Zobacz wątek - Kask + rękawiczki za ~1000zł?
NAS Analytics TAG

Kask + rękawiczki za ~1000zł?

Jakie rękawice, kask, gmole?
_________

Kask + rękawiczki za ~1000zł?

Postprzez Komer » 30/5/2015, 18:11

Witam, za niedługo, tzn. po wypłacie będę kupował pierwsze ciuchy na moto. Nie dysponuję większą ilością gotówki, więc będę musiał składać komplet "na raty" po każdej wypłacie coś. Na dzień dzisiejszy mój budżet wynosi do 1000zł (jak się da to mniej, jak się nie da to kupuje tylko kask), chciałbym za to kupić kask i rękawiczki. Kask wiadomo, bo to najważniejsza sprawa, a rękawiczki bo chyba znacząco poprawiają komfort, ale jeżeli ktoś doświadczony ma inne propozycje to chętnie posłucham, ale z kasku raczej nie zrezygnuję bo nie będę jeździł w takim na motorower (bo tylko taki posiadam) ;p. Także budżet 1000zł, chcę ogólnie kupić tanio i tak bezpiecznie jak się da (coś w stylu najgorsze z najlepszych:) ), nie wybrzydzam co do wyglądu bo liczy się głownie bezpieczeństwo. Mam nadzieje na jakieś propozycje bo jestem noga w temacie, nie wiem nawet na jakie firmy patrzeć, jedyne co mogę powiedzieć, to że rękawiczki alpinestars mi się podobają, ale obawiam się, że mój budżet nie podoła. Poza tym korzystając z okazji chciałbym zapytać w jakiej kolejności najlepiej kupować ciuchy, z wypłaty na wypłatę niestety, mając do dyspozycji ~1000zł miesięcznie (żadne kredyty/pożyczki/raty nie wchodzą w grę). Ostatnie moje pytanie, w jakiej cenie kupie stosunkowo dobrą kurtkę i spodnie skórzane, wiem że na początek polecają tekstylia, ale widziałem parę fotek po wypadkach jak wyglądają ciuchy tekstylne i skórzane - wybieram skórę i jestem świadomy pogorszenia komfortu.
Komer
Świeżak
 
Posty: 6
Dołączył(a): 24/5/2015, 12:31


Postprzez lagiboy » 30/5/2015, 19:28

a powiedz jeszcze jaki motocykl, ma to być styl miejski? supermoto? kask integralny czy szczękowiec? z blendą przeciw słoneczną czy bez? czy offroadowy i gogle?
black matt=grey (color by honda)
Avatar użytkownika
lagiboy
Moderator
 
Posty: 2690
Dołączył(a): 1/4/2014, 23:35


Postprzez Zimny72 » 31/5/2015, 08:10

Trochę nie rozumiem tego wywodu: zakupy rozkładasz w czasie, ale nie wiadomo czy w związku z tym chcesz sukcesywne kupować lepszy sprzęt, czy też ogólnie kiepsko z kasą i mimo kupowania na raty będziesz kupował najtaniej jak się da?

Może lepiej powiedz ile łącznie chcesz wydać na ubranie do motocykla? Wiesz, nie istnieje górna granica finansowa potrzeb motocyklisty. :D I producenci o tym wiedzą.

Jeżeli chodzi o kask, to masz spory rozstrzał: najtaniej - HJC CS-14 lub Lazer Bayamo, średnio-tania półka - HJC TR-1 lub Shark s700s, średnio wyższa - ja bym brał HJC FG-ST, Shark SpeedR albo Nolan N86, wyżej się nie wypowiadam bo uważam, że wydać więcej niż 1000zł za kask to przerost formy nad treścią. Ale kto zabroni bogatemu? ;)
Moto Guzzi V7 - szkoda życia na brzydkie motocykle.
Avatar użytkownika
Zimny72
Zimny Drań
 
