Zobacz wÄ…tek - AGV czy NITRO ?
NAS Analytics TAG

AGV czy NITRO ?

Wszelkie dyskusje o motocyklach onroad.
Milośnikow enduro, crossu, skuterów motorowerów oraz motocykli o pojemności do 125 ccm zapraszamy do działów niżej.
_________

AGV czy NITRO ?

Postprzez mar111cin » 30/6/2006, 14:00

mam pytanie, zastanawiam się nad zakupem kasku nowego, tak gdzieś w okolicach 400zł, i mam dylemat co wybrać, zastanawiam się między AGV GP1 albo z serii K , lub też NITRO N311 albo N750(tego wykonanie bardziej mi się podoba) . Problem w tym że widziałem na żywo tylko te kaski z NITRO, według mnie mają całkiem dobre wykonanie i dość atrakcyjną wyściółkę, nie wiem natomiast jak wytrzymałe są w nich skorupy. Natomiast nie widziałem kasków AGV, może ktoś wie czy są one dużo lepsze od tych z NITRO, czy mają podobną wyściółkę, czy gorszą, i jaką mają skorupę.

Mi się wydaje że NITRO jest tańszą firmą i za tą cenę dostanę dużo lepszy kask niż z markowej AGV w tej cenie, ale nie jestem pewny. Jak ktoś potrafi mi pomóc, to bardzo bym prosił. CHodzi mi dokładnie o te modele co podałem wyzej.

(ps. oglądam od paru dni różne strony www, ale jakoś nie ma nigdzie dokłądniejszych zdjęć AGVków)
Avatar użytkownika
mar111cin
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 6941
Dołączył(a): 29/5/2006, 13:12
Lokalizacja: FSW (lubuskie)


Postprzez krzybiel » 30/6/2006, 18:16

Witaj.
Od 12 lat używam tylko kasków agv. Nie chce Ci tutaj pisać, że są najlepsze bo poprostu nie mam porównania do innych kasków.
Chce Ci tylko powiedzieć, że w kaskach agv przeżyłem trzy groźne wypadki, w ostatnim udeźyłem dość mocno głową. Poza lekkim wstrząsem mózgu :-) na kasku są tylko rysy. Brak jakichkolwiek pęknięć czy uszkodzeń mechanicznych.
Ważne abyś kupił kask dobrze dopasowany czyli jeżeli jest nowy to ciut za ciasny, ułoży się do Twojej głowy i koniecznie z wyjmowaną wyściółką. Zawsze można ją sobie przeprać, a nie jeździć w pocie z trzech ostatnich sezonów :-)
Pozdrawiam i życzę Ci abyś nigdy nie musiał sprawdzać jego wytrzymałości, bez względu na to jaką markę kupisz.
Avatar użytkownika
krzybiel
Świeżak
 
Posty: 121
Dołączył(a): 9/3/2006, 19:36
Lokalizacja: WLKP


Postprzez Kris2k » 30/6/2006, 19:16

Ostatnio szukalem kasku dla siebie... mialem podobny problem...
Po przegladnieciu tego co znalazlem w internecie, zrobieniu listy potencjalnych kaskow ktorymi sie zainteresowalem (okolo 10) wybralem dwa:
Nitro N510-V (499PLN) oraz Uvex PS410 (399PLN) i mimo ze Nitro
jest o 100PLN drozszy wybralem wlasnie Nitro'na... ale...
to byl wybor opart wylacznie o suche dane na papierze.
Przyszedl czas na odwiedziny w sklepie...
Nitro sa naprawde dobrze wykonane i serio nie ma sie do czego przyczepic i wszystko byloby pieknie ladnie gdybym nie przymiezyl Nolana N61.
Jak dla mnie kask o wiele lepszy a w podobnej cenie. Zreszta tak mi powiedzial sam sprzedawca, ja do niego ze chce Nitro a on ze za te same pieniadze wybralby cos lepszego... Nolana oczywiscie.
W sklepie nie bylo innych kaskow, Uvex'a nie bylo mi dane przymierzyc a AGV jakos nigdy sie nie interesowalem.
Nolan N61 w tym sklepie byl do kupienia za 530PLN, w swoim poscie wspomniales ze interesuje Cie tez Nitro N750 (a to juz cena kolo 599PLN).
N750 tez mierzylem, wrazenia takie same jak z N510, a to juz oznacza ze Nolan N61 jest o wiele lepszy i w dodatku tanszy od N750.
Jedyna wada Nolana jest niewyjmowana wysciolka z tym ze wole miec za te pieniadze skuteczny system zapobiegajacy parowaniu szyby.
Jakosc wykonania Nolana jest rewelacyjna i material z ktorego jest wykonana wysciolka jest (moja opinia) bardziej przyjemny niz w Nitro'nach.
I na koniec... kask musisz zmiezyc, rozmiarowki jakie sa podane na necie maja sie nijak do rzeczywistosci. Mam obwod glowy 56cm i idealnie pasowal mi Nolan o rozmiarze M, natomiast Nitro pasowal zdaje sie S... poprostu trzeba ubrac i zobaczyc na wlasnej skoze :)
Avatar użytkownika
Kris2k
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1617
Dołączył(a): 22/6/2006, 12:06
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Postprzez cinx » 30/6/2006, 20:59

mar111cin, ja mam Nitro N311. Odradzam Ci ten kask, gdyż podczas jazdy w nim dość mocno wieje po oczach- szybka niedokładnie przylega do uszczelki w korpusie kasku. Być może to przypadłość tylko mojego modelu, w każdym razie, gdybyś jednak decydował się na ten kask, zwróć na to uwagę. Pozdrawiam!

BTW: ja teraz rozglądam się za jakimś AGV(ale nie z tych najtańszych).
cinx
Świeżak
 
Posty: 76
Dołączył(a): 4/5/2006, 12:26
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez mar111cin » 30/6/2006, 22:13

Dzięki wszystkim za odpowiedzi (chociaż jakby ktoś jeszcze coś dodał, to chętnie to przyjmę) naprawde sie postaraliście :)

Do tej pory używałem Airoha model speedfire, i zbytnio nie narzekałem, ale muszę dokupić drugi kask, choćby ze względu na pasażera. (o rozmiarze już się dobrze uświadomiłem że musi być na ścisk, wadą tego airoha jest wąskie wejście do kasku heh :))

yyy w sumie teraz troche jeszcze bardziej już nie wiem co wybrać, w sumie to jest najgorsze to że nie widziałem tych AGV na żywo :/ ale jakby ktoś jeszcze miał jakąś propozycje w cenie tak 400-500zł jakiegoś kasku, to mówić :) (jeszcze patrzałem na lazera LZ6 ale od niego już mi się wydaje AGV lepszy)
Avatar użytkownika
mar111cin
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 6941
Dołączył(a): 29/5/2006, 13:12
Lokalizacja: FSW (lubuskie)

Postprzez Mr. WU » 1/7/2006, 19:12

Osobiście polecam kaski Shoei. Choć zaczynają się od 600 zł sa naprawde Bardzo dobre. AGV równiez sa dobre. A co do Nitro to nie za bardzo polecam...
Mr. WU
Świeżak
 
Posty: 38
Dołączył(a): 23/6/2006, 17:47



Powrót do Motocykle



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości




na górê