Zobacz wÄ…tek - Kask HJC IS-MAX II
 
NAS Analytics TAG

Kask HJC IS-MAX II

Jakie rękawice, kask, gmole?
_________

Kask HJC IS-MAX II

Postprzez mar111cin » 17/7/2015, 17:38

No to krótko o HJC IS-MAX II
w porównaniu do mojego wcześniejszego scorpiona exo-1000 to jest dużo lepiej :)
spodobał mi się szczękowiec, faktycznie jest dużo bardziej funkcjonalnie :)
miałem do tej pory 4 kaski airoh speedfire, nitro 750, scorpiona no i teraz ten HJC

Moje odczucia co do kasku, przy jeździe z szybą givi airflow - to ważne.

-kask bardzo wygodny, rozmiar tak jak pierwszy w sklepie przymierzyłem - L, tak że rozmiarówka się zgadza z innymi producentami, od razu pasował.
-Ma wycięcia po bokach na głośniczki intercomu, mój chiński ma trochę grube głośniki, ale jakoś udało mi się to upchać, teraz mogę słuchać radia do znacznie wyższej prędkości :D
-jakość wykonania oceniłbym bardzo dobrze, nic nie trzeszczy (co miało miejsce w sklepie jak oglądałem szczękowe airohy)
-mechanizm szczęki działa bardzo dobrze, są metalowe zatrzaski
-szybkę można uchylić na małą wartość około 1-1,5 cm (nie miał tego scorpion!)
-nie zauważyłem żeby wpadał w turbulencje
-wentylacja działa! (o dziwo lepiej niż w hiperwentylowanym scorpionie!), przemyślanie jest zrobione, że wycięcia w styropianie pokrywają się z wycięciami w wyściółce (w scorpionie gąbka wchodziła w kanały i dupa z wentylacji). Przy zamkniętej szybce kasku czuć wentylacje na górze, przy otwartej szybce, to musi być gdzieś tak na 2 ząbki poniżej maksimum otwarcia, czyli szyba nie przeszkadza, ale już ją widać jak się spojrzy wysoko w niebo. (przypominam, przy givi airflow, gdzie wysoko jest odbijany strumień powietrza)
-wentylacja części szczękowej - nie czuć żeby działała, może to i dobrze że nie czuć żeby waliło po twarzy.
-zapięcie microlock - szybkie, chociaż ja jestem zwolennikiem zapięcia DD, bałem się że mikrolock może cisnąć w szyje, jednak na szczęście jest ok.
-blenda jest ok, tylko trzeba się przyzwyczaić, że uruchamia się ją nie z boku kasku, tylko cały mechanizm załączania i zwalniania blendy (jest chyba na sprężynie, bo sama podjeżdża do góry) znajduje się na środku kasku, na górze.
-wyściółka przyjemna w dotyku, można ją oczywiście wyjąć do wyprania
-jest ochrona brody przed powietrzem i to dość znaczna, dobrze zamocowana z przodu do szczęki, nie mogę na ten temat powiedzieć złego słowa - spełnia swoje zadanie idealnie zamykając kask od dołu, problem jest tylko z tym że haczy o mikrofon intercomu przy zamykaniu, ale podejrzewam że to problem w każdym szczękowcu.
-szczęka nie ma blokady otwarcia (widziałem takie w nolanie) ale w górnej pozycji dość dobrze się zatrzaskuje i na razie mi jeszcze sama nie spadła.
-kask Å‚adnie wyglÄ…da stylistycznie
-łatwo się otwiera wloty, oraz blendę w rękawicach

-uszczelka szyby, co do jej kształtu to przypomina tę z neoteca, nie mam porównania fizycznego co do twardości z nim, ale w porównaniu do scorpiona to jest dziwnie twarda.
-plusem jest to że ma miejsce na pinlocka, minusem jest to, że bez niego szybka paruje :/ (w scorpionie nie musiałem mieć żadnego pinlocka i szyba nie miała prawa parować)
-szybka jest taka hmm miękka, co prawda lepsze przeżycia mam z kaskami, co mają twarde szyby, no ale zobaczymy jak to się będzie sprawować.

