Zobacz wątek - Kawasaki er6n - układ chłodzenia
NAS Analytics TAG

Kawasaki er6n - układ chłodzenia

Mechanika tylko powyżej 125cc.
_________

Kawasaki er6n - układ chłodzenia

Postprzez alldaro » 2/6/2015, 21:26

Witam,

Dziś zakupiłem swój pierwszy prawdziwy motocykl. Jest nim Kawasaki er6n 2007 r.

Motor nie był używany dłuższy czas przez właściciela (przynajmniej tak twierdził) i nie bylo płynu chłodniczego. Zalałem od razu płyn jednak później zacząłem się zastanawiać czy nie trzeba jakoś chłodnicy odpowietrzyć ?

Jestem w tym wszystkim świeży i dopiero zaczynam się uczyć.
alldaro
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 2/6/2015, 21:20


Postprzez alldaro » 3/6/2015, 17:06

Dziś nim trochę jeździłem po mieście, był dość upał płyn nie wycieka ani nie znika po zakończeniu jazdy. W motorze nie ma (przynajmniej ja nie znalazłem) pomiaru temperatury jest jedynie lampka która się nie świeci. Sam wentylator chodzi na pewno bo na postoju go słychać.
Jutro planuje dłuższą podróż Kraków -> Rzeszów jest pewnie z 160 km +/-

PS. Uzupełniałem płyn tylko w zbiorniczku wyrównawczym, na internecie znalazlem film jak koles wymieniał płyn i odkręcał jeszcze korek od samej chłodnicy i bezpośrednio tam zalał.

I jeszcze wracam do pytania z tym odpowietrzeniem ? Nie trzeba np w tym przypadku odkrecic wylew by płyn zaczął sie wylewać i zakręcić w momencie az zacznie kapac ? Gdzies przeczytałem, że to jakoś wszystko ciśnieniowo też działa i było porównanie do odpowietrzenia grzejników w zimie.

Pewnie zadaje jakieś banalne pytania ale chciał bym o swoją małą ' bestie ' zadbać i czegoś sie nauczyć.

Pozdrawiam
Dzięki za odpowiedz !
alldaro
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 2/6/2015, 21:20


Postprzez Fugu » 3/6/2015, 17:09

Dlaczego nie sciagniesz sobie serwisowki? Skoro chcesz sam grzebac w motocyklu, to ta "biblia" jest podstawa.
Avatar użytkownika
Fugu
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2115
Dołączył(a): 5/1/2014, 21:28



Powrót do Mechanika motocyklowa



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości




na górê