Zobacz wątek - sprzęgło gaśnięcie
Advertisement
NAS Analytics TAG

sprzęgło gaśnięcie

Mechanika tylko powyżej 125cc.
_________

sprzęgło gaśnięcie

Postprzez troll1234 » 13/9/2016, 21:26

kurcze, mam problem w ktm lc 640 enduro ze sprzęgłem.

1.ostatnio się zdarza że trzymam sprzęgło wcisniete do konca a motor i tak sam sie porusza do przodu. jest to duzy problem bo jeszscze musze trzymac wcisniety hamulec


2. potrafi zgasnac na swiatlach najczesciej jak juz chce dac gazu zeby ruszyc. najlepiej jak puszczam manetke sprzegla a gazu dodaje od razu stopniowo.

3. nie mogę w ogole wbić ,luzu' jak jest motor odpalony, działa dopiero wtedy jak mam zgaszony silnik i włączony zapłon wówczas luz mogę wbić bez problemu. to też może być coś ze sprzęgłem? bo mam cały napęd nowy, wymienialem 300 km temu ! zębatkę, lancuch itd, nowe wszystko
troll1234
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 13/9/2016, 21:19


Re: sprzęgło gaśnięcie

Postprzez quado500 » 13/9/2016, 22:05

po prostu sprzęgło za wcześnie łapie musisz je wyregulować ;)

troll1234 napisał(a):2. potrafi zgasnac na swiatlach najczesciej jak juz chce dac gazu zeby ruszyc. najlepiej jak puszczam manetke sprzegla a gazu dodaje od razu stopniowo.


tak chyba każdy rusza :) i tak na boku sprzęgło wciska się dźwignią albo klamką, nie manetką :) z tego co mi wiadomo

reasumując wyregulujesz sprzęgło i wszystko powinno być ok jeśli nie ma poważniejszego uszkodzenia
Avatar użytkownika
quado500
Świeżak
 
Posty: 241
Dołączył(a): 20/12/2015, 11:03


Postprzez troll1234 » 14/9/2016, 22:27

bardziej z tymi swiatlami mialem na mysli to ze musze mu dawac od razu duzo pompy z gazu jak trzym,am jeszcze sprzeglo zeby nie zgasl a nie stopniowo puszczac lewa manetke a prawa cisnac :D

ale w kazdym razie mechanik mi to zrobil w 10 sekund przykrecil tylko kolo manetki jakas srubke sprzegla, zadnych linek nawet nic nie ruszal. tera wszystko elegancko nawet luz wchodzi bez jakichkolwiek problemow :D
troll1234
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 13/9/2016, 21:19

Postprzez SpeedyGonzales » 19/9/2016, 13:54

1.Regulacja, dobrze ze oddałeś sprzęt.
2. Złe ruszanie lub zła regulacja - sam oceń.
3. Łańcuch nie ma nic do tego, ważne jest kiedy wymieniałeś żarówki.

A tak na serio to samo: regulacja, zły olej.

Możesz spróbować wbić luz z międzygazem.
Avatar użytkownika
SpeedyGonzales
Mieszkaniec forum
 
Posty: 1730
Dołączył(a): 25/11/2013, 22:20
Lokalizacja: Sandomierz/TBG



Powrót do Mechanika motocyklowa



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości




na gr