-ciężko mi się odnieść do głośności kasku, zdaje mi się że jest bardziej cichy, ale to bym musiał pojeździć na zmianę zakładając stary i nowy kask. Na pewno mogę powiedzieć za to, że nic nie świszczy. W sumie nawet za bardzo nie ma co, bo z boku kasku jest tylko płaska szyba, bez wystających elementów osłaniajacych, czy też służących do wypięcia szyby.

-plusem na pewno jest cena, dałem za niego 750zł za białą perłę. W motocyklu 5/2015 bardzo wysoko go ocenili i w sumie się nie dziwię :) a przy tej cenie to jeszcze bardziej jest ciekawą propozycją :)



dorwał mnie deszcz, faktycznie bez pinlocka jest kiepsko :/
a przedni wlot jednak daje radę, tylko że przy szybie airflow nic nam nie leci na pysk, dlatego nie widać efektu.



Na razie to wrażenia po pierwszym dniu testowania. Pewnie po miesiącu będę mógł powiedzieć coś więcej.
<b>Life begins at 200km/h!!!!</b>
było gsx600f, było ZX12R :(, jest V-Strom 650 AK8 :)
Avatar użytkownika
mar111cin
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 6941
Dołączył(a): 29/5/2006, 13:12
Lokalizacja: FSW (lubuskie)


Postprzez mar111cin » 18/8/2015, 19:14

Minął miesiąc i ponad 1,5kkm i powiem, że jestem kaskiem zachwycony :)
Nie żałuję żadnej wydanej na niego złotówki :)

Wentylacja w tym kasku naprawdę działa, a nie tylko wygląda jak w innych :)
Bałem się szybki, że jest niby miękka, ale nic jej nie mogę zarzucić.
Kilka razy przejechałem się w deszczu i nic mi nie przeciekło.

Jedynie co bym chciał żeby było jeszcze lepsze w tym kasku, to poziom hałasu.
Jest lepiej niż w typowo sportowym garnku, ale marzy mi się błoga cisza,
chociaż to chyba nierealne, bo fakt faktem nie słyszę za bardzo tłumika, nie słyszę wiatru, ja słyszę tylko silnik motocykla, a V2 trochę hałasuje ;)

Szczękowiec ma sporo plusów funkcjonalnych, można w dowolnej chwili podnieść szczękę i wymienić kilka słów, bez ściągania kasku. Jedynie co, to to że jest trochę większy (dłuższa szczęka) i słabiej się mieści w kufrze centralnym ;)
<b>Life begins at 200km/h!!!!</b>
było gsx600f, było ZX12R :(, jest V-Strom 650 AK8 :)
Avatar użytkownika
mar111cin
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 6941
Dołączył(a): 29/5/2006, 13:12
Lokalizacja: FSW (lubuskie)


Postprzez Pawel_SV » 19/8/2015, 11:37

A jak z jego wagą? Odczuwasz to :)? Bo czasem mam wrażenie, że w przypadku drobnej kobiety waga może być znacznym problemem i lepiej dozbierać do HJC R-PHA Max Evo.
Paweł | | Firma BIKESTAR | tel: +48 500 619 211 | e-mail: biuro@bikestar.pl | www.bikestar.pl
Avatar użytkownika
Pawel_SV
Świeżak
 
Posty: 22
Dołączył(a): 14/8/2015, 21:15
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Postprzez mar111cin » 19/8/2015, 19:39

jest cięższy o około 100 gramów od mojego poprzedniego, jeszcze dołożyłem intercom, jednak przepaści to ja nie widzę :)
<b>Life begins at 200km/h!!!!</b>
było gsx600f, było ZX12R :(, jest V-Strom 650 AK8 :)
Avatar użytkownika
mar111cin
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 6941
Dołączył(a): 29/5/2006, 13:12
Lokalizacja: FSW (lubuskie)



Powrót do Akcesoria motocyklowe



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 10 gości




na górê