Zobacz wÄ…tek - Problem z KTM 85 SX
NAS Analytics TAG

Problem z KTM 85 SX

Enduro, Cross
_________

Problem z KTM 85 SX

Postprzez madafuuuuuck » 10/5/2015, 11:56

Witam! Mam problem z KTM 85 SX. Jechałem normalnie bez żadnych problemów gdy nagle coś zaczęło okrutnie szorować kat zaczął się dławić tak jak by zabrakło paliwa i zgasł. Poczekałem chwile i odpaliłem go. Na luzie i wolnych obrotach było ok ale gdy wbijałem jedynkę i nie dawałem gazu to moto się odrazu dławiło i gasło. Byłem daleko od domu i nie uśmiechało mi się go pchać wiec powolutku starałem się dojechać do domu. Biegi od 1 do 3 ciężko się wbijało lecz z 3-ki na 4-kę było normalnie i motor nie wydawał z siebie tego strasznego dźwięku. Nagrałem ten dźwięk i dodam jeszcze że normalnie występował przy zgaszonym silniku. Akcja zaczyna sie od ok. 26 sek. oto link: https://youtu.be/lPNa5l2C4A0
Dolałem Oleju przekładniowego niby przestało szorować ale nie jestem pewien bo przejechałem się tylko kawałek i zauważyłem problemy ze sprzęgłem ( zauważyłem że sprzęgło ciągnie bez dodawania gazu ). co ustało po dolaniu oleju.
Gdy na zgaszonym silniku i wbitym pierwszym biegu ze wciśniętym sprzęgłem próbuję pchać kata to zachowuje się tak jak bym nie miał wciśniętego sprzęgła ;/
Początek sezonu a moja maszyna w garażu ;/ Jeżeli ktoś miał tego typu problem to bardzo proszę o pomoc. Dzięki !
madafuuuuuck
Świeżak
 
Posty: 7
Dołączył(a): 10/5/2015, 11:01


Postprzez henio12323 » 10/5/2015, 12:18

ciezko powiedziec co to, zacznij od sciągniecia pokrywy sprzegła. moto normalnie jeździ nie wyskakują biegi itp ? generalnie to nie polecam odpalać bo mozna narobic większych szkód
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN


Postprzez madafuuuuuck » 10/5/2015, 12:30

Najpierw dolałem oleju przekładniowego a potem przejechałem kawałek i problemu z biegami nie było pomijając to że ciężko wbijało się biegi od 1 do 3 a od 4 w górę było dobrze. Moto stoi od czasu pojawienia się problemu ;/ Muszę oddać do mechanika bo niestety jestem zielony ale przed tym chce się zorientować co może być żeby mechanik mnie nie oszukał. Wole nie dotykać się silnika bo jeszcze większych problemów narobię
Ps: Problemu z odpalaniem nie ma bo pali od pierwszego kopa na zimnym.
madafuuuuuck
Świeżak
 
Posty: 7
Dołączył(a): 10/5/2015, 11:01



Powrót do Offroad



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości




na górê