do przodu...
_Jarzabek_
Świeżak
 
Posty: 10
Dołączył(a): 16/7/2007, 11:05
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki

Postprzez icid » 3/10/2007, 19:02

Tak nazywamy wszystkie przypadki które wymieniłeś :)
Avatar użytkownika
icid
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2798
Dołączył(a): 18/8/2007, 14:57
Lokalizacja: Rotterdam

Postprzez caveman » 3/10/2007, 19:07

nie martw sie tiger022 mi tez sie podoba B6 i tez mi sie marzy jako 1 motor a tak samo jak Ty mam zerowe doświadczenie w prowadzeniu motocykli. Motor planuje kupić za rok i mam dylemat... a czy bandit 400 był by zły jak na 1 moto ???
"lepiej być kimś 1 dzień niż nikim przez całe życie"
Avatar użytkownika
caveman
Świeżak
 
Posty: 19
Dołączył(a): 14/10/2006, 19:24
Lokalizacja: Koziegłowy

Postprzez mlody » 3/10/2007, 19:20

caveman napisał(a):nie martw sie tiger022 mi tez sie podoba B6 i tez mi sie marzy jako 1 motor a tak samo jak Ty mam zerowe doświadczenie w prowadzeniu motocykli. Motor planuje kupić za rok i mam dylemat... a czy bandit 400 był by zły jak na 1 moto ???


A i o bandicie 400 bylo na forum,jeszcze tylko zapytajcie o Kawe zxr400 i bedzie komplet pytan.
Nie patrz na to ze to "tylko 400",oddaje moc nierównomiernie i moze zrobic poniewierke :P
Obrazek (otwórz link)
Jak każdy właściciel Kawasaki mam zawsze racje i jestem najmądrzejszy :PPP

zx6r '2006
Avatar użytkownika
mlody
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1350
Dołączył(a): 10/5/2006, 20:55
Lokalizacja: opo

Postprzez icid » 3/10/2007, 20:04

Po co pytacie jak i tak macie w d...... to co mówimy kupcie sobie hayabuse na pierwsze moto zabjicie sie i będzie spokój. Co dzień zakłada temat 1 lub 2 osoby pytają sie czy np bandit nadaje się na pierwsze moto my odpisujemy że nie wtedy tacy delikwenci albo sie obrażają albo piszą : Jak to sie nie nadaje ktoś tam gdzieś tam zaczynał od litra i żyje. A prawda jest taka że ostatnio jeden znajomy chciał hayabuse a jak go przewiozłem moją 600 to stwierdził że motor wogóle nie jest dla niego i nie kupił nic, to taki klasyczny przykład tego że ludzie porywają sie na coś bo im sie podoba a potem częto nie potrafią dać sobie rady nawet ze spokojną jazdą.
Avatar użytkownika
icid
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2798
Dołączył(a): 18/8/2007, 14:57
Lokalizacja: Rotterdam

Postprzez tiger022 » 3/10/2007, 20:45

no nic wielkie dzieki za wypowiedzi i wogole !przemyslalem temat i sprawe!!! pozdrawiam dozobaczenia na oddziale intensywnej terapi hehhe:D
tiger022
Świeżak
 
Posty: 17
Dołączył(a): 1/10/2007, 18:17

Postprzez AZX » 3/10/2007, 21:16

Tiger latam od kiedy pamiętam na motocyklach (a prawko mam 3.5roku :wink: ) ale gdy przesiadłem się z 250 na sportowe 600 to w pierwszym dniu bałem się odkręcić powyżej 7krpm to nie są zabawki dobre do nauki tu przyśpieszenia potrafią zadziwić... :twisted: i zgadzam się z przedmówcami lepiej na początek kup coś mniejszego!!!
Komar->SHL175Gazela->Motorynka->YamahaDT80->Jawa350->HondaNX250->Honda Hornet600
Avatar użytkownika
AZX
Świeżak
 
Posty: 46
Dołączył(a): 1/10/2007, 22:41
Lokalizacja: Przemyśl

Postprzez tiger022 » 3/10/2007, 21:26

AZX
spoko z tym oddzialem to tylko zartowalem;D tak sie oczytalem waszych wypowiedzi ze przyznam teraz az sie boje tego B6:] mysle nad cb500 ale kurcze obawiam sie ze szybko mi sie znudzi:) no taka mala matematyka:
CB500 wazy okolo 180kg+85kg(ja)+65kg(ktos tam);D=330kg no i 60 konii pod soba. Czyli to takie auto 180konne, mozna to tak porownac-jezeli chodzi o przyspieszenie jazde itd....
tiger022
Świeżak
 
