Zobacz wątek - Jaki motor dla aktywnego młodego człowieka.
NAS Analytics TAG

Jaki motor dla aktywnego młodego człowieka.

Wszelkie dyskusje o motocyklach onroad.
Milośnikow enduro, crossu, skuterów motorowerów oraz motocykli o pojemności do 125 ccm zapraszamy do działów niżej.
_________

Jaki motor dla aktywnego młodego człowieka.

Postprzez rufus11 » 16/9/2007, 14:31

Witam serdecznieJ
Na forum piszę pierwszy raz i dość niedawno zarejestrowałem się ale przyznam się szczerze że forum śledzę dość sumiennieJ.
Po przeczytaniu naprawdę wielu postów mam pytanie. Nie chcę popełnić jakiegoś głupstwa które może mnie kosztować kilka tyś zł. Lub co gorsze zdrowie .Od ponad roku mam Yamahę 125 xt(4t) i jestem już nią zmęczony .Mam dwa komplety kół .Jeden SuperMoto a drugi enduro.W terenie robię już nią wszystko mogę szczerze powiedzieć że ogranicza mnie tylko moc i co gorsze zawieszenie(jak dla mnie beznadziejne:/ ) myślę o zmianie sprzętu na coś mocniejszego ale niestety z czasem spędzonym na yamaszce moje wymagania się zmieniły. Kreci mnie i to nawet bardzo offroad ale cenię jazdę po drogach(dlatego komplet SuperMoto) Miałem okazję jeździć na Dt(80 i 125) fajne zawieszenie ale z mocą tez nie było rewelacyjnie. Jechałem na YZ250F i przeraziło mnie to co zostało wyciśnięte z silnika o tej pojemności i po prostu boję się myśleć o czymś mocnym.
Moją pasją są motocykle i podróże .Chcę to w jakiś sposób połączyć dlatego przy wyborze następnego motoru muszę to uwzględznić. Mój nowy motor musi spełniać następujące wymagania.
-Cena ok. 10-15 tyÅ›
Dwa miejsca siedzÄ…ce
Dobra sprawność w terenie
Dobra sprawność w długich trasach
W miarÄ™ tani w utrzymaniu

Niestety nie jestem za bardzo obeznany w modelach
KTM chyba raczej odpada .jest zbyt drogi. co najmniej tak mi siÄ™ wydaje.
Yamaha. Hmmm. Tu myślałem nad modelem WR. Tylko pytanie czy 250 nie będzie za słaby na trasę a 400 nie będzie za mocny w teren.i jak z miejscem dla pasażera ?Patrząc na to z innej strony to wr to chyba prawie to samo co yz250f a to mnie przeraziło.
Suzuki na w swojej ofercie coś co mnie zaciekawilo.DRZ400 fajnie wygląda tylko jakoś mało tego jest i malo o tym ludzie piszą. Dlaczego?
Honda FMX.???
A może coś przeoczyłem?? Może jest jakiś model wart uwagi?
LiczÄ™ na lekkÄ… pomoc i proszÄ™ o darowanie sobie idiotycznych komentarzy.
rufus11
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 16/9/2007, 14:03


Postprzez pk. » 16/9/2007, 14:35

OJA , ty chcesz sprzęt do terenu i do jazdy we 2 osoby..?
Zdecyduj sie -.-
pk.
Świeżak
 
Posty: 167
Dołączył(a): 17/8/2007, 19:21


Postprzez icid » 16/9/2007, 15:26

może coś z pogranicza enduro i szosówki http://www.moto.allegro.pl/item24052404 ... ystyk.html
naprzykład honda africa twin spora pojemność i 60 koników taki niewyżyłowany motorek i w trase i w jakiś niezbyt ciężki teren i ceny od ok 8 tysi do 15 za naprawde rewelacyjny stan.
Avatar użytkownika
icid
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2798
Dołączył(a): 18/8/2007, 14:57
Lokalizacja: Rotterdam

Postprzez kravec » 16/9/2007, 16:23

ciezko jest dostac africe..... ogolnie bardzo fajne moto ale sprawnosc w terenie to to ma nie za duza... za ciezka jest.... natomiast w trase jest wedlug mnie bardzo dobra (z tego co wiem to uzytkownicy nazekaja tylko na kanape)... lekki szuterek, lesne drozki spoko ale w piach sie tym juz nie pojedzie raczej (zalezy jeszcze od opon- znajomy wjezdzal Africa na plaze- zakopal sie ale bylo to na oponkach uniwersalnych)...
Avatar użytkownika
kravec
Administrator
 
Posty: 5571
Dołączył(a): 30/8/2006, 16:14
Lokalizacja: Pabianice

Postprzez rufus11 » 16/9/2007, 16:51

a czy WR i DRZ mają W OGÓLE miejsce dla drugiego pasażera?
rufus11
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 16/9/2007, 14:03

Postprzez Haemophilus » 16/9/2007, 17:43

Zobacz może yamahe xt660, Transalpa albo dr 650. Połączyć sprawność terenową z jazdą we dwie osoby jest trudno i jeśli będziesz chciał to połączyć będziesz musiał pójść na daleko idące kompromisy. Jeśli chodziłoby by ci o sprawne pokonywanie dróg gruntowych to Africa, Super Tenere albo DR800.[/i]
Haemophilus
Świeżak
 
Posty: 134
Dołączył(a): 13/8/2007, 20:19
Lokalizacja: Wawa

Postprzez kravec » 16/9/2007, 21:30

rufus11 napisał(a):a czy WR i DRZ mają W OGÓLE miejsce dla drugiego pasażera?


owszem.... maja
Avatar użytkownika
kravec
Administrator
 
Posty: 5571
Dołączył(a): 30/8/2006, 16:14
Lokalizacja: Pabianice

Postprzez rosa » 16/9/2007, 21:38

Africa super na lekki teren(choc znam takich co po bagnach smigaja) Do turystyki super 1 czy 2 osoby i graty nie ma problemu. Co do silnika nie ma sie czego czepic. Ten silnik po 100 tys. dopiero sie dociera ;) Tylko bierz 750 i najlepiej RD07.
www.rosamotorcycle.pl | | FZ600/XRV650/WR450
Avatar użytkownika
rosa
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1190
Dołączył(a): 7/2/2007, 10:59
Lokalizacja: Sopot

Postprzez karskot » 16/9/2007, 22:05

yamaha ttr 600, transalp, suzuki DR(pojemnosc sam se dobierz) jak ostrzejszy teren miałby byc to ttr a jak lżejszy to transalp styknie, z tymże TTR 600 to singiel , albo KTM jakiś wejdz na allegro
wpisz cene jaką masz na wydanie, potem poszperaj po sieci które moto zboera najlepsze opinie , jak zawęzisz poszukiwania to obadaj wybrane motongi na zywo , wybierz któryś , wyciągaj portfel i wyskakuj z kasy

o jeszcze mi wpadła Yamaha XT 600, miłego endurzenia
Proszę wiecej nie pisać do mnie tekstów na gadu "czy dobrze wyglądam w tym kasku" będę wdzięczny
Avatar użytkownika
karskot
Świeżak
 
Posty: 126
Dołączył(a): 19/4/2007, 21:43
Lokalizacja: Friedersdorf

Postprzez kosta » 17/9/2007, 14:12

mnie sie wydaje że najlepszym rozwiązaniem będzie trans alp PZDR
Avatar użytkownika
kosta
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1628
Dołączył(a): 18/5/2007, 16:23
Lokalizacja: WWA



Powrót do Motocykle



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości




na górê