Zobacz wÄ…tek - Drgania podnozkow CHOPER
NAS Analytics TAG

Drgania podnozkow CHOPER

Mechanika tylko powyżej 125cc.
_________

Drgania podnozkow CHOPER

Postprzez Tristello » 31/7/2015, 11:14

Witajcie.
mam taki problem:
Motocykl ma bardzo duze drgania na podnozkach. Nie zalezne czy jest wcisniete sprzeglo czy nie. Na postoju takie drgania sa rowniez wiec kola i sprzeglo wykluczylem. Dodam ze drgania zwiekszaja sie wraz ze wzrostem obrotow.

Motocykl to Kingway Challenger 200. Podnozki sa takie na cala stope a nie tak jak w wiekszosci motocykli.

Probowalem tez wlozyc gume miedzy podnozek a rame i troche to zmniejszylo drgania ale nadal sa one uciazliwe i po kilkudziesieciu km stopy az mrowia.

Macie jakis pomysl jak to zniwelowac ?
Ps. Prosze bez komentarzy ze to chinczyk i tak ma byc. Wiem ze to chinczyk ale siedzialem specjalnie na innym challengerze i takich wibracji nie ma.
Avatar użytkownika
Tristello
Świeżak
 
Posty: 351
Dołączył(a): 23/10/2014, 09:41
Lokalizacja: RKR


Postprzez SpeedyGonzales » 1/8/2015, 22:05

Wydaje mi się że problemem jest azjatyckie pochodzenie motocykla.
A tak na serio widzę dwie możliwości: nie wyrównowarzone masy w silniku (wał itd) oraz mocowanie silnika w ramie.
Avatar użytkownika
SpeedyGonzales
Mieszkaniec forum
 
Posty: 1730
Dołączył(a): 25/11/2013, 22:20
Lokalizacja: Sandomierz/TBG


Postprzez Tristello » 2/8/2015, 12:11

mocowanie odpada, poodkręcałem wszystkie śruby. A nie powinno być jakiś jeszcze objawów, gdyby to były nie wyrównoważone masy ?
Avatar użytkownika
Tristello
Świeżak
 
Posty: 351
Dołączył(a): 23/10/2014, 09:41
Lokalizacja: RKR

Postprzez SpeedyGonzales » 2/8/2015, 14:02

Raz w starym rupciu cała rama mi się trzęsła od krzywego jak się okazało magneta. Wszystko co się obraca w silniku wywołuje mniejsze lub większe wibracje.

Było coś robione w silniku?
Avatar użytkownika
SpeedyGonzales
Mieszkaniec forum
 
Posty: 1730
Dołączył(a): 25/11/2013, 22:20
Lokalizacja: Sandomierz/TBG

Postprzez Tristello » 2/8/2015, 18:16

Nie wiem dopiero co go zakupiliśmy, jest przed serwisem. Więc wyregulujemy i zobaczymy :)
Avatar użytkownika
Tristello
Świeżak
 
Posty: 351
Dołączył(a): 23/10/2014, 09:41
Lokalizacja: RKR



Powrót do Mechanika motocyklowa



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości




na górê