Zobacz wątek - Podłączenie wężyków do gaźnika skuter 4t
NAS Analytics TAG

Podłączenie wężyków do gaźnika skuter 4t

i inne małe pojemności
_________

Podłączenie wężyków do gaźnika skuter 4t

Postprzez krykotaj777@interia.pl » 6/9/2016, 20:26

Witam, mam problem z podłączeniem wężyków. Problem jest taki: w kraniku mam dwa wyloty, jeden jest od podcisnienia a drugi od paliwa (prawda). I problem jest taki, że mam to podłączone i skuter pali normalnie, lecz jak jadę i go zgaszę to czuje, że śmierdzi paliwem. Więc zatrzymałem się i zobaczyłem dużo paliwa wylanego na silniku. Wyciekało z gaźnika. Otóż, na gaźniku mamy takie bolce (czy jak to się zwie) gdzie podłącza się wężyki. Jest ich trzy (tych bolców) o ile się nie mylę. I mam podłączone tylko dwa węzyki bo tyle jest od kranika wylotów. I z jednego - on jest na samym dole wycieka mi paliwo ciurkiem i potem jak chcę motor zapalić to nie zapali. :( Pomóżcie jak mam te wężyki podłączać, który do czego itp. Czy w tym trzecim gdzie leci paliwo musi być wężyk? Dodam, że te bolce są wszystkie takie same. Proszę o szybką odpowiedź, z góry dzięki!!!
krykotaj777@interia.pl
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 6/9/2016, 20:08


Postprzez Steryd21 » 9/9/2016, 20:59

Siema w skuterku na gaźniku masz tak :

Kruciec - wejscie na wężyk z Podcisnienia

Gaźnik-Wejscie na wężyk z dopływem paliwa

I to wszystko co do podłączenia wężyków


Na samym dole gaźnika masz wyjscie którędy wycieka paliwo gdy komora pływaka przebierze.
Jeśli z niego paliwo wycieka. Musisz wyciągnąć gaźnik odkręcic komore pływaka rozebrać pływak i jego iglicę wszystko dokładnie wydmuchać i wyczyścić, bo możliwe że syfek dostał się pomiędzy iglicę i nie zamyka dopływu paliwa przez co komora przebiera i zalewa skuter.
Dobrym sposobem po wyczyszczeniu i złożeniu gaźnika jest ustawienie go w takim poziomie w jakim pracuje zalać go przez wężyk z dopływu paliwa do pełna i dmuchnąć w rurkę od dopływu paliwa jeśli będzie zamknięta iglica i nie damy rady dmuchnąć jest w porządku i prawie na pewno skuter będzie chodził :) Zostanie tylko regulacja jeżeli pogrzebałeś przy śrubkach od powietrza i obrotów .
Steryd21
Świeżak
 
Posty: 7
Dołączył(a): 4/9/2016, 22:15
Lokalizacja: Racibórz




Powrót do Motorowery do 50 ccm



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości




na górê