Zobacz wątek - Uprawnienia kat A dla dzieci. Po kolei czy czekać?
NAS Analytics TAG

Uprawnienia kat A dla dzieci. Po kolei czy czekać?

O wszystkim
_________

Uprawnienia kat A dla dzieci. Po kolei czy czekać?

Postprzez brono » 18/11/2016, 02:55

Cześć, mój syn Kornel ma 9 lat i pcha się na mój sprzęt, bo on będzie sprzęgłem ciachał... Tak sobie pomysłałem, robił ktoś z was po kolei uprawnienia dzieciakom? Na początek to mu jakiegoś komarzyne skminie czy coś ale później zaczynać od A1 A2, czy po prostu poczekać aż te 16 stuknie i pchać w jakiś skuter?
brono
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 15/11/2016, 02:29


Postprzez Czester » 18/11/2016, 06:00

Na A1 i tak do 16 lat musi poczekać, z kolei na skuter potrzebne będzie AM dostępne od 14-go roku życia, więc nie bardzo rozumiem pytanie.
Wypadki chodzÄ… po ludziach, ludzie po wypadkach nie zawsze.
Avatar użytkownika
Czester
Administrator
 
Posty: 4656
Dołączył(a): 23/5/2009, 05:14
Lokalizacja: Suwałki


Postprzez brono » 18/11/2016, 22:21

W takim razie to ja nie bardzo zrozumiałem to, co czytałem o kolejności zdobywania prawka na jednoślady za małolata. Czytałem, że jak ktoś ma A2 to później na innych zasadach (wcześniej) może zdawać na A. Sam jestem zapaleńcem więc próbuję jakoś rozplanować to, żeby jak najwcześniej wsadzić go legalnie na sprzęt i żeby z hulajnogi zaliczył jakieś scoopery, skutery, komary ale koniec końców wyjechał ze mną w trase na cruiserze albo czym sobie tam już sam zamarzy.
brono
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 15/11/2016, 02:29

Postprzez Walenty » 18/11/2016, 22:43

brono napisał(a):W takim razie to ja nie bardzo zrozumiałem to, co czytałem o kolejności zdobywania prawka na jednoślady za małolata. Czytałem, że jak ktoś ma A2 to później na innych zasadach (wcześniej) może zdawać na A. Sam jestem zapaleńcem więc próbuję jakoś rozplanować to, żeby jak najwcześniej wsadzić go legalnie na sprzęt i żeby z hulajnogi zaliczył jakieś scoopery, skutery, komary ale koniec końców wyjechał ze mną w trase na cruiserze albo czym sobie tam już sam zamarzy.


A2 możesz zdawać mając 18lat, potem jak masz kat. A2 co najmniej 2 lata to możesz zdawać na kat. A wcześniej niż mając 24lata, to zapewne o tym czytałeś.

I nie pchaj na siłę dzieciaka na motór :>
Watch out, we got a badass over here!
Avatar użytkownika
Walenty
Moderator
 
Posty: 3602
Dołączył(a): 14/2/2012, 16:28
Lokalizacja: SKL

Postprzez Czester » 18/11/2016, 23:02

Kup mu na razie jakiegoś pocketbike'a, o ile masz kawałek własnej posesji aby mógł ćwiczyć. Kiedy osiągnie 14-ty rok życia wyślij go na kurs na AM. Reszta kroków zgodnie z ustawą o kierujących pojazdami.
Wypadki chodzÄ… po ludziach, ludzie po wypadkach nie zawsze.
Avatar użytkownika
Czester
Administrator
 
Posty: 4656
Dołączył(a): 23/5/2009, 05:14
Lokalizacja: Suwałki

Postprzez cioracz » 21/11/2016, 18:43

Pocketbike na 9latka? Nie za małe trochę? :lol: Ja bym bardziej pchał w jakiegoś crossa biegowego czajna pałer którego używkę można kupic za parę stówek. Ogarnie biegi itd a jak się wywali to nie szkoda i roboty mało. Nie pchałbym go w skuter raczej. Co mu to da? Nic. Ja osobiście zaczynałem od simsona jak miałem 9lat jeździłem po sadzie strasząc szpaki :lol: Potem ulica i zostało. I Walenty dobrze gada. Ja bym czekał do dnia aż sam by się zapytał czy kupicie jakiegoś sprzynta ;)
Simson s51 jest, Jawa 350 typ.632 jest
Avatar użytkownika
cioracz
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2129
Dołączył(a): 2/1/2014, 20:15
Lokalizacja: Opatów/Kielce

Re: Uprawnienia kat A dla dzieci. Po kolei czy czekać?

Postprzez brono » 21/11/2016, 21:09

Nie sądziłem, ze nadejdzie dzień, w którym sam siebie zacytuję :D macie i czytajcie:
brono napisał(a):mój syn Kornel ma 9 lat i pcha się na mój sprzęt

:D stÄ…d wÄ…tek ;)
brono
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 15/11/2016, 02:29



Powrót do Hydepark



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość




na górê