Posty: 17
Dołączył(a): 1/10/2007, 18:17

Postprzez AZX » 4/10/2007, 16:31

Wiesz ja miałem w Hondzie NX250 26km czyli mniej niż połowę mocy CB500 a mimo to jazda tym motorkiem sprawiała wiele przyjemności i nawet w 2 osoby można było się sprawnie przemieszczać :D moja waga to 74kg a wzrost 175cm więc takiej strasznej różnicy nie ma między nami. Nie napisałeś nic o twoim doświadczeniu z motocyklami bo kogoś kto nigdy nie jeździł na motocyklu bał bym się posadzić na CB o większych nawet nie wspominam :wink: ( długo by opowiadać dlaczego) Jeśli jednak masz prawko i jakieś tam doświadczenie i będziesz bardzo uważał to CB powinno być dobre... Co do kosztów mocniejsze moto to większe spalanie NX spalał mi max4L i to przy katowaniu po mieście gdybym tak samo odkręcał Horneta spalał by z 8L lub więcej... Nie wspominam już o innych kosztach które rosną razem z możliwościami maszyny :roll: Policz sobie teraz różnice kosztu przejechania 10kkm i będziesz widział ile zaoszczędzisz nawet na samym paliwie kupując słabsze i oszczędniejsze moto na ten czas do nauki. Poza tym czego szukasz na początek osiągów Ferrari w pojeździe do nauki jazdy... bo ja jeszcze takich cudów nie widziałem.. Wymiana motocykla to nie są wielkie koszty jeśli nie stać Cię na wymianę to tym bardziej nie będzie stać na eksploatację... A i polecam na początek jakieś przynajmniej w miarę dobre ubranie motocyklowe!!!(jeśli nie jesteś przekonany co do stroju pooglądaj zdjęcia ludzi którzy mieli spotkania z asfaltem w koszulkach itp a odrazu zmienisz zdanie... ) Dobrze by było także poszukać u siebie w okolicy ludzi z większym doświadczeniem a na pewno Ci coś poradzą :wink:
Komar->SHL175Gazela->Motorynka->YamahaDT80->Jawa350->HondaNX250->Honda Hornet600
Avatar użytkownika
AZX
Świeżak
 
Posty: 46
Dołączył(a): 1/10/2007, 22:41
Lokalizacja: Przemyśl

Postprzez tiger022 » 4/10/2007, 17:29

AZX
Fachowa wypowiedz! No z tym kombinezonem to wiem bo gadalem z takim doswiadczonym motocyklista i on mi mowil ze mi pomoze kupic moto itd.... jak rowniez wspominal ze na poczatek kombinezon jest konieczny:P. No i wogole kurcze wydaje mi sie ze zdecydowalem:D Ale CB500 z ta matematyka co wyzej napisalem mozna porownac do Auta 180konnego:] Jak sadzicie?CHodzi mi o przyspieszenie itd... oczywiscie moto nie jest tak aerodynamiczne jak jakies auto\]to wiem;D
tiger022
Świeżak
 
Posty: 17
Dołączył(a): 1/10/2007, 18:17

Postprzez mlody » 4/10/2007, 18:28

tiger022 napisał(a):AZX
Fachowa wypowiedz! No z tym kombinezonem to wiem bo gadalem z takim doswiadczonym motocyklista i on mi mowil ze mi pomoze kupic moto itd.... jak rowniez wspominal ze na poczatek kombinezon jest konieczny:P. No i wogole kurcze wydaje mi sie ze zdecydowalem:D Ale CB500 z ta matematyka co wyzej napisalem mozna porownac do Auta 180konnego:] Jak sadzicie?CHodzi mi o przyspieszenie itd... oczywiscie moto nie jest tak aerodynamiczne jak jakies auto\]to wiem;D


A ja twierdze ze zadne to porównanie do auta 180 konnnego.
Na motocyklu predkosc i przyspieszenie z racji braku opakowania,odczuwane sa znacznie bardziej.
W samochodzie masz 4 koła,a co za tym idzie,wieksza przyczepnosc i pewnosc siebie.
Musisz poprosic zeby ktos Cie przewiózl jakims moto o pojemnosci "600" ,moze wtedy wyjasni sie wiele problemow odnoscie wyboru.
Obrazek (otwórz link)
Jak każdy właściciel Kawasaki mam zawsze racje i jestem najmądrzejszy :PPP

zx6r '2006
Avatar użytkownika
mlody
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1350
Dołączył(a): 10/5/2006, 20:55
Lokalizacja: opo

Postprzez Terror » 4/10/2007, 21:52

tiger022 napisał(a):OKO spoks:]Teraz cos odnosnie wypowiedzi kolegi: "siekson"

Drogi kolego moim zdaniem forum to grono "osobnikow" ktorzy wzajemnie pisza o swoich pasjach, wymieniaja sie doswiadczeniami jak rozniez udzielaja rad innym. No i wlasnie!! Masz problem ze soba!

