Zobacz wÄ…tek - Zatarty silnik?
 
NAS Analytics TAG

Zatarty silnik?

Enduro, Cross
_________

Zatarty silnik?

Postprzez SakaschiPL » 6/8/2016, 09:58

Cześć opowiem może jak to było: Postanowiłem powozić się crossem Honda cr 85 2004 po remoncie tłon pod koniec maja, cylinder na nicasilu chyba C. Kranik od paliwa nie był do końca odkręcony bo świece zalewało. Od remontu przejechał 3-4 baki. Dałem przejechać sie koledze debilowi, który jechał na całym gazie i na 6 biegu. Mógł zatrzeć silnik albo coś? Znajomy mechanik jak go robił to mówił, że korbowód za przeproszeniem jest "lekko jebnięty" przed tym co się stało . Do świecy jakby nie dochodziło paliwo i nie da się jej zalać. Wykręciłem gaznik i przeczyściłem go powietrzem, wyleciało z niego całe paliwo. Manetki sie nie cofają, linka jest też bardzo luźna i nie dużo jest gazu do dodania w nim. Cross nie chce teraz zapalić :C Popsikałem auto startem czy jak tam sie to nazywa pokopałem chwile i zapalił dosłownie na 1s. Co może być przyczyną, prosił bym o wypisanie wszystkich możliwych jakie znacie (ma iskre) i czy powodem jest też to, że ten idiota jechał na pełnym gazie.
SakaschiPL
Świeżak
 
Posty: 10
Dołączył(a): 11/5/2016, 20:36
Lokalizacja: Małopolska/NowyTarg


Postprzez henio12323 » 6/8/2016, 15:30

oddaj do mechanika niech przejrzy. opcji że nie odpala bedzie z 200. i bez sensu je wypisywać.

doprowadź moto do ładu przede wszystkim, co ma wspólnego kranik że zalewa swiece a potem nie zalewa - sam nie wiem o co ci do konca chodzi

wymien swiece, wyczysc gaźnik. - to podstawa. czyszczenie gaźnika to nie psikanie powietrzem.
mozesz sprawdzić króciec dolotowy ( ten zawór membranowy ) czy nie ma pęknieć i uszczerbien. po tym jak nie odpali. to sprawdź czy w ogóle jest iskra. jak jest to przez krzywy korbowód mogło cos poleciec...
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN




Powrót do Offroad



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 25 gości




na górê