Zobacz wątek - Przeróbka tłumika 125
NAS Analytics TAG

Przeróbka tłumika 125

Jeśli chcesz porozmawiać o motocyklach, które nadają się dla posiadaczy kategorii A1 lub B (powyżej 3 lat) to jest to miejsce dla Ciebie.
_________

Przeróbka tłumika 125

Postprzez Maksymv4 » 25/8/2015, 14:45

Witam czy w motocyklu yamaha xt 125 x r.2005 idzie zrobić coś z seryjnym wydechem żeby był ładniejszy dźwięk i jakie będą tego konsekwencje , bo jak na razie nie stać mnie na kupno sportowego tłumika . Dzięki za odpowiedź :)
Maksymv4
Świeżak
 
Posty: 19
Dołączył(a): 15/11/2014, 15:01
Lokalizacja: Åšwidwin


Postprzez sito79 » 25/8/2015, 20:33

Oczywiście, że idzie.
Spawarka, szlifierka kątowa, wiertarka w łapki, trochę dodatkowego materiału i już można coś klecić.
Nie jest to co prawda gotowy przepis na XT, ale u siebie też byłem, myślę prekursorem, bo sieć milczy na temat "uczciwej" przeróbki wydechu do DR, więc musiałem wziąć sprawy w swoje ręce.

Efekt dźwiękowy może niezbyt imponujący, ale wyraźny wzrost reakcji silnika na manetkę gazu, oraz dający się odczuć wzrost momentu, wzrost na tyle, że sprzęgło przy ruszaniu zaczyna się ślizgać (co jest słyszalne na filmie, polecam założyć słuchawki, bo słychać wtedy więcej szczegółów).
Obecnie podczas jazdy często łapię się na próbie zapinania kolejnego biegu gdy jadę już na szóstce, na oryginalnym wydechu szóstkę zapinałem praktycznie tylko jak miałem nieco z górki, bo silnik nie miał ochoty "ciagnąć".
Fakt ma już swoje kilometrów nakręcone i w super kondycji nie jest, ale różnicę czuć.
DR-ka szybciej się rozpędza i lepiej pokonuje wzniesienia.
https://www.youtube.com/watch?v=pKMt4oOmTGk&feature=youtu.be (otwórz link)
DR125se
sito79
Świeżak
 
Posty: 157
Dołączył(a): 8/9/2008, 15:39
Lokalizacja: Wałbrzych


Postprzez Maksymv4 » 25/8/2015, 21:20

Dzięki wielkie kolego powiem szczerze że fajnie ta DR pracuje na tym tłumiku , tylko interesuje mnie to czy silnik nie straci na żywotności i czy bedzie go trzeba jakoś dostroić do tego wydechu.
Maksymv4
Świeżak
 
Posty: 19
Dołączył(a): 15/11/2014, 15:01
Lokalizacja: Åšwidwin

Postprzez sito79 » 26/8/2015, 18:41

Nie przesadziłem ze średnicą wydechu, a w zasadzie trzymałem się średnicy która oryginalnie wychodziła z pierwszej komory, więc silnik chodzi niemal jak na oryginale.
Naczytałem się oczywiście o szkodliwym wpływie stosowania "przelotowego wydechu" na zawór wydechowy, więc na wszelki wypadek podniosłem iglicę o jeden ząbek w górę i ponownie wyregulowałem gaźnik.
DR125se
sito79
Świeżak
 
Posty: 157
Dołączył(a): 8/9/2008, 15:39
Lokalizacja: Wałbrzych

Postprzez Maksymv4 » 27/8/2015, 08:57

Okej dzięki za odpowiedź ;)
Maksymv4
Świeżak
 
Posty: 19
Dołączył(a): 15/11/2014, 15:01
Lokalizacja: Åšwidwin

Postprzez andy7 » 27/8/2015, 10:24

Maksymv4 napisał(a):Dzięki wielkie kolego powiem szczerze że fajnie ta DR pracuje na tym tłumiku , tylko interesuje mnie to czy silnik nie straci na żywotności i czy bedzie go trzeba jakoś dostroić do tego wydechu.


Na zywotnosci moze i nie, ale napewno straci na homologacji czyli w razie problemow wszystkie szkody pokrywasz z wlasnej kieszeni, no ale na pewno warto ! :mrgreen:

:wink:
kuluem123 napisał(a):...Nie da się zrobić przekrętu w urzędzie ?
| | https://www.youtube.com/channel/UCIhJl1 ... TGw/videos
andy7
Moderator
 
Posty: 3268
Dołączył(a): 2/2/2008, 11:55



Powrót do Motocykle od 51 do 125 ccm - kategoria A1/B



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 22 gości




na górê