Zobacz wątek - Gdzie i kiedy najlepiej kupić motor??
NAS Analytics TAG

Gdzie i kiedy najlepiej kupić motor??

Wszelkie dyskusje o motocyklach onroad.
Milośnikow enduro, crossu, skuterów motorowerów oraz motocykli o pojemności do 125 ccm zapraszamy do działów niżej.
_________

Gdzie i kiedy najlepiej kupić motor??

Postprzez ventur86 » 13/9/2007, 22:49

Witam.
Chiałbym sie zapytać gdzie najlepiej kupić motor? szukac na giełdach, na allegro czy w gazetach? gdzie kupie najtaniej? Jak na giełdach to gdzie są jakies typowo motocyklowe i kiedy sie odbywają?
i kiedy? tzn. czy w zime motory są tańsze? Chce kupić motor (Honde CBR f4) w styczniu albo w lutym. To dobry pomysł? Z gory dzieki za info i pozdr ;)
ventur86
Świeżak
 
Posty: 8
Dołączył(a): 3/9/2007, 16:36
Lokalizacja: Czeladź


Postprzez Stannik » 14/9/2007, 08:16

jutro i pojutrze na Służewcu w W-wie odbywają się Targi Motocyklowe - można tam się okupić w akcesoria, ciuchy, no i są też handlarze ze sprzętami, więc można conieco obejrzeć.

Jeśli chodzi o Allegro, czy gazety to: szukaj... dzwoń... i jeździj oglądać. W sumie wydaje mi się, że kanał przekazu nie wpływa na cenę.

A'propo cen to ogólnie zimą są nieco niższe, ale jeżeli moto jest dobre (i sprzedający doskonale zdaje sobie z tego sprawę) to pora roku raczej nie wpłynie na cenę.

Jeżeli chodzi o F4 to nie jest dobry pomysł jeżeli wcześniej nie jeździłeś "dużym" moto (ale o tym w poście "JAK SIĘ KOMUŚ WYDAJE,... itd"). Jeżeli chodzi o kupno w styczniu albo w lutym to może być Ci trudno go przyprowadzić, chyba że na przyczepce.
Stannik
Świeżak
 
Posty: 26
Dołączył(a): 2/4/2007, 10:56


Postprzez gumis » 14/9/2007, 08:50

zima sa tansze szpeje to fakt ale jest tez minus bo jesli jest snieg to go raczej niestety nie przetestujesz wiec mozesz ufac tylko na slowo sprzedajacemu a wiadomo jak jest. Kazdy zachwala swoje jesli to nawet nie chce jechac to bedzie swiecie przekonanie twierdzil, ze jeszcze przed godzina byl sie przejechac. Wiec wszystko ma swoje plusy i minusy.
SV 650N...bo golasy som najfffajniejsze! | | https://www.youtube.com/channel/UCDq_gh ... aEDrqGNkDg
Avatar użytkownika
gumis
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2866
Dołączył(a): 10/9/2006, 13:08
Lokalizacja: Ruda Śląska/Chorzów

Postprzez spazz » 14/9/2007, 09:24

najlepiej kupi w salonie
Avatar użytkownika
spazz
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2691
Dołączył(a): 30/6/2006, 15:38
Lokalizacja: oberschlesien

Postprzez gumis » 14/9/2007, 09:31

tys prowda
SV 650N...bo golasy som najfffajniejsze! | | https://www.youtube.com/channel/UCDq_gh ... aEDrqGNkDg
Avatar użytkownika
gumis
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2866
Dołączył(a): 10/9/2006, 13:08
Lokalizacja: Ruda Śląska/Chorzów

Postprzez Rawro » 14/9/2007, 10:41

pamiętaj ze dobre motory rozchodzą sie wśród znajomych...więc szukaj po pewnych źródłach bo każdy na allegro bedzie swoje zachfalał a jak pojedziesz jak ja 400km i zobaczysz tego trupa to sie wkurwisz na maksa (myślałem ze gościa zabije) :-) ale miał motor i mi zwiał....
w Polsce jest bardzo dużo powypadkowych motorów,wylizanych i podszykowanych na sprzedaż .....
www.forum.kawasaki.pl | | Kawasaki ZX-9R 00`
Avatar użytkownika
Rawro
Świeżak
 
Posty: 59
Dołączył(a): 4/9/2007, 13:04
Lokalizacja: Pruszków

Postprzez pk. » 14/9/2007, 14:12

najtańsze z tego co zauwazylem to grudzien/styczen.

w gazecie moga byc ciut tańsze ale nie koniecznie.

