Zobacz wątek - Kask- do 600 zł
NAS Analytics TAG

Kask- do 600 zł

Jakie rękawice, kask, gmole?
_________

Kask- do 600 zł

Postprzez A7 x » 19/7/2015, 17:06

Witam Wszystkich !
Chciałbym się zaopatrzyć w dobry kask w cenie do 600 zł.
Jestem totalnie zielony- dopiero zaczynam kurs, jednak chciałbym już zaopatrzyć się w swój kask- na kurs i przy okazji mieć już na start, po zakupie motocykla, więc chciałbym już coś docelowego, żeby uniknąć kupna kolejnego. Upatrzone moto, to ER6f.

Z tego, co wyczytałem polecane są:
-HJC seria IS (która?)
-Shark
-Lazer Bayamo

Czy warto upierać się przy poliwęglanie, czy jednak ABS też daje radę ?

Bardzo proszę o pomoc, bo wybór jest całkiem spory.

Przy okazji- jaki sklep polecacie we Wrocławiu ?
Chciałbym kask przymierzyć przed zakupem, a sam zakup pewnie przez internet.

Dobrze, gdyby miał pinlock.

Czy blenda jest naprawdę warta uwagi, czy jest to zbędny bajer ?
Avatar użytkownika
A7 x
Świeżak
 
Posty: 307
Dołączył(a): 8/3/2013, 09:39
Lokalizacja: Wrocław/OsW


Postprzez mar111cin » 19/7/2015, 22:15

poliwęglan to minimum, na ABS radziłbym nawet nie zerkać.
<b>Life begins at 200km/h!!!!</b>
było gsx600f, było ZX12R :(, jest V-Strom 650 AK8 :)
Avatar użytkownika
mar111cin
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 6941
Dołączył(a): 29/5/2006, 13:12
Lokalizacja: FSW (lubuskie)


Postprzez A7 x » 20/7/2015, 06:20

Czyli ABS odrzucamy.
Czy jest jakiś rozsądny kask w tej cenie z pinlockiem i blendą ?

Idealny jest HJC IS-17, ale cena niestety mnie powala.
Mam sporo wydatków na początek, w tym zakup rękawic i chciałbym jednak na kask wydać max te 600 zł, dopłata 200 zł to jednak dla mnie sporo.
Avatar użytkownika
A7 x
Świeżak
 
Posty: 307
Dołączył(a): 8/3/2013, 09:39
Lokalizacja: Wrocław/OsW

Postprzez Movi » 20/7/2015, 08:57

Dokładnie poli jest minimalną opcją i dostaniesz w tej cenie kask z blendą- co do pytania czy to zbędny bajer to dla mnie kask bez blendy nie istnieje, bo mam zbyt wrażliwe oczy na słońce.

Niestety do pinlocka najprawdopodobniej będziesz musiał dopłacić (nie są to ogromne koszta).
Avatar użytkownika
Movi
Moderator
 
Posty: 2276
Dołączył(a): 23/2/2008, 00:10
Lokalizacja: Łódź/ 3city

Postprzez Motosapiens » 20/7/2015, 12:31

HJC TR 1 jest z poliwęglanu i w malowaniu nie przekracza 600 zł.
Możesz go zobaczyć w filmie o komplecie do 2k: https://www.youtube.com/watch?v=zt5YH3TlJu8
Avatar użytkownika
Motosapiens
Świeżak
 
Posty: 72
Dołączył(a): 13/4/2015, 21:27

Postprzez A7 x » 20/7/2015, 13:50

Też mam wrażliwe oczy, nie wyobrażam sobie jazdy w słoneczny dzień na dłuższej trasie bez okularów przeciwsłonecznych w samochodzie.
Myślałem tylko, że sama szybka już blokuje nieco światła, czyli blenda musi być, tak samo konieczny jest dla mnie pinlock, ponieważ niestety należę do osób, które bardzo negatywnie reagują na upały :D

Motosapiens- dziękuję za wrzutę z yt, widziałem Wasze filmiki- bardzo pomocne.
Poczytałem też w necie trochę i opinie o HJC TR 1 są bardzo różne- od bardzo pozytywnych, po skrajnie negatywne, szczególnie na temat głośności.

http://www.moto-opinie.info/?action=sho ... duktu=1918

Widzę jeszcze inną opcję:
SHARK RSI

Chyba będę musiał spisać listę i wybrać się do sklepu.
Martwi mnie tylko, że hałasu nie dam rady ocenić w sklepie...
Avatar użytkownika
A7 x
Świeżak
 
Posty: 307
Dołączył(a): 8/3/2013, 09:39
Lokalizacja: Wrocław/OsW

Postprzez Croowab » 20/7/2015, 14:59

Co do hałasu to się nie przejmuj.
I tak będziesz jeździł z korkami w uszach.

