Zobacz wątek - Zestaw całej odzieży - sportowo
NAS Analytics TAG

Zestaw całej odzieży - sportowo

Jakie rękawice, kask, gmole?
_________

Zestaw całej odzieży - sportowo

Postprzez Shaviq » 10/4/2016, 13:11

Witam, niedawno kupiłem motocykl Yamaha YZF R125 (kolorystycznie czarny z czerwonymi paskami/częsciami - fajnie gdyby udało się zrobić coś pod kolorystykę)
Potrzebować będę:
- kask (do 700zł - najlepiej z blendą):
- kurtka (ok. 900zł):
- spodnie :
- buty:
- rękawice (200-300zł):

*Wszystko może być używane*

Jeśli chodzi o kurtkę to koniecznie tekstylna, nie skórzana.

Nie znam cen spodni, ani butów, wolałbym jak najtaniej.
Nie wiem, czy buty byłyby konieczne, fajnie gdybym dostał również dostał odpowiedź - czy naprawdę warto, czy można pominąć?

Jeździć będę codziennie 50-60km podczas całego sezonu ze względu na dojazdy do szkoły, jeśli to tylko będzie możliwe. Wiadomo, jak będzie tragiczna pogoda i wszędzie mokro to motocykl sobie odpuszczę, natomiast podczas dłuższych wypraw deszcz zawsze może złapać.
Styl jazdy - na co dzień w mieście (ok. 50km/h), czasem jazda poza miasto i wypad do innego miejsca (100-120km/h)

Jeśli czegoś zabrakło i będę online - od razu dopiszę. Jestem świeży w motocyklach i dlatego proszę o coś "na start". Pozdrawiam i bardzo dziękuję za każdą odpowiedź. ;)
Avatar użytkownika
Shaviq
Świeżak
 
Posty: 10
Dołączył(a): 6/3/2016, 12:53


Postprzez RSSSS » 11/4/2016, 11:46

Ominąć można wszystko i jeździć w bermudach i japonkach, ale jak zabezpieczasz się na wypadek niechcianej przygody to każdy element jest obligatoryjny, buty też.
BMW S1000RR
Avatar użytkownika
RSSSS
Bywalec
 
Posty: 666
Dołączył(a): 9/6/2013, 19:54
Lokalizacja: Wrocław


Postprzez SlowMotion » 11/4/2016, 16:53

Ktoś kto zajmuje się sprzedażą takich rzeczy pewnie poda ciekawsze typy i powie dlaczego jedno a nie drugie, ale żebyś miał jakieś podstawowe typy to ja w tych cenach brałbym coś w stylu:
Kask hjc is-17
kurtka brałbym coś z modeli revita, modeki - nic konkretnego niestety nie podam
spodnie - do kompletu z kurtką jeśli ma być przeciwdeszczowe, ewentualnie jeansy motocyklowe jeśli mają być też do komfortowego chodzenia po mieście
buty - wysokie czy niskie? będziesz w nich chodzić po szkole czy będziesz miał coś ewentualnie na przebranie? Wysokie to cena ~700zł, niskie ~400
Rękawice np. Shima RS-1
Avatar użytkownika
SlowMotion
Świeżak
 
Posty: 461
Dołączył(a): 7/11/2014, 22:22
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Shaviq » 12/4/2016, 18:13

Super, fajnie że mam już jakieś tam propozycje i mogę się w tym temacie obracać. Zobaczę koniecznie te kaski HJC, bo wiele osób poleca. Miałeś z nim styczność? O firmie Revit nie słyszałem, ale bardzo dobrze że ją wymieniłeś. Ciekawe mają niektóre kurtki. Jeśli chodzi o buty to raczej brałbym wysokie, gdyby już. Mógłbyś coś zaproponować? ;)

@RSSSS
Nie no, jasne, ale raczej chodziło mi o to, czy jest to ważny element patrząc na bezpieczeństwo.
Avatar użytkownika
Shaviq
Świeżak
 
Posty: 10
Dołączył(a): 6/3/2016, 12:53

Postprzez leff » 12/4/2016, 21:41

wazny, po pierwsze zabezpiecza staw skokowy przez uszkodzeniem po drugie noga przy szlifie laduje czesto miedzy moto a asfaltem ... reszte sam sobie dopowiedz
Twoj podpis jest za dlugi
Avatar użytkownika
leff
ZlyCzlowiek
 
Posty: 4443
Dołączył(a): 30/9/2008, 09:22
Lokalizacja: sercem WX

Postprzez SlowMotion » 13/4/2016, 05:47

Tak, sam jeżdżę w hjc rpha10+ i sobie chwalę.
Co do wysokich butów jedne z popularniejszych i chwalonych to alpinestars smx-6 (może zainteresować Cię wersja waterproof, albo jeśli budzet pozwoli to goretex).
Avatar użytkownika
SlowMotion
Świeżak
 
Posty: 461
Dołączył(a): 7/11/2014, 22:22
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Zimny72 » 13/4/2016, 09:02

Z kasków z blendą w tej kwocie: Shark S700S i HJC TR-1, czasami można wyrwać promocyjnego Scorpiona EXO-500.
Co do butów obejrzyj ofertę włoskich butów marek Falco i Gaerne - przerobiłem już kilka par i polecam, szczególnie z uwagi na cenę.
Kurtki: marek Modeka, Held, Buse, ewentualnie Rainers albo IXS.
Spodnie: jeansy motocyklowe Vanucci albo Redline.
Moto Guzzi V7 - szkoda życia na brzydkie motocykle.
Avatar użytkownika
Zimny72
Zimny Drań
 
Posty: 1382
Dołączył(a): 13/1/2013, 23:07
Lokalizacja: Wesoła

Postprzez Shaviq » 18/4/2016, 21:27

Myślałem trochę nad tym i doszedłem do tego, że wybiorę pewnie hjc is-17/shark s900c.
Ma ktoÅ› z Was jakieÅ› opinie o Rev'it raceway kurtce?
Avatar użytkownika
Shaviq
Świeżak
 
Posty: 10
Dołączył(a): 6/3/2016, 12:53



Powrót do Akcesoria motocyklowe



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości




na górê
cron