Zobacz wątek - Wymiana tłumika Yamaha XJ6
 
NAS Analytics TAG

Wymiana tłumika Yamaha XJ6

Mechanika tylko powyżej 125cc.
_________

Wymiana tłumika Yamaha XJ6

Postprzez snejks » 15/1/2016, 11:33

Dzień dobry,jestem posiadaczem tego motocykla od roku i chciałbym wymienić tłumik,i nadać motocyklowi "charakteru",śledzę już temat od dłuższego czasu i spotkałem sie z różnymi opiniami...jedni mówią o dokonaniu w zmian w mapie wtrysku,inni twierdzą że nie trzeba takich zmian dokonywac,tylko trzeba gaźnik wyregulować pod tłumik,sam nie wiem w autoryzowanym serwisie mi mówili że nie trzeba zmian w mapie dokonywac,jak nie trzeba to można by to w każdym serwisie zrobić,a wolałbym żeby to była pewna robota hmmm...Wiecie coś może na ten temat ?? Rocznik motocykla to 2011,interesują mnie tłumiki marki Leovince,IXIL
snejks
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 15/1/2016, 11:20


Postprzez henio12323 » 15/1/2016, 12:52

no to gaźnik czy wtrysk....

generalnie tak, jak masz gaźnik i z mocno zdławionego długiego wydechu wsadzic krótki średnicy garnka to bez regulacji mozna nawet uszkodzic silnik. jak zmiana nie bedzie duza, to mozna smigac bez regulacji, choć regulacja da nam dodatkowe osiągi

jezeli chodzi o wtrysk - on zazwyczaj ma sondy które pozwalają komputerowi dobrac mieszanke w odpowiedni sposób... ale znowu jak wsadzisz super sportowy wydech, to komputer moze nawet zgłupieć ( skrajne przypadki ) a na pewno korekta i wgranie ciekawszych map pozwoli zwieksyc moc ograniczyc spalanie itp.

wiec zawsze ogólnie warto...
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN




Powrót do Mechanika motocyklowa



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość




na górê