Mam dwa kaski. Jeden z najwyzszej półki i nolana n86.

O ile jeden jest bardzo komfortowy i stosunkowo cichy tak ten nolan jest jak dla mnie bardzo budzetowy i uzywam go tylko do dojazdów do pracy i wszędzie tam gdzie obicie go nie będzie problemem.

Blenda przeciwsłoneczna bardzo się przydaje.
Pamiętaj aby kask przymierzyć, musi siedzieć ciasno na glowie ale musi byc komfortowo.

Polecam też zaopatrzyc sie w balaklawę. Dba o higienę i utzrymuje kask dłużej w czystości zwłaszcza w gorące dni.
Avatar użytkownika
Croowab
Bywalec
 
Posty: 755
Dołączył(a): 12/6/2013, 19:51

Postprzez qubus333 » 20/7/2015, 16:40

A7 x napisał(a):Idealny jest HJC IS-17, ale cena niestety mnie powala.
Mam sporo wydatków na początek, w tym zakup rękawic i chciałbym jednak na kask wydać max te 600 zł, dopłata 200 zł to jednak dla mnie sporo.

Cena IS -17 na allegroszu i to w malowaniu - 649zł :-)
49zł to nie 200zł :-)
IMO - IS-17 jednak jest lepiej wykonany niż TR-1.
Avatar użytkownika
qubus333
Świeżak
 
Posty: 256
Dołączył(a): 11/9/2013, 21:07

Postprzez A7 x » 20/7/2015, 21:46

Widziałem tego IS-17, ale to jest rozmiar L.
Ja niestety będę miał S lub M :)

Czarny mat jest za 700 zł, czyli 100 zł drożej, to jest koszt w sumie dokupienia pinlocka do TR-1.

Muszę to przemyśleć i przekalkulować na spokojnie.

Naprawdę IS-17 jest warty tej ceny i różnica jest taka olbrzymia ?
Avatar użytkownika
A7 x
Świeżak
 
Posty: 307
Dołączył(a): 8/3/2013, 09:39
Lokalizacja: Wrocław/OsW

Postprzez SkoQ » 21/7/2015, 05:53

Na temat blendy są dwie szkoły, kas z blendą to komfort, kask bez to bezpieczeństwo. Blenda osłabia kask w płacie czołowym, w kasku bez blendy przeżyjesz mocniejsze uderzenie po prostu... Jak ktoś taki wrażliwy to polecam ciemną szybkę na wymianę...
Motocykle sportowe są do jazdy sportowej, a nie do nauki.
Avatar użytkownika
SkoQ
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2406
Dołączył(a): 15/7/2012, 09:11
Lokalizacja: Tarnów (KTA)

Postprzez Movi » 21/7/2015, 08:27

Skoq fakt niby jest mniej bezpieczny taki kask, ale to już chyba trochę popadanie w skrajność... gdyby blenda była taka zła to producenci nie wstawiali by jej do kasków. To samo się tyczy szczękowców- chodzi opinia że mniej bezpieczne, moim zdaniem gówno prawda, bo jak będziesz walił już z taką siłą że ten zawias faktycznie będzie miał się urwać to nie będzie miało to najmniejszego znaczenia bo już będziesz miał mielonkę z organów.

Nie chce mi się wymieniać szybki, wolę opuścić blendę- wygoda wygrywa :)

Po za tym jak ostatnio było po 35 kilka dni i 80% napotkanych motocyklistów jeździło w zestawie plażowym to się jakoś blendą nie przejmuje w kasku :)
Avatar użytkownika
Movi
Moderator
 
Posty: 2276
Dołączył(a): 23/2/2008, 00:10
Lokalizacja: Łódź/ 3city

Postprzez Motosapiens » 21/7/2015, 09:59

Co do blendy, to nie do końca jest tak, że osłabia kask w płacie czołowym. Wszystko zależy od jej konstrukcji.
Są firmy, które nie uznają blendy wewnątrz kasku wcale i robią ja na zewnątrz (np. arai) - ma to swoje zady i walety.
Są tacy, co robią blendę zmniejszając grubość polistyrenu (EPS).
Są też tacy, którzy robią specjalną kieszeń na blendę nie wycinając w tym miejscu polistyrenu i jeszcze dodatkowo wzmacniają skorupę (np. shoei).

Są różne podejścia do tematu.

A co do samego kasku, to jak we wszystkim - są zwolennicy i przeciwnicy blendy w kasku. Nie jest to must have i tak naprawdę wszystko zależy od tego do jakiej jazdy ten kask będziesz wykorzystywać. W kaskach o charakterze sportowym blendy nie ma, ponieważ ona znacząco zwiększa masę kasku, a przy zawrotnych prędkościach (w niektórych modelach) potrafi sama opaść. Blendę za to znajdziesz w kaskach o charakterze turystycznym, zarówno w tych dedykowanych do pozycji wyprostowanej jak i tych do bardziej pochylonej.

