Zobacz wÄ…tek - MotoGP 2016
Advertisement
NAS Analytics TAG

MotoGP 2016

Dla fanów i zawodników sportów motocyklowych
_________

MotoGP 2016

Postprzez Takechi » 12/3/2016, 14:29

Mały hazard ?. Kto zostanie mistrzem w tym sezonie ?. Wielu nie wierzy że Rossi ma szansę na 10 tytuł, ale mam przeczucie że zgarnie mistrza w tym roku. Będzie niezła jatka z Marquezem.
Avatar użytkownika
Takechi
Świeżak
 
Posty: 56
Dołączył(a): 12/2/2014, 11:48
Lokalizacja: Mazowieckie


Postprzez Takechi » 14/3/2016, 16:26

A co to po pierwszym wyścigu już będzie wiadomo kto zgarnie tytuł ?. Ciekawa teoria.
Avatar użytkownika
Takechi
Świeżak
 
Posty: 56
Dołączył(a): 12/2/2014, 11:48
Lokalizacja: Mazowieckie


Postprzez kravec » 14/3/2016, 23:32

Myślę że będzie głównie walka między zawodnikami Yamahy, poprzeplatana kąsaniem Hondy. Do tego dołączy się pewnie z partyzanta Iannone i ktoś z rozwijającego się suzuki- ale to miejsca 3-6 według mnie.
Avatar użytkownika
kravec
Administrator
 
Posty: 5571
Dołączył(a): 30/8/2006, 16:14
Lokalizacja: Pabianice

Postprzez Takechi » 15/3/2016, 17:20

Podobno to ostatni sezon Pedrosy na wykazanie się w Repsolu. Nie będzie wyników, honda podziękuje.
Avatar użytkownika
Takechi
Świeżak
 
Posty: 56
Dołączył(a): 12/2/2014, 11:48
Lokalizacja: Mazowieckie

Postprzez Croowab » 18/3/2016, 20:27

Jak na dzisiaj to ducati ruszyło z kopyta...
Avatar użytkownika
Croowab
Bywalec
 
Posty: 755
Dołączył(a): 12/6/2013, 19:51

Postprzez Glenroy » 20/3/2016, 14:04

Mnie w dzisiejszym wyÅ›cigu interesuje głównie dwóch zawodników, Iannone który bardzo Å‚adnie zamiataÅ‚ w FP2 i FP3, drugim z zawodników jest Viñales, piÄ™knie wymiata na Suzuki, kwalifikacje zaraz za Lorenzo i Marquezem, może chÅ‚opaczyna pocisnąć w wyÅ›cigu. Problem, że Marc zadeklarowaÅ‚, że liczy siÄ™ dla niego tylko zwyciÄ™stwo i znajÄ…c jego zryty beret, nie bÄ™dzie niczym dziwnym, jeżeli odwali coÅ› gÅ‚upiego na torze.

Co do skrzydełek, Yamaha też ma swoje "wąsy" :).
Obrazek

Także, byle do 19:00 :).
Raz motór byl chory i leżał w łóżeczku.
I przyszedł pan doktor "Co jest motóreczku?"
"Ach lagi mam krzywe i ogon złamany
i wgniotkę na baku i przód rozje..ny"
Avatar użytkownika
Glenroy
Moderator
 
Posty: 2835
Dołączył(a): 31/8/2011, 20:06
Lokalizacja: LPU

Postprzez SkoQ » 20/3/2016, 14:47

Gdzie to można w internetach oglądać ? w Norwegii siedzę nie mam telewizora :D
Motocykle sportowe sÄ… do jazdy sportowej, a nie do nauki.
Avatar użytkownika
SkoQ
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2406
Dołączył(a): 15/7/2012, 09:11
Lokalizacja: Tarnów (KTA)

Postprzez DedeRR » 20/3/2016, 14:50

Co do MM93 to sobie wyobraziłem, że odwali na starcie coś takiego jak po Q2 wczoraj i skosi niewinnego Vinalesa z Iannone :lol:

A tak na poważnie, to liczę na Rossi'ego. Wiadomo, nie od dziś, że to "niedzielny kierowca". W dodatku startuje z dobrej jak na niego piątej pozycji, czyli bezpośrednio za Lorkiem, i myślę, że się za nim wyholuje na P2, a w bezpośredniej walce myślę, że Lorenzo nie ma szans, jeździ genialnie, ale zbyt zachowawczo.

