Zobacz wÄ…tek - Quad 150 4t zatarty silnik?
 
NAS Analytics TAG

Quad 150 4t zatarty silnik?

Dla fanów czterokołowców
_________

Quad 150 4t zatarty silnik?

Postprzez 13vito37 » 17/6/2016, 00:00

Tak jak w temacie, jechalem 15 km do dziewczyny, krecilem ciagle na wysokich obrotach bo to gowno tyle jezdzi, 60-70 przy pelnym odkreceniu takze szybciej rowerem bym dojechal :D i 50 m od jej domu wytrysnal z pod glowicy czarny olej? cos takiego oparzylo mi lekko noge, lekki dym z silnika przestal chyba krecic albo stopniowo przestawal az sie zatrzymalem i zgasl, przegrzal sie, zaprowadzilem, za pare godzin zajrzalem, patrze do oleju wycieram bagnet wkladam a tam sucho jak na pustyni. Nie wiem jak to bylo mozliwe, bylem pewien ze ojciec wlewal olej, no ale nic trudno stalo sie to sie stalo. Przypuszczam ze zlapalo tlok poprostu w cylindrze, brak smarowania i tyle, tak to jest z 4suwami. Na jakie koszty musze sie szykowac? Wymiana cylindra i tlok? jest tez opcja ze wal korbowy. Co zrobic? W zasadzie to dobrze, bo wczoraj pekl krociec, gowniane duraluminium odkrecajac urwala sie sruba, skleilem go i wkrecilem na jedna srube, trzymalo sie mocno, nic sie nie ruszalo, takze wszystko bylo okej, chcialem podjechac do tescia i bysmy dospawali jakas srubke i by sie wykrecilo bo wykretakow nie mam, no ale dobra te 70 zl na tlok i cylinder to tam maly wydatek, to juz wole wydac te pare groszy niz bawic sie w jakies srubki, no ale jak sie zatarl to nie ma co kombinowac skoro i tak cylinder pewnie do wymiany. Co powinienem teraz zrobic? moze da sie jakos to uratowac? i czy moje predykcje co do tego co sie stalo sa trafne, skad ten olej? a i jakbym kupowal cylinder to moze zamowilbym 199 cm3, silniejszy by byl i jakies inne rzeczy negatywne by byly? napewno moc by zwiekszylo chociaz troche chociaz nie wiem jak z reszta silnika
13vito37
Świeżak
 
Posty: 54
Dołączył(a): 10/11/2015, 18:10
Lokalizacja: Zachodniopomorskie


Postprzez henio12323 » 17/6/2016, 07:29

rozbieraj i diagnozuj, nie ma co bez sensu wrózyć co mogło paśća co nie.

potem allegro i przeglądaj częsci te co padły i bedziesz wiedział ile wydasz :P
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN


Postprzez 13vito37 » 17/6/2016, 15:37

a ten olej to co to za olej byl? teraz to tylko sie mozna modlic ze cylinder i tlok, bo jak wal to koszta naprawy beda takie ze mi sie nie bedzie oplacalo tego robic
13vito37
Świeżak
 
Posty: 54
Dołączył(a): 10/11/2015, 18:10
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Postprzez henio12323 » 17/6/2016, 21:40

mozliwe że wydmuchało uszczelke pod głowicą i strzeliło

swoja drogą znowu - skad mamy sie domyslać co to za olej ? na pewno widac dokładnie skąd poszedł. na pewno olej silnikowy....
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN



Powrót do Quady



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość




na górê