Posty: 1382
Dołączył(a): 13/1/2013, 23:07
Lokalizacja: Wesoła

Postprzez Komer » 31/5/2015, 09:28

Sorry, zapomniałem napisać, moto to naked, konkretnie B6, chcę kupić przystępnie, ale oszczędzanie na bezpieczeństwie to głupota, dlatego nie chcę też dziadostwa. Na cenach się nie znam, także nie wiem jaki budżet, jak będzie trzeba to będę tak kupował na raty aż do zimy, trudno. Ma być najtaniej jak się da, ale to nie ma oznaczać bezwzględnie najtańszych ciuchów na rynku, tylko najtańszych które zapewniają dobre bezpieczeństwo. Kask tylko i wyłącznie integralny. Blenda przeciw słoneczna? nie koniecznie. Jeszcze wracając do budżetu to właśnie nie znam się więc konkretnie go nie podam, wcześniej myślałem, że 1500zł starczy na wszystko, teraz jak patrze to chyba się myliłem chociaż tego też do końca nie wiem, może by ktoś pomógł w tej kwestii? Czy zmieszczę się w 1500zł na wszystko z założeniem, że chce kupić skórę? Mi się niestety wydaję, że nie, dlatego nadal gdzieś tam rozważam tekstylia, ale one do mnie nie przemawiają ;/

#EDIT
Zimny, co do kasków które podałeś to te ostatnie raczej odpadają, bo w tych 1000zł chciałbym jeszcze kupić chociaż rękawiczki, a dobrze by było jak by jeszcze coś zostało:) Ogólnie wizualnie najbardziej podobają mi się Sharki, HJC są "przeciętnie okrągłe" :P, wieje od nich nudą, ale jak mi powiesz, że HJC są ciut lepsze od sharków, to wole HJC. Jak już będę leciał na spotkanie głową z asfaltem to raczej będę się zastanawiał czy to przetrwam, a nie jak w tym momencie wyglądam :D
Komer
Świeżak
 
Posty: 6
Dołączył(a): 24/5/2015, 12:31

Postprzez lagiboy » 31/5/2015, 10:18

popatrz na Airoh Dragon widzę że można go kupić , AGV, Suomy, generalnie patrz na modele wyżej niż wykonane z termoplastiku, kryterium wyboru kasku którym ja się kieruje to:
bezpieczeństwo (materiał z jakiego wykonana skorupa, zapięcie DD), wygoda, pole widzenia, wygląd w tej kolejności. musisz mierzyć, potem możesz zamawiać przez internet. była już dyskusja o kaskach, materiałach, przeczytaj viewtopic.php?t=12548&postdays=0&postorder=asc&start=1800
black matt=grey (color by honda)
Avatar użytkownika
lagiboy
Moderator
 
Posty: 2690
Dołączył(a): 1/4/2014, 23:35

Postprzez qubus333 » 31/5/2015, 10:20

Komer - tez nie bardzo zrozumiałem o co kaman ale domyślam się, że masz ograniczony budżet i szukasz czegoś w rozsądnej cenie.
Kask (tak jak napisał Zimny) - HJC CS-14, Lazer Bayamo - ceny do 350zł.
Shark - owszem bardzo dobrze wykonany i fajny kask ale ceny tak od 500zł.
Kurtka skórzana (zgodnie z życzeniem) - coś z Tchula albo Redline Biker Team - ceny do 500zł. Używałem Tchula a aktualnie jeżdzę też w Bikerze i obie polecam w cenach budżetowych.

http://www.motogen.pl/Redline-Biker-Team-3,7823.html
na alegroszuna dzień dzisiejszy są jeszcze do wyrwania wszystkie rozmiary.
Fajna kurtka, nietuzinkowa protektory Knoxa - z upływem czasu coraz bardziej ją lubię.

Zostaje Ci 150zł na rękawice. Tutaj się nie wypowiem bo zawsze miałem kłopot z dopasowanie i biorę to co pasuje. Budżetowo napiszę że coś z Redlina (wyprzedaże nawet za 70zł). Ludzie polecają tez Tchula (b. duży wybór w cenach do 150zł).

i 1000zł się wyczerpał :-)
Zatem na d..e zakładasz grube jeansy ('z braku laku dobry kit') a na nogi jakieś wysokie buty za kostkę - glany, wojskowe opinacze, byle nie japonki :-)
I w nast m-c lecisz dalej z zakupami: moto jeansy + protektory (do 500zł), i wysokie buty - też znajdziesz coś za 500zł.
Jak gdzieś urwiesz pare zł to kominiarka (oby nie najtańsza za 15zł, w cenach 50-60zł cos znajdziesz rozsądnego - chociażby Adrenaline).
Jeszcze jakiś longsleeve pod choinke od Mikołaja i podstawowy zestaw masz.
Zestaw d...y nie urywa ale IMO jest rozsadny.