EDIT: SkoQ - polsatsport.pl, tylko musisz przez Internet Explorer wchodzić, bo wykorzystują wtyczkę, która w Chrome i innych przeglądarkach już nie działa.
Avatar użytkownika
DedeRR
Świeżak
 
Posty: 304
Dołączył(a): 2/5/2015, 00:19
Lokalizacja: Północ

Postprzez SkoQ » 20/3/2016, 15:21

IE wyskakuje całkiem rozwalona strona, a okno transmisji 3001: przepraszamy materiał jest obecnie niedostępny. Na chromie nie odpala w ogóle. Tylko ja tak mam czy teraz po prostu nie puszczają sesji rozgrzewkowej ?
Motocykle sportowe sÄ… do jazdy sportowej, a nie do nauki.
Avatar użytkownika
SkoQ
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2406
Dołączył(a): 15/7/2012, 09:11
Lokalizacja: Tarnów (KTA)

Postprzez Glenroy » 20/3/2016, 17:36

DedeRR napisał(a):SkoQ - polsatsport.pl, tylko musisz przez Internet Explorer wchodzić, bo wykorzystują wtyczkę, która w Chrome i innych przeglądarkach już nie działa.

Silverlight na dniach miał przecież aktualizację, na chromie faktycznie wysypuje wtyczkę, sprawdzałem na Operze, też wylatuje, na Firefoxie chodzi jak złoto, zakładam, że jest jakiś problem po stronie wtyczki z programami opartymi na chrome.

SkoQ napisał(a):IE wyskakuje całkiem rozwalona strona, a okno transmisji 3001: przepraszamy materiał jest obecnie niedostępny. Na chromie nie odpala w ogóle. Tylko ja tak mam czy teraz po prostu nie puszczają sesji rozgrzewkowej ?


Transmitują, chodzi bardzo fajnie. Spróbuj zainstalować sobie Firefoxa i wtyczkę Silverlight, albo po prostu program Ipla, na jednym i drugim nie ma problemów ze streamem, poza tym, że Ipla sama w sobie wkurza bo jest niemiłosiernie zamulonym programem :).

DedeRR napisał(a):A tak na poważnie, to liczę na Rossi'ego. Wiadomo, nie od dziś, że to "niedzielny kierowca". W dodatku startuje z dobrej jak na niego piątej pozycji, czyli bezpośrednio za Lorkiem, i myślę, że się za nim wyholuje na P2, a w bezpośredniej walce myślę, że Lorenzo nie ma szans, jeździ genialnie, ale zbyt zachowawczo.

Ja liczę na dobry wynik Ianonne i Vinalesa, w kwalifikacjach Vinales na Suzuki był o 4 km/h szybszy od Marqueza. Przewaga na prostej Ducati dochodziła do 20 km/h nad Hondą 93. Trochę namieszali z elektroniką w tym sezonie i tu w pewnym sensie dukaty mają przewagę, bo w zasadzie od jakiegoś czasu jeżdżą na magneti marelli. Zobaczymy jak będzie wyglądał wyścig, ale po treningach widać, że nie będzie miał łatwo, bo czołówka jest mocna.
Raz motór byl chory i leżał w łóżeczku.
I przyszedł pan doktor "Co jest motóreczku?"
"Ach lagi mam krzywe i ogon złamany
i wgniotkę na baku i przód rozje..ny"
Avatar użytkownika
Glenroy
Moderator
 
Posty: 2835
Dołączył(a): 31/8/2011, 20:06
Lokalizacja: LPU

Postprzez Croowab » 20/3/2016, 19:43

Moj faworyt niestety odpadł za szybko ale ducati w tym roku jedzie pięknie.
Lorenzo odjechał ale pozycja 2,3 i na koncówce nadrobil Rossi..
Avatar użytkownika
Croowab
Bywalec
 