a najlepiej kupic bez ryzyka w salonie lub od importera =)
pk.
Świeżak
 
Posty: 167
Dołączył(a): 17/8/2007, 19:21

Postprzez qbas118 » 15/9/2007, 09:38

ja uwazam ze kazda metoda wyszsukania ciekawego moto jest dobra, ale na necie jest o ytyle lepiej ze mozna przed przyjazdem obejrzec fotki, i to jest najwiekszy plus allegro i innych portali,ja kupowalem w listopadzie i jesli chodzi o ceny to faktycznie na zime lekko spadaja te ceny a na wiosne i w srodku lata sa najwyzsze, jednak uwazam ze zasada jest taka: na zime jak sie kupuje to kazdy wlasciciel moto juz niczego nie wymienia, wiec to wada kupowania na zime(oprócz śniegu który moze spasc) lecz zaleta jest cena, a na wiosne juz ludziska wrzucaja sianko w maszynki i wymieniaja plyny itd,lecz wada jest wyzsza cena, ale zawsze latwiej jest zwiezc maszynke.. wiec sumasumaru kazda pora jest dobra;];];];];]
------->> GPX 600
------>> GSXR 750 SRAD
------->> GSXR 600 K1


"moge przedawkowac zycie co prowadzi do smierci..."
qbas118
Świeżak
 
Posty: 105
Dołączył(a): 24/12/2006, 21:14

Postprzez buldok » 16/9/2007, 00:41

Od znajomych lub ich znajomych ... i innych w miarę sprawdzonych źródeł jak już chcesz kupować od obcych to raczej wiesz co masz robić ... przedewszystkim wiedza na ten temat... Allegro odradzam no chyba, że poszukasz sprzedawcy mieszkającego w pobliżu bo tak jak napisał ktoś wcześniej cisnąć już nawet te 100km a na miejscu okazuje się klekot to jedynie się wpienić chyba, że wiedziałeś po co jedziesz.

Co do cen to wydaje mi się, że już troszkę poszły w dół (źródło allegro).
buldok
Świeżak
 
Posty: 16
Dołączył(a): 15/9/2006, 11:06

Postprzez icid » 16/9/2007, 12:48

Najlepiej jeśli ma być używany to sprowadzić www.mobile.de NIEMCY www.marktplats.nl HOLANDIA www.ebay.com ANGLIA/IRLANDIA
Moge ew pomóc mówie we wszystkich wyżej wymienionych językach. pozdr
Avatar użytkownika
icid
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2798
Dołączył(a): 18/8/2007, 14:57
Lokalizacja: Rotterdam

Postprzez gblodz82 » 16/9/2007, 19:53

w przyszłym roku będę również kupował motocykl i raczej zdecyduję się z salonu, bo z tego co widzę na serwisach typu allegro to przeważnie w sprzedaży jest złom :( (jak motocykl 4-6 letni może mieć przebieg 4tyś km?), no chyba że ktoś ze znajomych będzie chciał sprzedać swój egzemplarz :P
i tobie również polecam ta drogę, lepiej zapłacić więcej ale w sprawdzonym miejscu i być zadowolonym z jazdy
Psychologia tłumu mówi, że im większe zbiorowisko ludzi, tym bardziej jego inteligencja zbliża się ku umysłowości debila ...
gblodz82
Świeżak
 
Posty: 24
Dołączył(a): 12/8/2007, 18:00
Lokalizacja: Łódź

Postprzez ZZZenonnn » 16/9/2007, 20:50

jak sie ma kase na salon to dlaczego nie.Ale w wiekszosci w Polsce to same urzywacze:)
ZZZenonnn
Świeżak
 
Posty: 104
Dołączył(a): 24/8/2007, 21:48
Lokalizacja: Włocławek

Postprzez Patryk_1979 » 17/9/2007, 13:11

Dokładnie, jak ktoś ma kasę na nowy to najlepiej z salonu, 100% pewności, że nie po dzwonie, gwarancja, no i satysfakcja, że jesteś pierwszym, który to moto dosiada :D, ale jak nie masz keszu to najlepiej jakieś sprawdzone miejsce, Ja np. swoją maszynke kupiłem w (hmmm komisie) napisze to tak u gościa z pod Łodzi, który zajmuje się handlem tylko moto, gość był polecany na forach, kilku zadowolonych klientów go polecało.
I Ja jestem zadowolony, moto mam od połowy tego sezonu, zrobiłem jakieś 3-4tyś i nic chodzi jak igiełka.
A co do pory to jak już ktoś napisał nie ma za wielkiego znaczenia, kiedy, bo każda pora ma swoje + i -, w zimę troszkę taniej, ale się nie przejedziesz w większości przypadków, no i po sezonie, czyli pewnie troszkę rzeczy do wymiany będzie.
A po drugie, ładna mi przyjemność kupić „NOWEGO” sprzęta za 15-20tyś itd. (tak naprawdę nieważne za ile) i żeby przez trzy, albo cztery miesiące stał w garażu, Ja bym nie wyrobił.
Twoja decyzja.

