Zobacz wątek - Synchronizacja gaźników
NAS Analytics TAG

Synchronizacja gaźników

Mechanika tylko powyżej 125cc.
_________

Synchronizacja gaźników

Postprzez RoooM » 7/9/2016, 15:09

Witam wszystkich forumowiczów, chciałbym was spytać o radę odnośnie synchronizacji gaźników. Fakt jest taki że nie stać mnie w tej chwili na oddanie mojego skarbu do mechanika na serwis gaźników wraz z regulacją, i nie wiem czy jest sens brać się za to samemu. Gaźniki są tak rozregulowane że ma problemy z odpalaniem i trzymaniem wolnych obrotów, nawet regulacja śrubą od wolnych daje dziwne skutki podczas jazdy. Myślałem żeby regulować każdy gaźnik po kolorze świecy, podobno jest to jakiś wyznacznik który mówi o idealnym spalaniu mieszanki, albo stworzyć jakiś prosty wakuometr. Będzie to dosyć ciężkie wyzwanie gdyż mamy do czynienia z 4 garową 600, ale jeśli jest to do wykonania to na pewno się tego podejmę.

Za wszelką pomoc wielkie dzięki. Pozdro
RoooM
Świeżak
 
Posty: 53
Dołączył(a): 1/6/2015, 19:29


Postprzez henio12323 » 7/9/2016, 20:45

to może lepiej poszukac jakiegos " kolegi" który ma wakuo, i co nieco ma pojęcia, i wieczorem z flaszką dojdziecie do ładu...
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN


Postprzez RoooM » 8/9/2016, 18:18

No właśnie w tym problem że nie moge znaleźć nikogo takiego, a jak już ktoś ma vaku to 1
RoooM
Świeżak
 
Posty: 53
Dołączył(a): 1/6/2015, 19:29

Postprzez MisieqMP » 9/9/2016, 12:45

RoooM napisał(a):No właśnie w tym problem że nie moge znaleźć nikogo takiego, a jak już ktoś ma vaku to 1


Więc nie waż się tykać gaźników...
No place, no race - Mick Doohan
Avatar użytkownika
MisieqMP
Świeżak
 
Posty: 201
Dołączył(a): 15/3/2016, 13:33
Lokalizacja: Tarnów/Warszawa

Postprzez RoooM » 9/9/2016, 18:55

Zabrzmiało groźnie... :D Widziałem filmik na yt gdzie typ stworzył układ który jest jakby rozwinięciem domowego układu do 2-cylindrówek (jeden wąż podłączony do 2 króćców) o dwa rozwidlenia trójnikami, i tak są podłączone pod 4 króćce. Myślicie że jest to dobry sposób na regulację? Zdaję cobie sprawę że ustawienie idealne tą metodą jest bardzo czasochłonne, ale przewidziałem już to i jestem w stanie poświęcić cały dzień żeby to ustawić
RoooM
Świeżak
 
Posty: 53
Dołączył(a): 1/6/2015, 19:29



Powrót do Mechanika motocyklowa



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości




na górê