Posty: 755
Dołączył(a): 12/6/2013, 19:51

Postprzez Glenroy » 20/3/2016, 19:49

Hahah, kpina...ipla, internet 50Mbps = Zbyt wolne połączenie internetowe...wku$wili mnie niesamowicie, nie widziałem ostatnich 4 okrążeń...je$ał ich pies, żeby tak się wysrać nie mogli!
Raz motór byl chory i leżał w łóżeczku.
I przyszedł pan doktor "Co jest motóreczku?"
"Ach lagi mam krzywe i ogon złamany
i wgniotkę na baku i przód rozje..ny"
Avatar użytkownika
Glenroy
Moderator
 
Posty: 2835
Dołączył(a): 31/8/2011, 20:06
Lokalizacja: LPU

Postprzez SkoQ » 20/3/2016, 19:52

Obejrzałem na totalsportek :D komentarz hiszpański i przerywało, ale widziałem cały wyścig :) Jestem nieco zawiedziony, spodziewałem się więcej rotacji
Motocykle sportowe sÄ… do jazdy sportowej, a nie do nauki.
Avatar użytkownika
SkoQ
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2406
Dołączył(a): 15/7/2012, 09:11
Lokalizacja: Tarnów (KTA)

Postprzez Glenroy » 20/3/2016, 19:55

Szkoda mi upadku Ianonne, wyścig mógł by wyglądać trochę inaczej, bo jechał na prawdę dobrze, ale tu fakt, trochę za mało walki w drugiej części wyścigu. Ale to pierwsze okrążenie i te dwa dukaty, które wystrzeliły na ostatniej prostej, coś pięknego :D
Raz motór byl chory i leżał w łóżeczku.
I przyszedł pan doktor "Co jest motóreczku?"
"Ach lagi mam krzywe i ogon złamany
i wgniotkę na baku i przód rozje..ny"
Avatar użytkownika
Glenroy
Moderator
 
Posty: 2835
Dołączył(a): 31/8/2011, 20:06
Lokalizacja: LPU

Postprzez Croowab » 20/3/2016, 20:01

Na ostatnim walka o 2 miejsce była ciekawa..
Avatar użytkownika
Croowab
Bywalec
 
Posty: 755
Dołączył(a): 12/6/2013, 19:51

Postprzez Croowab » 20/3/2016, 20:19

Teź myślałem, że suzuki da radę ale jednak nie.
Jednak to dopiero pierwszy wyścig i następne pokażą kto tak naprawdę będzie się liczył.
Niemniej licze na ducati.
Avatar użytkownika
Croowab
Bywalec
 
Posty: 755
Dołączył(a): 12/6/2013, 19:51

Postprzez hanndabals » 23/3/2016, 16:37

Rossi będzie mistrzem a pozwoli mu na to równa jazda przez cały sezon ;)
hanndabals
Świeżak
 
Posty: 85
Dołączył(a): 30/1/2015, 09:42
Lokalizacja: Białystok

Postprzez Glenroy » 30/3/2016, 12:43

hanndabals napisał(a):Rossi będzie mistrzem a pozwoli mu na to równa jazda przez cały sezon ;)
To z fusów, czy z dłoni wywróżyłeś? Rossi cały czas jeździ w miarę równo i jakoś Twoja teoria się tu nie sprawdza ;). Odbył się dopiero jeden wyścig i jedyne co wiemy, to fakt, że Honda ma problemy z przyczepnością, Suzuki z nową maszyną, poza tym są problemy z nową elektroniką np. motocykl Crutchlowa, który zgubił się na torze, oraz że kierowcy Ducati są bardzo zadowoleni ze swoich nowych GP16 i Dukat w rękach Iannone to istna torpeda ;).



