Zobacz wÄ…tek - Remont yamaha yz 125.
 
NAS Analytics TAG

Remont yamaha yz 125.

Jeśli chcesz porozmawiać o motocyklach, które nadają się dla posiadaczy kategorii A1 lub B (powyżej 3 lat) to jest to miejsce dla Ciebie.
_________

Remont yamaha yz 125.

Postprzez sawa77 » 19/12/2015, 20:01

Witam otóż chciał bym was się spytać czy wymiana tłoka jest trudna ;D. I czy dałbym radę to ogarnąć samemu bo prawdo podobnie zatarłem tłok. Wiem że w 2t jest o wiele łatwiej niż 4t .Jedynie jakie rzeczy robiłem to regulacja gaźnika i takie podstawy :D.
sawa77
Świeżak
 
Posty: 7
Dołączył(a): 29/6/2015, 21:48


Postprzez SpeedyGonzales » 20/12/2015, 00:04

Jak masz klucz dynamometryczny z zakresem do zakładania głowicy (pewnie 30-40mn musisz wiedzieć dokładnie ile i znać kolejność kręcenia), szczypce do pierścieni (można założyć na trzy żyletki w żadnym razie paluchami, to nie komarek i nie słuchaj tych co mówią że 'da się', cztery koła też 'da się' napompować na oko ale jaki da efekt?), szczelinomierz do sprawdzenia luzu na zamku, przyrząd do ściągania sworznia tłoka (można zrobić ze śruby i tulejki), szczypce do zabezpieczenia warunki narzędzia i olej w głowie to rób. Poza tym mówiąc po Twojemu prawdopodobnie nie masz pojęcia co robisz. Chcesz wymieniać tłok a nie wiesz czy jest dobry. Zdejmij wydech i zobaczysz co jest w silniku, poza tym nie dziwne że w Polsce tyle szrotów jak się robi rzeczy nie mając pojęcia o podstawach.
Avatar użytkownika
SpeedyGonzales
Mieszkaniec forum
 
Posty: 1730
Dołączył(a): 25/11/2013, 22:20
Lokalizacja: Sandomierz/TBG


Postprzez cioracz » 20/12/2015, 11:24

Radę dasz na pewno ale jaki będzie tego efekt to nikt nie wie :D
Simson s51 jest, Jawa 350 typ.632 jest
Avatar użytkownika
cioracz
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2129
Dołączył(a): 2/1/2014, 20:15
Lokalizacja: Opatów/Kielce



Powrót do Motocykle od 51 do 125 ccm - kategoria A1/B



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości




na górê