Zobacz wÄ…tek - Przesiadka z choppera na sport
NAS Analytics TAG

Przesiadka z choppera na sport

Wszelkie dyskusje o motocyklach onroad.
Milośnikow enduro, crossu, skuterów motorowerów oraz motocykli o pojemności do 125 ccm zapraszamy do działów niżej.
_________

Przesiadka z choppera na sport

Postprzez ggs » 25/3/2016, 05:10

Witam, temat wygląda tak, że od dwóch sezonów jestem posiadaczem virago 400, którą zrobiłem jakieś 5k kilometrów i jest to zarazem moje pierwsze moto, a teraz chciałbym przesiąść się na coś sportowego i tutaj nasuwa się pytanie co polecilibyście na pierwsze sportowe moto. Wiadomo, że charakterystyka choppera nijak ma się do ścigacza ale może ktoś był w podobnej sytuacji i mógłby coś doradzić/podpowiedzieć. Pzdr
ggs
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 25/3/2016, 04:59


Postprzez RSSSS » 25/3/2016, 11:24

Stricte sportowego?

Zazwyczaj to ludzie wraz ze starzeniem (i rozwojem mięśnia piwnego) przesiadają się ze sportów na choppery.

Żeby ktoś mógł Ci coś doradzić to musisz wypełnić ankietę, w której doprecyzujesz do czego będzie służył motocykl.
viewtopic.php?t=49590

P.S. Ale żeby uprzedzić to co tu później przeczytasz to napiszę CBR F4i, jako najmniej sportowy ze sportowych :wink: , co da najłagodniejsze wejście w świat ścigaczy.
Ostatnio edytowano 25/3/2016, 11:55 przez RSSSS, Å‚Ä…cznie edytowano 1 raz
BMW S1000RR
Avatar użytkownika
RSSSS
Bywalec
 
Posty: 666
Dołączył(a): 9/6/2013, 19:54
Lokalizacja: Wrocław


Postprzez Zimny72 » 25/3/2016, 11:51

Co by oszczędzić tobie szoku, to zasugerowałbym na początek jakiegoś nakeda typu XJ6 albo ER6N. A tak naprawdę to zachęciłbym do przyjrzenia się jakimś klasykom typu Bonneville albo W800, a jak czujesz się na siłach to CB1100 albo XJR1300. Wtedy przesiadka z choppera będzie najłagodniejsza.
Moto Guzzi V7 - szkoda życia na brzydkie motocykle.
Avatar użytkownika
Zimny72
Zimny Drań
 
Posty: 1382
Dołączył(a): 13/1/2013, 23:07
Lokalizacja: Wesoła

Postprzez ggs » 25/3/2016, 14:23

- Jakie masz doświadczenie (ile km na jakim sprzęcie),
Tak jak pisałem 5k na yamaszce virago 400cc
- Wiek, waga, wzrost,
25lat/75kg/185cm
- Do jakich celów chcesz używać motocykla (jazda na co dzień - do pracy/szkoły/ po mieście czy trasie, weekendowe latanie z kumplami dla rozrywki, turystyka dłuższa/dalsza, jazda z plecaczkiem czy bez, jazda po torze, jazda po szutrach lub cięższym terenie), w jakich udziałach procentowych?
3/4 razy w tygodniu plus jakieÅ› wypady z dziewczynÄ… czy kumplami
- Ile kilometrów chcesz przelatać w sezonie?
Nie jestem w stanie sprecyzować ale myślę, że w pierwszym sezonie tak 3/4k to na pewno
- Ile gotówki masz na sam motocykl i czy pomyślałeś o ciuchach?
15000zl +/- na sam motocykl
- Jaki budżet możesz przeznaczyć na jego utrzymanie w sezonie?
Myślę, że 2/3k
- Jakie motocykle Ci siÄ™ podobajÄ… - sportowe, nakedy, turystyki, enduro itp.
Sportowe
- Które modele na tą chwilę przyciągnęły Twoją uwagę?
Cbr 600rr/R6