PS. Z tą jazdą próbną „Moje odczucie” Ja dopóki nie było by kasy na stole, to możesz, popatrzeć, odpalić posłuchać silnika, ale na pewno nie jeździć. Jak swojego moto szukałem to byłem u jednego gościa, z którym się rano umówiłem, na obejrzenie moto po południu, przyjeżdżam o godz. kolo 16, a motorek w proszku, wcześniej był jakiś kupiec, podobno 6 lat śmiga, i jak pojechał tak wrócił ale karetką, podczas jazdy próbnej na winklu się składał i się złożył do szpitala :D
Fazer 600 - sprzedany.
GSX-R 750 K6 - już MAM :D
Avatar użytkownika
Patryk_1979
Świeżak
 
Posty: 114
Dołączył(a): 25/4/2007, 12:47
Lokalizacja: Ciechanów

Postprzez kosta » 17/9/2007, 14:07

ja polecam tych gości www.motogryf.pl sam u nich kupiłem i w nowym sezonie też do nich wróce po 954 POLECAM :lol:
Avatar użytkownika
kosta
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 1628
Dołączył(a): 18/5/2007, 16:23
Lokalizacja: WWA

Postprzez gblodz82 » 17/9/2007, 16:39

ale mnie chodziło o używkę z salonu bo takie też się trafiają 2-3 letnie :)
nowego nie kupię bo mnie nie stać :(
Psychologia tłumu mówi, że im większe zbiorowisko ludzi, tym bardziej jego inteligencja zbliża się ku umysłowości debila ...
gblodz82
Świeżak
 
Posty: 24
Dołączył(a): 12/8/2007, 18:00
Lokalizacja: Łódź

Postprzez misza » 19/9/2007, 20:32

icyd
orienyujesz sie jaki jest koszt sprowadzenia motoru z uk?
juz kupilem i teraz mysle o transporcie do polski
misza
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 17/9/2007, 16:38

Postprzez DuszekM » 25/9/2007, 14:57

moim zdaniem najlepiej jest kupic motor z salonu lub na gełdzie:Pnajlepiej z gwrancją:P
:)
DuszekM
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 23/9/2007, 12:40

Postprzez pawel_rr » 25/9/2007, 20:13

misza napisał(a):icyd
orienyujesz sie jaki jest koszt sprowadzenia motoru z uk?
juz kupilem i teraz mysle o transporcie do polski

sorry że odpowiem.
wróc sam-koszty te same, ale jaka radocha :D
DON`T DRINK AND DRIVE!!! | | Sprzedam kask ARAI RX-7 CORSAIR | viewtopic.php?t=19823
Avatar użytkownika
pawel_rr
Świeżak
 
Posty: 144
Dołączył(a): 6/9/2007, 09:01
Lokalizacja: WaWa

Postprzez zdzichu123 » 25/9/2007, 21:04

Zgadzam sie z pawel_rr, masz jeszcze radoche z jazdy a to co stracisz na paliwo i prom to sie pokryje z kosztem przewiezienia przez jakas firme, chyba ze niejest zarejestrowana lub oplacona albo niemozesz pojechac bo masz prace Itp, to wtedy jakas firma. Ale czy takie firmy jak UPS czy DPD nieprzewiozły by ci tego ?? Proponuje sprawdzic te firmy w necie :)
Yamaha DT 125R [SPRZEDANA] >> Aprilia RS 125 [SPRZEDANA] >> Yamaha YZF 250

22.10.08 ====> Zdałem Prawko :)
Avatar użytkownika
zdzichu123
Bywalec
 
Posty: 869
Dołączył(a): 11/7/2007, 21:37
Lokalizacja: Chodzież

Re: Gdzie i kiedy najlepiej kupić motor??

Postprzez robka » 26/9/2007, 14:17

ventur86 napisał(a):Witam.
Chiałbym sie zapytać gdzie najlepiej kupić motor? szukac na giełdach, na allegro czy w gazetach? gdzie kupie najtaniej? Jak na giełdach to gdzie są jakies typowo motocyklowe i kiedy sie odbywają?
i kiedy? tzn. czy w zime motory są tańsze? Chce kupić motor (Honde CBR f4) w styczniu albo w lutym. To dobry pomysł? Z gory dzieki za info i pozdr ;)


W tym roku kupiłem kawasaki ER5 - 2000r. Skorzystałem z okazji mając znajomego w Angli i przez miesiąc buszowałem na ebay.com.uk. Z transportem pod drzwi kosztowała mnie 4800 zl. Przerejestrowanie to koszt ok.400 zł. Także chyba warto. Stan techniczny był naprawdę dobry, Zregenerowania wymagał zacisk ham. i do wymiany przednia opona. Poza tym ok. Oczywiście z tymi cenami w UK jest bardzo różnie. Niektóre oferty są mniej korzystne od polskich. Trzeba dobrze poszukać. Generalnie polecam.
robka
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 26/9/2007, 12:56
Lokalizacja: Wawa

Następna strona


Powrót do Motocykle



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości




na gr