Zobacz wÄ…tek - ZX7R Gasnie po przejechaniu 1 km
NAS Analytics TAG

ZX7R Gasnie po przejechaniu 1 km

Mechanika tylko powyżej 125cc.
_________

ZX7R Gasnie po przejechaniu 1 km

Postprzez kielekzx7r » 30/8/2015, 18:17

miesiąc temu kupilem sobie ładną zx7r. Pewnego razu wracalem sobie nią do domu z dluzszej przejazdżki i przed skrzyzowaniem mi zgasła. Po odczekaniu okolo 30 minut odpaliła na ssaniu i po przejechaniu 1 km znowu zgasła i nie chciala odpalic po chwili odpaliła z saniem i zgasła zostawilem ja na 1 godzinkę i ta sama historia: jade okolo 1 km i gasnie.
Pomyślałem ze cos z paliwem wiec odkrecilem zbiornik i sprawdzilem czy benzyna leci z przewodu paliwowego ktory idzie do pompki i oczywiscie wszystko bylo ok ale kiedy przekrecam stacyjkę lub kręce rozruchem pompki nie slychac. Już nie wiem czy pompka powinna wydawac z siebie jakis dzwiek kiedy pracuje?
Probowaem to spradzic biorąc pojemnik z Benzyną i wsadzilem przewod ktory idzie z baku do pompki paliwa i wlaczylem stacyjke troche pokręcilem ale nie bylo widac zeby pompka zaciągała paliwo.

PoszÄ™ o pomoc.
Jak sie nie ma co sie lubi
To sie kradnie co popadnie !
kielekzx7r
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 30/8/2015, 18:07


Postprzez Glenroy » 30/8/2015, 19:25

Działająca pompka zwykle wydaje z siebie charakterystyczne piszczenie, kiedy moto postoi sobie przez noc, rano włączając zapłon bankowo musi być słychać pompkę.
Raz motór byl chory i leżał w łóżeczku.
I przyszedł pan doktor "Co jest motóreczku?"
"Ach lagi mam krzywe i ogon złamany
i wgniotkę na baku i przód rozje..ny"
Avatar użytkownika
Glenroy
Moderator
 
Posty: 2835
Dołączył(a): 31/8/2011, 20:06
Lokalizacja: LPU


Postprzez kielekzx7r » 31/8/2015, 14:27

Co moze być przyczyną niedzialającej pompki paliwa? Są tam jakieś przekaźniki wlączniki itp?
Jak sie nie ma co sie lubi
To sie kradnie co popadnie !
kielekzx7r
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 30/8/2015, 18:07

Postprzez Glenroy » 31/8/2015, 16:38

Hmmm, no zazwyczaj, to albo pompka nie ma zasilania, albo się zepsuła ;).
1. Sprawdź bezpieczniki
2. Znajdź pompkę, odepnij wtyczkę zasilającą, podłącz do niej miernik ustawiony na pomiarze napięcia stałego, włącz zapłon i zobacz, czy jest napięcie.
3. Wymień pompkę na nową ;).

Zwykle jest tak, że takie elementy są na przekaźniku zapłonu, i jeżeli przekaźnik wyzionął by ducha, to nie kręcił by też rozrusznik.
Raz motór byl chory i leżał w łóżeczku.
I przyszedł pan doktor "Co jest motóreczku?"
"Ach lagi mam krzywe i ogon złamany
i wgniotkę na baku i przód rozje..ny"
Avatar użytkownika
Glenroy
Moderator
 
Posty: 2835
Dołączył(a): 31/8/2011, 20:06
Lokalizacja: LPU

Postprzez kielekzx7r » 31/8/2015, 19:28

Ale pompka by mi tak siadła w czasie jazdy ?
Ostatnio odpiÄ…Å‚em przewody paliwowe i chyba sie zapowietrzylo teraz w ogole nie Odpala. Pewnie paliwo dochodzilo grawitacyjnie.
Podłączylem pompke na krótko do aku i ni slychać zeby doo mnie gwizdała, piszczala czy cokolwiek innego ;C
Jak sie nie ma co sie lubi
To sie kradnie co popadnie !
kielekzx7r
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 30/8/2015, 18:07

Postprzez Glenroy » 31/8/2015, 19:50

kielekzx7r napisał(a):Ale pompka by mi tak siadła w czasie jazdy ?

Nie, pewnie miała łaskawie zaczekać, aż dojedziesz na miejsce i zgasisz motocykl, żeby na drugi dzień zrobić Ci na złość, jak ma się zepsuć, to raczej nie pyta kiedy...a nie zepsuje się przecież w momencie kiedy nie pracuje.
Raz motór byl chory i leżał w łóżeczku.
I przyszedł pan doktor "Co jest motóreczku?"
"Ach lagi mam krzywe i ogon złamany
i wgniotkę na baku i przód rozje..ny"
Avatar użytkownika
Glenroy
Moderator
 
Posty: 2835
Dołączył(a): 31/8/2011, 20:06
Lokalizacja: LPU

Postprzez kielekzx7r » 31/8/2015, 21:29

Ok dzieki Czyli pompka do wymiany. W sumie stalo sie to zaraz po tym jak wypadł mi drugi bieg, przy redukcji, przed zakretem z niewiadomej przyczyny, ale co ma "piernik do "wiatraka" :D
Jak sie nie ma co sie lubi
To sie kradnie co popadnie !
kielekzx7r
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 30/8/2015, 18:07



Powrót do Mechanika motocyklowa



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości




na górê