[edit]
Sorry za double post, akurat pisałem na smartfonie. Co do er6n to odpada, miałem okazję się karnąć i jakoś mnie nie porwał a do tego ten wygląd... Jeśli chodzi o f4 to myślałem o niej w zeszłym sezonie ale wydaję mi się już trochę leciwa i tyle tego u mnie jeździ, że już mi się troszkę przejadła.
ggs
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 25/3/2016, 04:59

Postprzez lagiboy » 25/3/2016, 14:33

nie pisz posta pod postem, użyj edycji. tym razem zrobię to za Ciebie i dubla też usunę.
na cbr600rr i r6 z dziewczyną nigdzie nie pojedziesz bo dziewczyna nie będzie chciała jeździć.
co do wyboru to słaby wybór, oba sprzęty Cię pozamiatają. Inaczej sie tym jeździ niż Virażką co znaczy że będziesz musiał się uczyć jak tym jeździć, i pierwszy i drugi się do tego słabo nadaje, R6 jest pod tym względem gorsza. odradzam oba, jak już to CBR f4i sport. co prawda ma 110 kucy ale dozowalne. Zestrojona jest do jeżdżenia a nie ścigania jak R6 która bezlitośnie obchodzi się z doopą.
Ostatnio edytowano 26/3/2016, 02:14 przez lagiboy, Å‚Ä…cznie edytowano 1 raz
black matt=grey (color by honda)
Avatar użytkownika
lagiboy
Moderator
 
Posty: 2690
Dołączył(a): 1/4/2014, 23:35

Postprzez andy7 » 25/3/2016, 17:10

ggs napisał(a):Cbr 600rr/R6
.


Buhahahahhahahaha

ggs napisał(a):Jeśli chodzi o f4 ... wydaję mi się już trochę leciwa i tyle tego u mnie jeździ, że już mi się troszkę przejadła.


Wydawac ma Ci sie prawo, gwarantuje, ze nie raz Cie zaskoczy.

Ochlonij wez zimny prysznic i zafunduj sobie XJ6 najbardziej idealny motocykl jak dla Ciebie i do Twoich celow



:wink:
kuluem123 napisał(a):...Nie da się zrobić przekrętu w urzędzie ?
| | https://www.youtube.com/channel/UCIhJl1 ... TGw/videos
andy7
Moderator
 
Posty: 3268
Dołączył(a): 2/2/2008, 11:55

Postprzez madcap » 25/3/2016, 21:32

był taki jeden na forum, bo już go tu nie ma
przesiadł się z crusera na r6 i o mało młodą żonę uczyniłby wdową.

chcesz sporta
1. zapomnij o dziewczynie, nie będzie pałała chęcią do siedzenia na siedzisku wielkości zeszytu formatu A5.
2. słusznie proponują f4i, lepiej schować dumę w kieszeń i być rozsądnym. w przypadku rozczarowania sportem, można zmienić siedziska na kanapę i wychodzi z niej wówczas namiastka sportturystyka.
dlaczego? powód jest prosty, dla zaczynających przygodę ze sportami, jest najbardziej przyjazna.
(...) Jeżeli w CV napiszesz "2012-2014: sommelier - freelancer" to nikt się nie domyśli, że dwa lata chlałeś z rozpaczy po utracie poprzedniej pracy.
Avatar użytkownika
madcap
Administrator
 
Posty: 5894
Dołączył(a): 26/5/2009, 19:03
Lokalizacja: wieje wiatr?

Postprzez Czester » 25/3/2016, 22:17

madcap napisał(a):był taki jeden na forum, bo już go tu nie ma
przesiadł się z crusera na r6 i o mało młodą żonę uczyniłby wdową.

Który to as, bo nie kojarzę?

Odnośnie tematu - pod F4i podpisuję się obiema ręcyma.
Wypadki chodzÄ… po ludziach, ludzie po wypadkach nie zawsze.
Avatar użytkownika
Czester
Administrator
 
Posty: 4656
Dołączył(a): 23/5/2009, 05:14
Lokalizacja: Suwałki

Postprzez ggs » 25/3/2016, 22:26

Ok, dzięki za opinie, a co Panowie myślicie o bandicie?
ggs
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 25/3/2016, 04:59

Postprzez andy7 » 25/3/2016, 23:31

Jak znajdziesz jakiegos w dobrym stanie to bedzie jak najbardziej.

