Zobacz wÄ…tek - grzeje sie silnik
NAS Analytics TAG

grzeje sie silnik

Mechanika tylko powyżej 125cc.
_________

grzeje sie silnik

Postprzez jurekgpx » 6/9/2007, 20:49

problem polega na tym ze po pieciu minutach jazdy silnik tak sie nagrzewa ze z pod korka chlodnicy po lekkim jego poluzowaniu wydobywa sie para a plyn wrze, sprawdzalem termostat jest ok , otwiera sie, pompa ukladu chlodzenia sprawna , silnik wentylatora zalacza sie mimo to temperatura plynu jest tak wysoka ze o malo corka nie zatarla silnika .zapomnialem dodac ze jest to motor kawasaki gpz600.czy jest mozliwee ze moze byc zapowietrzony uklad chlodzenia?
jurekgpx
Świeżak
 
Posty: 81
Dołączył(a): 9/3/2007, 19:33
Lokalizacja: kwidzyn


Postprzez bartek16l » 7/9/2007, 06:28

ja tak miałem w moim moto prawdopodobnie będziesz musiał wymienić uszczelkę pod głowicę mi tak się też zaczeło robić a potem po 10 km jazdy uszczelka poszła cała i cała woda z chłodnicy poleciała do śilnika
bartek16l
Świeżak
 
Posty: 12
Dołączył(a): 6/9/2007, 17:01


Postprzez adamhornet » 7/9/2007, 09:01

Albo uszczelka pod głowicą,albo pęknięta głowica i pompuje ciśnienie do układu chłodzenia, może też sie zdarzyć że gdzieś układ chłodzenia może zasysać lewe powietrze. Sprawdż czy ze zbiorniczka wyrównującego nie czuć spalin.
adamhornet
Świeżak
 
Posty: 10
Dołączył(a): 28/3/2007, 16:28

Postprzez Felus6 » 7/9/2007, 09:14

spotkałem się z podobnym problemem ale w Oplu vectra 1.7 diesel. wymiana uszczelki pod głowicą i splanowanie głowicy nie pomogo, dalej się grzał, sprawdziliśmy termostat i był oki a silnik dalej osiągał 100 C przy spokojnej jeździe. Zawieźliśmy głowicę do sprawdzenia i okazało się że jeden z kanalików wewnątrz niej jest pęknięty...
Avatar użytkownika
Felus6
Świeżak
 
Posty: 178
Dołączył(a): 26/6/2007, 11:10
Lokalizacja: Podlasie

Postprzez PTB_PL » 7/9/2007, 09:15

może to być uszczelka, lewe powietrze w układnie chłodzenia, nieodpowietrzony układ. A na jakim płynie chłodniczym jeździsz? może jest on już całkowicie zużyty i jest w nim więcej wody niż płynu.

Pozdrawiam!! :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
No i w góre serca ~ redukcja i powrót do góry
Trzymaj siÄ™ STUNTU
Avatar użytkownika
PTB_PL
Świeżak
 
Posty: 460
Dołączył(a): 21/5/2006, 10:58
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez jurekgpx » 7/9/2007, 19:07

dzieki za podpowiedz, bede musial dokladnie sprawdzic glowice i jej szczelnosc,co do plynu w ukladzie chlodzenia to jest zalany nowy ,kupiony w tym sezonie.jutro bede rozbieral silnik to sprawdze wszystko .jeszcze raz dzieki - jurek
jurekgpx
Świeżak
 
Posty: 81
Dołączył(a): 9/3/2007, 19:33
Lokalizacja: kwidzyn



Powrót do Mechanika motocyklowa



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość




na górê