Zobacz wÄ…tek - Bardzo pierwsze moto honda nsr 125 VS suzuki gs 500
NAS Analytics TAG

Bardzo pierwsze moto honda nsr 125 VS suzuki gs 500

Jeśli chcesz porozmawiać o motocyklach, które nadają się dla posiadaczy kategorii A1 lub B (powyżej 3 lat) to jest to miejsce dla Ciebie.
_________

Bardzo pierwsze moto honda nsr 125 VS suzuki gs 500

Postprzez muczaczas » 31/8/2015, 00:03

Cześć mam sobie lat 15 i myślę o moto na nowy sezon. Będzie to moje pierwsze moto w życiu bo oprócz kilkunastu epizodów na quadzie i skuterze brata nie jeździłem kompletnie niczym z dwukołowców. Na początku że nsr będzie dobrym pomysłem ale ma kilka istotnych bardziej lub mniej (przynajmniej dla mnie) wad czyli
1. Spalanie-6-7l/100km to jak na 125 bardzo dużo
2.Dźwięk-akurat do tego moge się przyzwyczaić
3.Dość częste kapitalne remonty-z tego co czytałem
Ale brat poleca mi abym kupił gs trochę poczytałem i niektórzy polecają na pierwsze moto inni nie. Z tego co wiem to nie jest zbyt zrywna w sensie że jest to zaleta jak dla mnie i wybacza dużo błędów. Poza tym jest prawie bezawaryjna. No i widziałem już kilka egzemplarzy z rocznika 94-96 w naprawdę dobrym stanie za 3-4 tys{brat kupił rocznik 95 jakoś dwa tygodnie temu również na pierwsze moto w stanie idealnym za 3500zł). chciałbym trochę poduczyć się jeździć nowym nabytkiem i zrobić prawko na egzamin a1 lub czekać jeszcze dwa lata i zdawać a2-w zależności od nabytku. Minusem gs500 jest jej pojemność bo bałbym się nią jeździć ze względu na jej moc. Ale kolejnym plusem jest to że bardziej podobają mi się nakedy właśnie typu gs a które w klasie 125 są bardzo drogie.
"gdzie zaczyna sie pasja kończy się ekonomia"
muczaczas
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 30/8/2015, 23:22
Lokalizacja: Kamieńsk


Postprzez jackal_pl » 31/8/2015, 06:44

Cześć, wszystko fajnie, ale żeby jeździć GSem, musisz poczekać jeszcze co najmniej 3 lata, a potemz dać prawko A2.
Nie planuj zakupu żadnej maszyny, dopóki nie będziesz miał uprawnień, chociażby A1, a wtedy i tak niczym innym niż 4 suwowa 125-tka nie możesz jeździć.
Rozejrzyj siÄ™ z Varadero 125, CBR125, ew. R-125.
Kawasaki ER-5, 98r.
jackal_pl
Świeżak
 
Posty: 299
Dołączył(a): 9/3/2009, 19:55
Lokalizacja: Okolice Gliwic


Postprzez muczaczas » 31/8/2015, 10:27

moto chce kupić na nowy sezon czyli jakoś w kwietniu a jestem z lutego wiec tylko 2 lata. Mogę jeździć dwusuwowymi 125 na a1 o ile będą zablokowane chociarz nie planuje raczej jakiś szaleństw bo te 50 po mieście to już będzie dużo na początek i dobra rozmowa z panem przy przeglądzie powinna załatwić sprawę tego co mam wpisane w dowodzie o ile nie będę szalał to pan policjant raczej mnie nie wyśle na stacje diagnostyczną na sprawdzenie mocy a poza tym ja nie pytałem o ocenę pod kątem uprawnień tylko o techniczne aspekty obu moto i właściwości jezdne.
"gdzie zaczyna sie pasja kończy się ekonomia"
muczaczas
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 30/8/2015, 23:22
Lokalizacja: Kamieńsk

Postprzez muczaczas » 31/8/2015, 10:33

varadero najtańsza jaką znalazłem kosztuje ok. 7000zł a tyle niestety nie mam cbr jest juz tańsza ale i tak 5-6tys kosztuje a nie chce wydać krocia na 125 bo za dwa lata ją sprzedam i kupie gs.(mój budżet to ok 4500zł)
"gdzie zaczyna sie pasja kończy się ekonomia"
muczaczas
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 30/8/2015, 23:22
Lokalizacja: Kamieńsk



Powrót do Motocykle od 51 do 125 ccm - kategoria A1/B



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości




na górê