Później będziesz wybrzydzał i zmieniał :-)
Avatar użytkownika
qubus333
Świeżak
 
Posty: 256
Dołączył(a): 11/9/2013, 21:07

Postprzez Komer » 31/5/2015, 10:49

Komer - tez nie bardzo zrozumiałem o co kaman ale domyślam się, że masz ograniczony budżet i szukasz czegoś w rozsądnej cenie.


Widzę, że właśnie dobrze zrozumiałeś, nie mam w tej chwili gotówki żeby kupić wszystko na raz, to muszę kupować po trochu po każdej wypłacie, dlatego chce mieć tanio, ale bezpieczeństwo też się liczy:)

Co do kasku to mentalnie nastawiałem się na 500zł, także sharki cenowo jeszcze nie takie złe :)
Największy problem to ten mój nacisk na skórę, naczytałem się trochę i możliwości spięcia kurtki ze spodniami to raczej mus. Jeansy motocyklowe można spiąć z kurtką? Ogólnie te 1000zł jak starczy na kask i rękawice to już będę zadowolony, tylko na następną wypłatę chciałbym kupić spodnie i kurtkę a wtedy może być problem, dlatego dobrze też jak jeszcze coś zostanie :)
Komer
Świeżak
 
Posty: 6
Dołączył(a): 24/5/2015, 12:31

Postprzez qubus333 » 31/5/2015, 20:59

Komer napisał(a):Największy problem to ten mój nacisk na skórę, naczytałem się trochę i możliwości spięcia kurtki ze spodniami to raczej mus. Jeansy motocyklowe można spiąć z kurtką?

Czy mus...? hmmm... no dobrze by było ale to zależy jaka masz pozycję na moto, jaka jest długość kurtki itp. W kombiaku spinam spodnie z kurtką zawsze ale tam mam bardzo krótką kurtkę. Kurtki skórzane - nazwijmy je turystyczne w przeciwieństwie od sportowych są nieco dłuższe więc sam musisz przymierzyć. Poza tym taki np. Tschul (ale nie tylko) do swoich kurtek daje kompletny zamek (2 części) i możesz przyszyć jedną część do spodni a drugą masz od razu wszytą w kurtkę - spinasz i nie ma kłopotu.
Niektóre spodnie mają od razu wszyte zamki ale różnie z dopasowaniem do kurtki ponieważ zamki bywają różnej długości. Są różnego rodzaju patenty w stylu nakładki-zamki na pasek w spodniach które też pozwalają na spięcie spodni z kurtką.
No i rozwiązaniem też są pasy nerkowe - tutaj masz mnogość wyboru. Odradzam zwykły neopren - pocę się jak świnia.
Chłopaki z Motosapiensa 'popełnili' kiedyś ciekawy filmik na ten temat:
https://www.youtube.com/watch?v=3S9YBS5fpag
Avatar użytkownika
qubus333
Świeżak
 
Posty: 256
Dołączył(a): 11/9/2013, 21:07

Postprzez radziuf » 31/5/2015, 21:54

ja kupilem kilka dnia temu shark s700s, w cenie 180euro... wypianne wnetrze, blenda (tez balo mi to obojetne ale teraz wiem ze to naprawde fajna sprawa), pinlock w zestawie.. mierzylem Nolany, X lite itd ale najwazniejsze wg mnie to jak Ci bedzie lezal na glowie inne mnie uciskaly albo byly za luzne wiec najlepepiej jedz do duzego sklepu i tam wybierzesz a zawsze na jakas promocje mozesz trafic, mysle ze danym przedziale cenowym i tak wszystko to samo..

rekawiczki na pewno kup dlusze, ja kupilem ktm za 50 euro i zaluje...
spodnie tekstylne dalem za fastway 110 euro (tez sie naszukalem bo jestem niski i w pasie troche mam) wypinany srodek, zamki nawet dwa...
teraz mysle o butach to do 700zl i tez na pewno wysokie..
radziuf
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 31/5/2015, 21:05

Postprzez Komer » 5/6/2015, 13:45

Plus minus już wiem czego szukać, dzieki wam za pomoc. Mam jeszcze jedno pytanie, czy ktoś może zna jakiś dobry sklep motocyklowy w okolicach kępna? Mogę ewentualnie dojechać do ostrowa wlkp. Dzisiaj bylem w moto-nawrot w słupi ale mają tam głownie LS2 w cenie do max 330zł.
Komer
Świeżak
 