Poza tym, pytanie z innej beczki, na którym kanale w Niemieckiej TV transmitowany jest wyścig? Albo czy gdzieś można znaleźć stream z niemieckim komentarzem? :).
Raz motór byl chory i leżał w łóżeczku.
I przyszedł pan doktor "Co jest motóreczku?"
"Ach lagi mam krzywe i ogon złamany
i wgniotkę na baku i przód rozje..ny"
Avatar użytkownika
Glenroy
Moderator
 
Posty: 2835
Dołączył(a): 31/8/2011, 20:06
Lokalizacja: LPU

Postprzez Glenroy » 30/3/2016, 21:54

Starsza elektronika potrafiła się tj. uczyć stylu jazdy zawodnika i w pewnym stopniu sama się dostosowywać. Ta nowa nadal ma możliwość ustawiania parametrów motocykla na podstawie pozycji motocykla na torze, Crutchlow miał z tym problemy w ostatnim GP, bo jego motocykl był święcie przekonany, że cały czas znajduje się w pierwszym sektorze, przez co miał problemy z oddawaniem mocy, kontrolą trakcji, antywheelie, etc.
MotoGP powinno być czymś na wzór F1 w świecie motocykli, ale tak się nie dzieje, zamiast rozwijać nowe technologie, te są ograniczane przez regulamin. Zobacz na postęp F1 w ostatnich latach, systemy bezpieczeństwa, KERS, aerodynamika, czy konstrukcje silników, gdzie mimo krytykom przejście z V12 do doładowanych 4 cylindrówek o takich samych parametrach, to ogromny skok technologiczny. F1 to potężny poligon do testów, dla producentów samochodów, to samo powinno się tyczyć MotoGP. Niedługo motocykle drogowe będą bardziej zaawansowane technologicznie, niż prototypy MotoGP, zablokowali rozwijaną przez inżynierów inteligentną elektronikę, zobacz że motocykle GP jeżdżą na skrzyniach seamless, które też nie są jakimś szczytem technologicznym, ale to tylko dlatego, że regulamin zabrania montowania skrzyń DCT [dwusprzęgłowych], nad którymi toczą się prace z myślą o motocyklach drogowych, i prędzej zobaczymy na ulicy moto z DCT niż na seamlessie, bo to jest właśnie postęp w technologii a nie rzeźba w starym gunwie.
Raz motór byl chory i leżał w łóżeczku.
I przyszedł pan doktor "Co jest motóreczku?"
"Ach lagi mam krzywe i ogon złamany
i wgniotkę na baku i przód rozje..ny"
Avatar użytkownika
Glenroy
Moderator
 
Posty: 2835
Dołączył(a): 31/8/2011, 20:06
Lokalizacja: LPU

Postprzez Glenroy » 10/4/2016, 21:16

Marquez trzeba przyznać odrobił lekcje, świetny przejazd. Bardzo dobrze radzą sobie też dukaty, gdyby nie fala pechowych incydentów mogli by być bardzo wysoko, mega pech Doviego, dwa wyścigi pod rząd zdjęty z toru, ale trzeba przyznać, Pedrosa bardzo w porządku gość. Bardzo dobry wyścig dla Suzuki i Vinialesa. O Rossim nie będę się rozpisywał, bo co tu mówić. Ewidentnie są nadal problemy z przyczepnością, o czym po wyścigu mówił Iannone, swoją drogą, też słaby początek, ale końcówka w jego wykonaniu bardzo ok i spokojna 3 lokata, co w połączeniu z wynikami Doviego pokazuje, że Ducati też odrobiło pracę domową i gdyby Lorenzo zmienił barwy, może trochę namieszać na niesamowicie mocnym Dukacie.

Pytanie tylko co z tą przyczepnością, wszyscy od początku sezonu skarżą się na problemy z przyczepnością i konfiguracją moto pod nie. Michelin nie będzie miał łatwego zadania, po skargach zawodników Ducati wzmocnili opony, ale teraz znowu problemy ma leciutki Pedrosa.
Raz motór byl chory i leżał w łóżeczku.
I przyszedł pan doktor "Co jest motóreczku?"
"Ach lagi mam krzywe i ogon złamany
i wgniotkę na baku i przód rozje..ny"
Avatar użytkownika
Glenroy
Moderator
 
Posty: 2835
Dołączył(a): 31/8/2011, 20:06
Lokalizacja: LPU

Następna strona


Powrót do MotoGP, WSB, MMP



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość




na górê