Zobacz wątek - fazer 600 Yamaha wskaźnik paliwa
Advertisement
NAS Analytics TAG

fazer 600 Yamaha wskaźnik paliwa

Mechanika tylko powyżej 125cc.
_________

fazer 600 Yamaha wskaźnik paliwa

Postprzez demonpaweÅ‚ » 12/5/2016, 21:16

Witam posiadam fazera 600 z 2000 r . Kupując go poprzedni właściciel oznajmił mi ze wskaznik paliwa skacze podczas jazdy i faktycznie tak jest a powodem tego jest podobno brak gumy pod bakiem ...
Moje pytanie czy jest to mozliwe według was ze to jest powodem bo faktycznie bak sie rusza a moze sa jakies inne powody ze tak skazówka skacze ??????
demonpaweł
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 22/4/2016, 21:07
Lokalizacja: Szprotawa


Postprzez Glenroy » 12/5/2016, 22:24

Zależy co rozumieć przez stwierdzenie "skacze", bo wskaźnik poziomu paliwa w FZS-ie to bardziej taka ciekawostka :P. I pokazuje różne rzeczy w zależności od tego co się w danym momencie z motocyklem dzieje, w miarę sensownie działa jadąc stałą prędkością na wprost, a prawdę Ci powie dopiero jak się zatrzymasz tak na prawdę :P.
Raz motór byl chory i leżał w łóżeczku.
I przyszedł pan doktor "Co jest motóreczku?"
"Ach lagi mam krzywe i ogon złamany
i wgniotkę na baku i przód rozje..ny"
Avatar użytkownika
Glenroy
Moderator
 
Posty: 2835
Dołączył(a): 31/8/2011, 20:06
Lokalizacja: LPU


Postprzez lagiboy » 12/5/2016, 22:52

myślę że głównym powodem że wskazówka skacze jest to że w trakcie jazdy paliwo w baku się przelwa, w zależności od tego czy przyspieszasz czy hamujesz pokaże że jest mniej lub więcej.
black matt=grey (color by honda)
Avatar użytkownika
lagiboy
Moderator
 
Posty: 2690
Dołączył(a): 1/4/2014, 23:35

Postprzez Glenroy » 13/5/2016, 10:01

lagiboy napisał(a):myślę że głównym powodem że wskazówka skacze jest to że w trakcie jazdy paliwo w baku się przelwa, w zależności od tego czy przyspieszasz czy hamujesz pokaże że jest mniej lub więcej.


To w dużym stopniu też, ale ogólnie wskaźnik paliwa w FZS-ie żyje swoim życiem, przed chwilą wróciłem z tankowania dla przykładu, wskazówka leżała na ostatniej kresce, w czasie jazdy pływała sobie w zakresie 1/4 wskaźnika, dojechałem na stację, weszło 15 litrów...bak ma 22, więc sam widzisz. Tak jest w każdym FZS-ie z jakim miałem styczność, tak samo w małym i kilo.
Raz motór byl chory i leżał w łóżeczku.
I przyszedł pan doktor "Co jest motóreczku?"
"Ach lagi mam krzywe i ogon złamany
i wgniotkę na baku i przód rozje..ny"
Avatar użytkownika
Glenroy
Moderator
 
Posty: 2835
Dołączył(a): 31/8/2011, 20:06
Lokalizacja: LPU

Postprzez traveler » 13/5/2016, 16:54

W FZ6 rezerwa mi sie zapala po spaleniu 11l (bak 19,4l). Wiem młodszy model ale chyba ten sam błąd. Tyle że podczas jazdy sztywno kreska/40km, jedyne różnice przy stópce ;)



tak tak tak, tempo emeryta :P
FZ6N '09 98HP

brak podpisu.
Avatar użytkownika
traveler
Świeżak
 
Posty: 297
Dołączył(a): 29/6/2015, 17:27
Lokalizacja: BDG

Postprzez demonpaweÅ‚ » 13/5/2016, 19:37

Juz gumy założyłem ale efekt jest ten sam jedynie bak jest juz stabilniejszy ... mi wskazówka potrafi skakac przy pełnym baku nawet do połowy
demonpaweł
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 22/4/2016, 21:07
Lokalizacja: Szprotawa

Postprzez demonpaweÅ‚ » 13/5/2016, 19:37

Juz gumy założyłem ale efekt jest ten sam jedynie bak jest juz stabilniejszy ... mi wskazówka potrafi skakac przy pełnym baku nawet do połowy
demonpaweł
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 22/4/2016, 21:07
Lokalizacja: Szprotawa



Powrót do Mechanika motocyklowa



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości




na górê