W temacie głośności kasków, to najcichsze na rynku są schuberthy. Są tak projektowane i testowane, żeby było w nich naprawdę cicho. W kasku otwartym schubertha jest ciszej niż w integralnym shoei... grubo, prawda?

HJC do najcichszych kasków na rynku nie należą, ale są dość mocno konkurencyjne ze względu na to, że zaczęli je robić z coraz lepszych materiałów (poliwęglan i kompozyt na bazie włókna szklanego). Za 1000zł można już kupić wersję z włóknem szklanym (kaski z symbolem FG w nazwie), a to naprawdę niezły wynik :)
Avatar użytkownika
Motosapiens
Świeżak
 
Posty: 72
Dołączył(a): 13/4/2015, 21:27

Postprzez A7 x » 21/7/2015, 10:33

Ok Panowie, czyli tak na podsumowanie- dobrze byłoby wyrwać IS-17, alternatywą jest TR-01 (bez pinlocka w zestawie, po dokupeniu wychodzi prawie IS-17).

Wady IS-17, to dosyć jasna blenda (można dokupić ciemniejszą za 100), bardzo głośny(połowicznie problem rozwiązują zatyczki), zacinający się mechanizm blendy, wlatujące owady przez nawiew i brak możliwości całkowitego wyłączenia nawiewów- w chłodne dni podobno to bardzo czuć.
Mam strasznie mieszane uczucia teraz, bo jednak 800 zł na kask to dla mnie ogromny wydatek, a tutaj sporo dosyć poważnych minusów wyłapałem...
Wiem, że nie jest to kask za 2000, ale znajomi śmigają w kaskach za 300 zł i pukają się w głowę słysząc ile chcę wywalić na kask...

Czy jest jeszcze jakaś ciekawa alternatywa, która pozwoli się zmieścić w 600 zł, nie posiadająca aż takich wad, jak powyższy, czy muszę się pogodzić z tym, że kaski w tej kategorii cenowej mają podobne wady ?

Po prostu zaczynam się zastanawiać, czy sobie nie odpuścić i nie kupić czegoś z poliwęglanu za możliwie niską kwotę, skoro pewnych wad i tak nie wyeliminuję kupując kask droższy.

PS. Może nolan N86 jest alternatywą dla IS-17 ?
Ta sama kategoria cenowa, opinie dosyć pozytywne, jedyna wspólna wada, to hałas, ale to eliminujemy zatyczkami- szału nie ma, ale da się z tym jakoś żyć :)
Avatar użytkownika
A7 x
Świeżak
 
Posty: 307
Dołączył(a): 8/3/2013, 09:39
Lokalizacja: Wrocław/OsW

Postprzez princessa » 21/7/2015, 15:51

A7 x aż się za głowę łapie co czytam????? Zacznę od tego ze sama użytkuje ten kask HJC IS 17 i powiem ci nie sugeruj się wszystkimi opiniami na necie bo nic nie kupisz każdy ma inna głowę i inne potrzeby co do kasku i jakieś tam swoje widzimisię i nigdy nie wiadomo kto wypisuje te bzdety. Moim zdaniem blenda w cale nie jest aż tak jasna jak niektórzy to wypisują. Bardzo głośny hm... przy 150 km może i tak ale przy "mniejszych prędkościach" jakoś nie nabawiłam się jeszcze migreny po nim:D poza tym jeśli ci to bardzo bd przeszkadzać lub planujesz jechać na tor to wtedy stopery i po kłopocie. Zacinający się mechanizm blendy nic "jeszcze" takiego nie zauważyłam używam i jest ok:) z początku irytowała mnie obsługa blendy bo była na czubku głowy a nie z boku. Wlatujące owady chyba nie osy :D masz możliwość całkowitego zamknięcia wentylacji.
Ci znajomi co jeżdżą w kaskach za 300 zł niech sami się pukną w głowę bo taki kask to na motorower chociaż też strach :D
Nolan n86 przynajmniej dla mnie miał przykrótką blendę i skorupa kasku jedna wielkość dla wszystkich rozmiarów co wyglądało u mnie dość nie proporcjonalnie ale myślę że ten kask też byłby ok:) Jeśli nie zależy ci na malowaniu to za 699 zł kupisz hjc is-17 może i taniej znajdziesz. Najlepiej dla ciebie jeśli przymierzysz i wtedy zdecydujesz. Pojeździj po sklepach pomacaj i bd wiedział co chcesz :D


Tylko proszę cie nie Lazer Bayamo Z-Line :) nie wiem skąd się to bierze :twisted: sama się nadziałam na ten kask i nigdy więcej:D dlatego teraz bardzo sceptycznie podchodzę do wszelakich opinii.
princessa
Świeżak
 