Mimo tego proponowalbym XJ z ABS'em

:wink:
kuluem123 napisał(a):...Nie da się zrobić przekrętu w urzędzie ?
| | https://www.youtube.com/channel/UCIhJl1 ... TGw/videos
andy7
Moderator
 
Posty: 3268
Dołączył(a): 2/2/2008, 11:55

Postprzez traveler » 26/3/2016, 09:35

Zobacz sobie Yamaha FZ6 po lifcie. Moze i turystyk, ale w sam raz na przesiadkę (i dziewczyna powinna być zadowolona). Jedyny problem to dostać w dobrym stanie (krajową).
FZ6N '09 98HP

brak podpisu.
Avatar użytkownika
traveler
Świeżak
 
Posty: 297
Dołączył(a): 29/6/2015, 17:27
Lokalizacja: BDG

Postprzez Devil 125 » 26/3/2016, 09:46

Mi osobiście też podobają się sporty ale że często jeżdżę z plecaczkiem wybrałem FZS-a moja połowa się cieszy że nie kupiłem sporta bo na tym podróżuje się jej wygodnie i dla niej i dla mnie :)

Koledzy wyżej mówią prawdę znajomy mi opowiadał jak miał R6 i zabrał swoją kobietę w góry ok 250 km po dojechaniu na miejsce nie chciała wracać na tym moto :) Teraz będzie kupował turystyka.
Honda CBR 125R ---> Yamaha FZS 600 02r
Avatar użytkownika
Devil 125
Bywalec
 
Posty: 558
Dołączył(a): 9/9/2014, 14:46
Lokalizacja: DOL

Postprzez RSSSS » 26/3/2016, 10:06

madcap napisał(a):był taki jeden na forum, bo już go tu nie ma
przesiadł się z crusera na r6 i o mało młodą żonę uczyniłby wdową.


Jest też taki, który na R6 uczył się jeździć, ale fakt, też się wpisuję w trend, że to nie najlepszy wybór.
BMW S1000RR
Avatar użytkownika
RSSSS
Bywalec
 
Posty: 666
Dołączył(a): 9/6/2013, 19:54
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez andy7 » 26/3/2016, 11:12

RSSSS napisał(a):
madcap napisał(a):był taki jeden na forum, bo już go tu nie ma
przesiadł się z crusera na r6 i o mało młodą żonę uczyniłby wdową.


Jest też taki, który na R6 uczył się jeździć, ale fakt, też się wpisuję w trend, że to nie najlepszy wybór.


RSsss

Nie chcialem Ci tego pisac wczesniej ale w Twoim przypadku jest nieco inaczej niz w wiekszosci innych przypadkow.

Nie jestes juz Taki zupelnie mlody jakim widzisz sie na innych forac w innych tematach :mrgreen: , to raz.

Dwa, to miales zupelnie inny start ktory byl poprzedzony otrzaskaniem w zakresie przyspieszen, przeciazen, sytuacji podbramkowych. To calkowicie zmienia postac rzeczy. Na szczescie dla Ciebie natura obdarzyla Cie calkiem dobrym instynktem zachowawczym co w tej konfiguracji calkiem niezle sie sprawdza, choc aby powiedziec sprawdzlo jest jeszcz emimo tegpo za wczesnie.

Uwierz, ze im dluzej jezdze, tym wiecej sobie pozwalam, dwa lata temu malo nie skonczylem pod barierka zabezpieczajaca winkiel. Pech tylko, ze kawalek ziemi znajdowal sie tak mniej wiecej 2000 m nizej. Na szczescie podnozek nie byl zamocowany na stale.

:wink:
kuluem123 napisał(a):...Nie da się zrobić przekrętu w urzędzie ?
| | https://www.youtube.com/channel/UCIhJl1 ... TGw/videos
andy7
Moderator
 
Posty: 3268
Dołączył(a): 2/2/2008, 11:55



Powrót do Motocykle



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości




na górê