Zobacz wątek - Olej w płynie chłodniczym
NAS Analytics TAG

Olej w płynie chłodniczym

Mechanika tylko powyżej 125cc.
_________

Olej w płynie chłodniczym

Postprzez jaroaro » 4/6/2015, 16:20

Uszanowanko. Panowie, może podpowiecie. Dzisiaj motocykl zrobił mi małego psikusa. Prawie cały olej wyssało mi do płynu chłodniczego, przez co przelewem wszystko szło mi na koła. Cudem udało się uniknąć gleby. Na początku myślałem że to pewnie uszczelka pod głowicą ale czy w takim przypadku olej nie powinien zmieszać się z płynem ale stan powinien jakiś być. U mnie niestety oleju brak ale mam nadmiar płynu. Czy to może być winna pompy oleju/wody?
Triumph Street Triple
jaroaro
Bywalec
 
Posty: 758
Dołączył(a): 1/6/2012, 12:19
Lokalizacja: siÄ™ biorÄ… wszy


Postprzez henio12323 » 5/6/2015, 15:41

sprawdził bym pompe wody. pompa oleju nie ma znaczenia ;D
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN


Postprzez Repsol » 7/6/2015, 09:20

Jeśli jeździsz tym co masz w stopce, to pompa oleju i wody jak najbardziej mogą być tego przyczyną (są zespolone). Wyciągaj i sprawdzaj to w pierwszej kolejności. Następnie wymiennik ciepła do sprawdzenia (to taka chłodnica oleju), najczęściej jest pod filtrem olejowym, jeśli masz chłodnicę oleju taką normalną, to być może nie będziesz miał tego ustrojstwa :)
W następnej kolejności do sprawdzenia głowica na szczelność i uszczelka, nie ma reguły na to co z czym się miesza, gdyż to jest uzależnione od miejsca uszkodzenia.
Nie zapomnij o porządnym płukaniu silnika i układu chłodniczego po usunięciu usterki, jeśli tego nie zrobisz to możesz mieć późniejsze problemy z połączeniami gumowymi.
2 x ZX6R
Avatar użytkownika
Repsol
Świeżak
 
Posty: 275
Dołączył(a): 7/4/2008, 10:19

Postprzez jaroaro » 7/6/2015, 10:59

Wydaje mi się że 2l oleju przez maks 20km nie jest w stanie mi przedmuchać uszczelka pod głowicą. Dzięki za rady ;) W tygodniu postaram się rozebrać pompę i zobaczę co się popsuło.


Aktualizacja:

Teraz pytanie do ekspertów. Odkręciłem wymiennik ciepła i tu pojawia się pytanie. Dmuchając w jeden króciec i przytykając drugi słychać jak powietrze uchodzi bokiem. Wydaje mi się że tak nie powinno być bo w środku krąży olej i może to jest miejsce wymieszania oleju z płynem?
Triumph Street Triple
jaroaro
Bywalec
 
Posty: 758
Dołączył(a): 1/6/2012, 12:19
Lokalizacja: siÄ™ biorÄ… wszy



Powrót do Mechanika motocyklowa



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 36 gości




na górê
cron