Zobacz wÄ…tek - Yamaha Fz1
NAS Analytics TAG

Yamaha Fz1

Wszelkie dyskusje o motocyklach onroad.
Milośnikow enduro, crossu, skuterów motorowerów oraz motocykli o pojemności do 125 ccm zapraszamy do działów niżej.
_________

Yamaha Fz1

Postprzez lukasz.milczarski » 10/5/2016, 17:07

witam Szanownych kolegow ponownie, :)

zamienilem horneta na yamaszke fz1,
sprowadzilem ja osobiscie z belgii jest po delikatnym slizgu, i tak probuje ja do porzadku doprowadzic :)
mianowicie chodzi mi o licznik, zegary sa troche przytarte i chce je zmienic ( w serwisie yamahy to jakas masakra)
znalazlem firme ktora zrobi mi przekladke i wyskaluje licznik tak zeby zgadzalo sie ze stanem faktycznym i papierami, mam natomiast bardzo wazne pytanie bo nigdzie nie uzyskalem odpowiedzi
czy zegary np z fz6 wyskalowane do 16 000 obrotów, beda pasowac i dobrze dzialac jesli w moim fz1 obrotomierz jest do 13 000 obr/min ?
wg. mnie nie, ale potrzebuje rady fachowca :)
ponoc mozna przelozyc tarczkei jest ok no ale ni ewiem.. z gory dzieki za pomoc LWG!
Avatar użytkownika
lukasz.milczarski
Świeżak
 
Posty: 76
Dołączył(a): 15/3/2014, 17:20
Lokalizacja: kutno


Postprzez MisieqMP » 11/5/2016, 09:37

Na pewno nie, podejrzewam że w ogóle nie będą działać, motocykl ich nie wykryje, w zegarach są układy scalone, pamięć i inne podzespoły które są różne dla obu motocykli, powiem więcej, bał bym się nawet próbować ich podpinać może się to zakończyć szybkim szukaniem gaśnicy :D
No place, no race - Mick Doohan
Avatar użytkownika
MisieqMP
Świeżak
 
Posty: 201
Dołączył(a): 15/3/2016, 13:33
Lokalizacja: Tarnów/Warszawa


Postprzez lukasz.milczarski » 11/5/2016, 10:32

Tez tak myslalem :)
Serwis moto twierdzi ze robili tak kilka razy juz i wszystko jest ok. Z tym, ze co innego moga pow..chca zarobic :-)
Avatar użytkownika
lukasz.milczarski
Świeżak
 
Posty: 76
Dołączył(a): 15/3/2014, 17:20
Lokalizacja: kutno

Postprzez misctm » 11/5/2016, 19:13

Nie mogę mówić o fz1, ale w swoją xj6 wsadziłem licznik z fz6 i wszystko hulało. Xj6 miała wyskalowny licznik do 13000 jak fz1 a fz6 mają do 16000. Faktycznie była rozbieżność ale to tylko kwestia tarczy. Co więcej xj6 nie ma oddzielnych lampek dla lewego i prawego kierunku, a fz6 ma. Kontrolki działały dla obu kierunków. Jedynym mankamentem był brak podświetlenia, ale nie wiem czy to wina używanego licznika czy brak kompatybilności. Widziałem też na alledrogo fz 8 z licznikiem od fz1 więc myślę, że powinno śmigać i w twoim przypadku. Jak byś był w okolicach wawy to możemy sprawdzić czy będzie pasować z fz6.
misctm
Świeżak
 
Posty: 11
Dołączył(a): 8/10/2015, 02:23
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez lukasz.milczarski » 12/5/2016, 19:50

dzieki za wyczerpujaca odp :)
wszystkie znaki na niebie i ziemii wskazuja ze powinno smigac bez namniejszych problemow wiec bede sie musial za to wziac :) czy smiga napisze, bo widzialem, ze w necie wiele osob szuka podobnego tematu i nigdzie nie ma wiec moze bedzie dla kogos przydatny :)
Avatar użytkownika
lukasz.milczarski
Świeżak
 
Posty: 76
Dołączył(a): 15/3/2014, 17:20
Lokalizacja: kutno



Powrót do Motocykle



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości




na górê