Posty: 30
Dołączył(a): 8/6/2015, 16:28

Postprzez A7 x » 21/7/2015, 21:52

Dzięki Princessko za sprowadzenie trochę na ziemię :twisted:
Każdy komentarz trzeba podzielić przynajmniej przez dwa, bo tak, jak piszesz- różni ludzie mają różne odczucia.
Ja to wiem i jestem tego świadomy, natomiast jeżeli przez kilka stron komentarzy powielają się te same opinie, to coś w tym prawdy zazwyczaj jest :lol:
Muszę to przetrawić na spokojnie, przemyśleć i podejmę decyzję.
Nie sądziłem, że kask sprawi mi tyle problemów :oops:
Avatar użytkownika
A7 x
Świeżak
 
Posty: 307
Dołączył(a): 8/3/2013, 09:39
Lokalizacja: Wrocław/OsW

Postprzez Glenroy » 21/7/2015, 22:57

A7 x napisał(a):Ja to wiem i jestem tego świadomy, natomiast jeżeli przez kilka stron komentarzy powielają się te same opinie, to coś w tym prawdy zazwyczaj jest :lol:


Ale patrz też na datę opinii, bo z roku na rok producenci starają się usuwać zgłaszane problemy ze swoich garnków. Jak kiedyś kupowałem FG-15, też oczytałem się o zasłaniającym wszystko deflektorze, samo luzującym się pasku czy niedoszczelniającym się wizjerze, tyle że jak ja nabywałem kask, te problemy zostały już dawno zażegnane. A głośność...każdy kask będzie głośny tak na prawdę, no chyba że do swojego budżetu dorzucisz jeszcze z 1000 zł, a i tak w dłuższą trasę stopery to podstawa [albo dobre słuchawki dokanałowe, jeżeli ktoś lubi sobie posłuchać muzyki w międzyczasie] :).
Raz motór byl chory i leżał w łóżeczku.
I przyszedł pan doktor "Co jest motóreczku?"
"Ach lagi mam krzywe i ogon złamany
i wgniotkę na baku i przód rozje..ny"
Avatar użytkownika
Glenroy
Moderator
 
Posty: 2835
Dołączył(a): 31/8/2011, 20:06
Lokalizacja: LPU

Postprzez A7 x » 21/7/2015, 23:05

Namówiliście mnie do złego i kupiłem IS-17
Obrazek

Zdam relację, jak dotrze :P
Avatar użytkownika
A7 x
Świeżak
 
Posty: 307
Dołączył(a): 8/3/2013, 09:39
Lokalizacja: Wrocław/OsW

Postprzez Movi » 22/7/2015, 08:35

Nie kupuje się kasku nie mając go na głowie...
Avatar użytkownika
Movi
Moderator
 
Posty: 2276
Dołączył(a): 23/2/2008, 00:10
Lokalizacja: Łódź/ 3city

Postprzez A7 x » 22/7/2015, 08:39

Całkowicie się z tym zgadzam, niestety, nie mam obecnie możliwości przymiarki.
Jeżeli dotrze do mnie i nie będzie mi pasował, to go po prostu odeślę.
Niestety jestem obecnie w małym miasteczku, gdzie sklepów jest jak na lekarstwo, musiałbym specjalnie do Wrocławia jechać, na co nie mam teraz czasu :)


PS. za te wszystkie rady wiszę dobre piwo 8)
Avatar użytkownika
A7 x
Świeżak
 
Posty: 307
Dołączył(a): 8/3/2013, 09:39
Lokalizacja: Wrocław/OsW

Postprzez Kaai » 22/7/2015, 12:00

A7 x napisał(a):Całkowicie się z tym zgadzam, niestety, nie mam obecnie możliwości przymiarki.
Jeżeli dotrze do mnie i nie będzie mi pasował, to go po prostu odeślę.
Niestety jestem obecnie w małym miasteczku, gdzie sklepów jest jak na lekarstwo, musiałbym specjalnie do Wrocławia jechać, na co nie mam teraz czasu :)


PS. za te wszystkie rady wiszę dobre piwo 8)


licz sie z tym, że zaden moze ci nie pasowac.

na moja glowe nie wchodza araie (nei pamietam juz jaki model), ale pasowalem ski, mki i lki, s/m na glowe nie wchodzil, ni ch**, wcale. elka miala luzy, musialem odpuscic.
white/blue zipp pro 50
Bo Zabija Nas To Co Kochamy Najbardziej ;(
Kaai
Mieszkaniec forum
 
Posty: 4223
Dołączył(a): 4/1/2012, 15:18

Następna strona


Powrót do Akcesoria motocyklowe



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości




na gr