Posty: 6
Dołączył(a): 24/5/2015, 12:31

Postprzez #Cinek » 5/6/2015, 17:16

jak chcesz to w zduńskiej otworzyli teraz intermotors i tam możesz skobie skoczyć kaski zobaczyć ;)
*GS 5OOE 91'
*ZX9r 02'
Avatar użytkownika
#Cinek
Świeżak
 
Posty: 70
Dołączył(a): 4/7/2011, 21:21

Postprzez Komer » 9/6/2015, 19:53

Nastąpiła mała zmiana planów, ponieważ dostałem odszkodowanie z ubezpieczenia 4x większe, niż myślałem że dostane :D. Dlatego pewnie kupie wszystko na raz, i pewnie za trochę większy budżet. Ale jak na razie to nie mogę znaleźć w okolic sklepu z kaskami HJC, a zdecydowałem się na TR-1, za to znalazłem sklep gdzie mają Nolany. Czy Nolan N64 to dobra alternatywa dla HJC? Z tego co zdążyłem wyczytać to w nolanie jest dość głośno, a może lepiej coś droższego? Myślę, że w zaistniałej sytuacji mogę poświęcić na kask 800-900zł, choć te w cenie ~600zł wydają się wystarczające.
Komer
Świeżak
 
Posty: 6
Dołączył(a): 24/5/2015, 12:31

Postprzez canna09 » 10/6/2015, 07:58

Ja na Twoim miejscu z kasków bralbym~ HJC IS- 17, a jeśli niepotrzebna Ci blenda, to HJC FG- 17 lub dość fajny SHARK VISION R (podstawowe malowanie za około 850 powinno być) . Fg 17 i Vision R Maja lepsze skorupy. A z rękawiczek hmm nmoże spójrz na ofertę SHIMY
canna09
Świeżak
 
Posty: 38
Dołączył(a): 23/7/2014, 09:21

Postprzez Zimny72 » 10/6/2015, 11:50

A ja bym wziął Sharka Skwal w podstawowym białym malowaniu (wygląda czadersko) i kupił jakieś porządne rękawice Spidi albo Helda.
Moto Guzzi V7 - szkoda życia na brzydkie motocykle.
Avatar użytkownika
Zimny72
Zimny Drań
 
Posty: 1382
Dołączył(a): 13/1/2013, 23:07
Lokalizacja: Wesoła

Postprzez Vasago » 10/6/2015, 12:27

Co do spinania kurtki ze jeansami, to kupiłem nakładkę na pasek Rebelhorna i jestem zadowolony. Zamek pasuje bez kombinowania do Modeki (przynajmniej do Mesh 2). W skórze (Arlen Ness) będą musiał wymienić żeby też móc się przypiąć.
Doszywania zamka do spodni nie polecam, chyba, że ktoś doszyje sobie rodzaj kołnierza z zamkiem. Inaczej trzeba wszywać na wysokości szlufek, co owocuje nie możliwością włożenia paska ;)
Vasago
Świeżak
 
Posty: 269
Dołączył(a): 10/3/2015, 22:37

Postprzez canna09 » 10/6/2015, 13:53

Tylko shark s900c, skwal itp. Mają taka sama skorupe co kosztujący 350 zł Lazer Bayamo;)
canna09
Świeżak
 
Posty: 38
Dołączył(a): 23/7/2014, 09:21

Postprzez Zimny72 » 10/6/2015, 18:10

Nie no :) oczywiście wyłącznie carbon, tylko i wyłącznie carbon. ;) Wszystko co nie carbon nadaje się wyłącznie jako doniczka pod roślinki.

A Skwal zrobił na mnie bardzo dobre wrażenie: cichy, świetna ciemna i głęboka blenda, wizjer ze wzmocnionym rantem bardzo dobrze przylegający do uszczelki, dobra aerodynamika - czego chcieć więcej. A diodki w bonusie są rewelacyjne, szczególnie w sekwencji migającej.
Moto Guzzi V7 - szkoda życia na brzydkie motocykle.
Avatar użytkownika
Zimny72
Zimny Drań
 
Posty: 1382
Dołączył(a): 13/1/2013, 23:07
Lokalizacja: Wesoła



Powrót do Akcesoria motocyklowe



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości




na górê