Zobacz wątek - Zgubiona umowa sprzedaży
 
NAS Analytics TAG

Zgubiona umowa sprzedaży

Przepisy, prawo
_________

Zgubiona umowa sprzedaży

Postprzez pako909 » 20/8/2015, 09:39

witam
chciałbym się poradzić co w takiej sytuacji zrobić
około 05-06-2014 sprzedałem motocykl ale nie byłem w wydziale komunikacji tego zgłosić zgubiłem umowę a na dzień dzisiejszy motocykl ciągle figuruje na mnie

na .ufg.pl jednak patrzyłem i jest aktualne ubezpieczenie czyli ktoś je płaci
to dlaczego nie przerejestrował motocyklu ?
luka jest tylko od 2013-08-09 do 2014-06-05
kiedy nie zapłaciłem polisy i straciłem status ubezpieczonego
co z tym zrobić ?

w CentralnejEwidencjiPojazdów na HistoriaPojazdu.gov.pl nie znalazłem tego motoru
nie mam kontaktu z kupujÄ…cym nie wiem z kÄ…d jest
co mam teraz robić pomocy !
pako909
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 13/12/2013, 15:27
Lokalizacja: DÄ…browa


Postprzez madcap » 20/8/2015, 18:55

to masz duży problem. polskie prawo wymaga ale bez konsekwencji karnych przerejestrowania. więc często ludzie tego nie czynią.
na chwilę bieżącą musisz pokryć brakujące OC.
przekop na spokojnie wszystkie papiery w domu.
(...) Jeżeli w CV napiszesz "2012-2014: sommelier - freelancer" to nikt się nie domyśli, że dwa lata chlałeś z rozpaczy po utracie poprzedniej pracy.
Avatar użytkownika
madcap
Administrator
 
Posty: 5894
Dołączył(a): 26/5/2009, 19:03
Lokalizacja: wieje wiatr?


Postprzez Vergon » 20/8/2015, 19:23

Ja bym się tak nie martwił. Skoro ktoś je płaci to najprawdopodobniej zrobił na siebie aneks ubezpieczenia do czego potrzebna jest umowa. Skoro przedstawił umowę to ubezpieczyciel już wie, że nastąpiła zmiana właściciela.
Ja bym poszedł do Twojego ubezpieczyciela i poprosił, żeby to sprawdził.
Jak dobrze pogadasz to może dostaniesz skan umowy (który musi być w takiej sytuacji w aktach) albo namiary na gościa to sam się do niego odezwiesz z prośbą o skan, żeby mieć porządek w papierach.

Równie dobrze może opłacać OC na Ciebie, ale czuję, że to mało prawdopodobne.
Avatar użytkownika
Vergon
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 3302
Dołączył(a): 24/2/2010, 10:11
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez pako909 » 21/8/2015, 11:06

byłem właśnie w PZU i na początek poprosiłem o sprawdzenie czy ten motocykl ma aktualne ubezpieczenie na co dostałem odpowiedź że Nie , mówię gościowi że sprawdzałem na UFG i było aktualne, jeszcze raz sprawdził że niby w innym systemie i tam było aktualne .
Potem zapytałem czy motocykl jest ubezpieczony na mnie czy na kogoś innego i czy ubezpieczający musiał pokazać umowę kupna-sprzedaży ?
Dostałem odpowiedź że jest na kogoś i musiał przedstawić umowę ale nie dadzą mi jego danych mogęwjedynie napisać prośbę o wydanie kopi umowy, więc to zrobiłem .
Mam czekać na odpowiedź do miesiąca.
pako909
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 13/12/2013, 15:27
Lokalizacja: DÄ…browa



Powrót do Prawo



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości




na górê