Zobacz wątek - Yamaha DT 125 Płyn chłodniczy
 
NAS Analytics TAG

Yamaha DT 125 Płyn chłodniczy

Jeśli chcesz porozmawiać o motocyklach, które nadają się dla posiadaczy kategorii A1 lub B (powyżej 3 lat) to jest to miejsce dla Ciebie.
_________

Yamaha DT 125 Płyn chłodniczy

Postprzez Pasza1234 » 20/6/2015, 18:39

witam posiadam motocykl Yamaha DT 125 2002r.
Mam problem z płynem chłodniczym, a wygląda to dokładnie tak.
gdy przed każdym wyjazdem w teren czyszczę filtr powietrza, sprawdzam powietrze w kołach i standardowo płyn chłodniczy.po każdym powrocie z terenu w chłodnicy jest pusto i nie wiem dlaczego. na pewno nie jest to wydmuchana uszczelka pod głowicą, bo nie dymi na biało i odpala od strzału. Proszę pomoc.
Pozdrawiam :D
Yamaha Dt 125
Pasza1234
Świeżak
 
Posty: 7
Dołączył(a): 1/3/2015, 22:34
Lokalizacja: Kisielew


Postprzez sito79 » 20/6/2015, 21:24

Dymienie na biało to dziura w uszczelce, czyli to co będziesz miał za jakiś czas jak będziesz dalej jeździł.
To co obecnie obserwujesz to efekt minimalnej nieszczelności.
Płyn przy takiej nieszczelności nie jest w stanie wcisnąć się do komory spalania, ale ogromne ciśnienie spalin wydostające się przez nieszczelność do układu chłodzenia, wyrzuca płyn z chłodnicy do zbiorniczka wzbiorczego pod lewym boczkiem, o ile masz go podłączonego.
Sprawdź zbiorniczek i przewody idące do niego, jeśli jest pełen płynu,a przewód idący pod korek chłodnicy jest drożny, to wylej płyn, jeśli po następnej jeździe ponownie będzie pełen, to wymiana uszczelki.
DR125se
sito79
Świeżak
 
Posty: 157
Dołączył(a): 8/9/2008, 15:39
Lokalizacja: Wałbrzych


Postprzez Pasza1234 » 22/6/2015, 20:23

Dzieki za pomoc ale to nie jest to,ponieważ: Układ jest drożny bo sprawdzałem, a w zboiorniczku wyrównawczym również nie ma płynu. zaobserwowalem jeszcze, że leci mi biała maź z motocykla, tak jak by płyn chłodniczy zmieszany z olejem i co przypuszczam to nieszczelność na uszczelniaczach wału korbowego. czy to moze być to ?
Yamaha Dt 125
Pasza1234
Świeżak
 
Posty: 7
Dołączył(a): 1/3/2015, 22:34
Lokalizacja: Kisielew

Postprzez sito79 » 22/6/2015, 21:29

Uszczelniacze wału mają, a w zasadzie jeden ma kontakt tylko z olejem w przekładni, jeśli padnie,
to moto zacznie spalać olej przekładniowy.
Piszesz leci biała maź.
Jeśli wycieka to odpowietrzeniem skrzyni biegów, no to padło uszczelnienie pompy wody.
Zaglądnij co widać przez korek wlewu oleju do skrzyni.
DR125se
sito79
Świeżak
 
Posty: 157
Dołączył(a): 8/9/2008, 15:39
Lokalizacja: Wałbrzych



Powrót do Motocykle od 51 do 125 ccm - kategoria A1/B



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości




na górê