Zobacz wÄ…tek - Ubezpieczenie motocykla
 
NAS Analytics TAG

Ubezpieczenie motocykla

Jakie rękawice, kask, gmole?
_________

Ubezpieczenie motocykla

Postprzez Zimny72 » 28/8/2015, 16:08

Tak wychodzi, że muszę ubezpieczyć moto w pełnym zakresie OC+AC (zabezpieczenie małego kredytu na dofinansowanie nowego moto). I teraz mam pytanie: GDZIE?

Wstępnie zorientowałem się, że najtaniej jest w Allianzie, ale "mówi się" ze za niską ceną idzie niska (vide marna) obsługa: szukają wszelkich okoliczności żeby ci nie zapłacić. Potem jest Warta, ale przy kradzieży żądają 15% wkładu własnego. Na samym końcu jest PZU - najdroższe, prawie 2x tyle co w Allianzie, ale znowu z moich osobistych doświadczeń nie ma żadnych problemów z płatnościami pozdarzeniowymi. Ponieważ nie lubię słowa "podobno", to zwracam się o opinię do Was: ktoś miał jakieś doświadczenia z ubezpieczycielami? Gdzie się ubezpieczacie? Gdzie wg Was warto się ubezpieczać i dlaczego?
Moto Guzzi V7 - szkoda życia na brzydkie motocykle.
Avatar użytkownika
Zimny72
Zimny Drań
 
Posty: 1382
Dołączył(a): 13/1/2013, 23:07
Lokalizacja: Wesoła


Postprzez SlowMotion » 28/8/2015, 16:31

Nie zgadzaj się na żaden wkład własny. Allianz ma całkiem dobre ceny i jeszcze nie spotkałem się z negatywnymi opiniami. Ja mam u nich AC aczkolwiek jeszcze nigdy na szczęście nie miałem potrzeby zgłaszać z niego szkody więc z praktyki się nie mogę wypowiedzieć, ale raczej nie ma problemów z wypłatą odszkodowania. AC jest nieobowiązkowe dlatego tutaj firmy raczej nie robią przekrętów, bo gdy zrażą do siebie ludzi to nikt nie będzie z ich oferty korzystał.
Avatar użytkownika
SlowMotion
Świeżak
 
Posty: 461
Dołączył(a): 7/11/2014, 22:22
Lokalizacja: Kraków


Postprzez SlowMotion » 31/8/2015, 15:13

Bałbym się o swoje odszkodowanie ubezpieczając motocykl w jakimś banku, czyli instytucji która jeszcze bardziej niż ubezpieczalnie słynie z rżni*cia ludzi na kasę :D
Avatar użytkownika
SlowMotion
Świeżak
 
Posty: 461
Dołączył(a): 7/11/2014, 22:22
Lokalizacja: Kraków



Powrót do Akcesoria motocyklowe



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości




na górê