To ja mam dla Ceibie propozycję, żebyś wygooglał sobie hasło "netykieta" a na tym forum karierę zaczął od przeczytania regulaminu a nie od wrzucania kalumni moderatorom. To nie wróży Ci tu kariery.
Trochę pomyślunku!
No hope. no cure. No problem.
Avatar użytkownika
Terror
Administrator
 
Posty: 1466
Dołączył(a): 25/8/2005, 11:06
Lokalizacja: WW-WWa

Postprzez tiger022 » 5/10/2007, 14:50

Ta prawda jest taka ze 95% ludzi nie czyta regulaminu!
a po drugie koles mi pisze ze zawracam mu dupe!! jak zawracam to po chu*** sie wypowiada wogole?? traci swoj cenny czas ? czy co? nie kumam?
tiger022
Świeżak
 
Posty: 17
Dołączył(a): 1/10/2007, 18:17

Postprzez Adamo _CBR » 5/10/2007, 18:45

tiger022 napisał(a):Ta prawda jest taka ze 95% ludzi nie czyta regulaminu!
a po drugie koles mi pisze ze zawracam mu dupe!! jak zawracam to po chu*** sie wypowiada wogole?? traci swoj cenny czas ? czy co? nie kumam?



W pewnym sensie masz racje ale z drugiej strony medalu on tez ma racje :) to tak dla uspokojena konfliktu :)
Motur nigdy nie umiera :) Motur jest wieczny :)
Avatar użytkownika
Adamo _CBR
Świeżak
 
Posty: 99
Dołączył(a): 18/9/2007, 19:29
Lokalizacja: Dębica

Postprzez Bolek » 5/10/2007, 19:38

Ty pizza daruj sobie takie rady 4 posty i wpadłeś sie powymądrzać. Cb 500 naprawde fajnie śmiga i do nauki jest rewelacyjna a bandit to nie jest zabawka dla zielonego
sory wogole kolego ze jako swierzak sie odezwalem.napislem to co msle i juz.to czy ci sie to podba czy nie to z nie moj problem.mnej powagi wiecej luzu i bedzie git.
pzrawiam
Bolek
Świeżak
 
Posty: 35
Dołączył(a): 1/10/2007, 21:09
Lokalizacja: Bydgoszcz/Londyn

Postprzez icid » 5/10/2007, 20:20

AZX napisał(a):Wiesz ja miałem w Hondzie NX250 26km czyli mniej niż połowę mocy CB500 a mimo to jazda tym motorkiem sprawiała wiele przyjemności i nawet w 2 osoby można było się sprawnie przemieszczać :D moja waga to 74kg a wzrost 175cm więc takiej strasznej różnicy nie ma między nami. Nie napisałeś nic o twoim doświadczeniu z motocyklami bo kogoś kto nigdy nie jeździł na motocyklu bał bym się posadzić na CB o większych nawet nie wspominam :wink: ( długo by opowiadać dlaczego) Jeśli jednak masz prawko i jakieś tam doświadczenie i będziesz bardzo uważał to CB powinno być dobre... Co do kosztów mocniejsze moto to większe spalanie NX spalał mi max4L i to przy katowaniu po mieście gdybym tak samo odkręcał Horneta spalał by z 8L lub więcej... Nie wspominam już o innych kosztach które rosną razem z możliwościami maszyny :roll: Policz sobie teraz różnice kosztu przejechania 10kkm i będziesz widział ile zaoszczędzisz nawet na samym paliwie kupując słabsze i oszczędniejsze moto na ten czas do nauki. Poza tym czego szukasz na początek osiągów Ferrari w pojeździe do nauki jazdy... bo ja jeszcze takich cudów nie widziałem.. Wymiana motocykla to nie są wielkie koszty jeśli nie stać Cię na wymianę to tym bardziej nie będzie stać na eksploatację... A i polecam na początek jakieś przynajmniej w miarę dobre ubranie motocyklowe!!!(jeśli nie jesteś przekonany co do stroju pooglądaj zdjęcia ludzi którzy mieli spotkania z asfaltem w koszulkach itp a odrazu zmienisz zdanie... ) Dobrze by było także poszukać u siebie w okolicy ludzi z większym doświadczeniem a na pewno Ci coś poradzą :wink:
Naprawde nic dodać nic ująć RESPECT :)
Avatar użytkownika
icid
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2798
Dołączył(a): 18/8/2007, 14:57
Lokalizacja: Rotterdam

Poprzednia stronaNastępna strona


Powrót do Motocykle



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość




na górê