Zobacz wątek - Daytona Touring Star GTX na pierwsze buty ? - kilka pytań
NAS Analytics TAG

Daytona Touring Star GTX na pierwsze buty ? - kilka pytań

Jakie rękawice, kask, gmole?
_________

Daytona Touring Star GTX na pierwsze buty ? - kilka pytań

Postprzez bockscar » 28/4/2015, 17:44

Witam. Rok temu zdałem prawko A2, kupiłem choppera Suzuki Intruder VS800 ale to był błąd. Dlaczego ? mimo że czytałem wiele opinii na internecie nt chopperów (że nie hamują i nie skręcają) urzekł mnie wygląd choppera. Ale teraz wiem, że to nie to,zrobiłem na nim 2000km i poza wyglądem nic w nim urzekającego (jazda na nim mi zbrzydła) . Zaczynam więc od początku. Za rok planuję kupić jakiś moto do szybkiej turystyki (Hondę CBR600 F4i albo Yamahę TDM) . Stroju nie posiadam więc w tym roku planuję kupić strój, za rok motocykl. Wszystko musi mieć właściwą kolejność ;) Mam do Was kilka pytań odnośnie stroju. Postanowiłem najpierw kupić obuwie, potem kask i na zimę 2015/2016 kurtkę i spodnie.
Wiem, że nie bÄ™dÄ™ jeździć na torze, wiÄ™c nie wiem czy sportowe obuwie to dobry pomysÅ‚. Zależy mi na dobrym jakoÅ›ciowo obuwiu. WpadÅ‚y mi w oko DAYTONa TOURING STAR GTX. SÄ… one wyposażone w membranÄ™ Gore Tex. Niektórzy twierdzÄ…, że membrana ta jest nietrwaÅ‚a. Nie przepuszcza wody przez 3 sezony a potem zaczyna przemakać. Ile w tym prawdy ? Czy nie używana membrana Gore Tex ( bo de facto buty bÄ™dÄ… leżeć rok w szafie) traci swoje wÅ‚aÅ›ciwoÅ›ci ? Co w ogóle sÄ…dzicie o takim kupowaniu po kolei każdej rzeczy ? lepiej może kupić wszystko „ na raz” przed kupnem motocykla , ale tu znowu pozostaje dylemat bo nie wiadomo czy znajdÄ™ tyle kasy, żeby kupić caÅ‚y strój. Temu ten pomysÅ‚ żeby wszystko kupować spokojnie, po kolei :)
Czekam na wasze opinie drodzy koledzy
Pozdrawiam

PS: dodam że to mój pierwszy strój na moto, na razie posiadam kask Naxa szczękowy (który idzie jeszcze w tym roku precz :) ) i dość dobre rękawice Shima GT 1 Waterproof.
bockscar
Świeżak
 
Posty: 13
Dołączył(a): 28/4/2015, 17:37


Postprzez leff » 28/4/2015, 20:11

gore moze co najwyzej przestac oddychac ale nie przestanie izolowac od wody a nieuzywana nie traci wlasciwosci.

utrata oddychalnosci przez gore wiaze sie przewaznie z uzywaniem nieodpowiednich skarpetek, nie mozna uzywac skarpet grubych, frotte bo "pyłki" z nich zapychaja membrane

akurat mam ten model butow i polecam
Twoj podpis jest za dlugi
Avatar użytkownika
leff
ZlyCzlowiek
 
Posty: 4443
Dołączył(a): 30/9/2008, 09:22
Lokalizacja: sercem WX


Postprzez bockscar » 28/4/2015, 21:06

Dziękuję Ci za odpowiedź
Gdziekolwiek nie poczytam, wszędzie piszą że te buty są naprawdę konkret. Więc stawiam na nie. Wolę kupić coś co wystarczy na wiele sezonów, a nie wywalać za dwa lata znowu kasy. Zwłaszcza jak napisałeś, że Gore Tex leżący w szafie nie traci właściwości.
A mam pytanie, jak z gwarancją tych butów ? Robią dużo problemów gdy trzeba je oddać na gwarancję ? Jak tam z dystrybucją w Polsce?
bockscar
Świeżak
 
Posty: 13
Dołączył(a): 28/4/2015, 17:37

Postprzez leff » 28/4/2015, 21:10

ja bralem w motorismo wawa i generalnie wszystko zawsze zalatwiam przez nich, daytona slynie z dobrego customer service, dbaja o klienta

a przepraszam, ja mam road stary ale i tak polecam daytone
Twoj podpis jest za dlugi
Avatar użytkownika
leff
ZlyCzlowiek
 
Posty: 4443
Dołączył(a): 30/9/2008, 09:22
Lokalizacja: sercem WX

Postprzez bockscar » 30/4/2015, 13:55

W tej kategorii cenowej sÄ… jeszcze
Daytona Trans Open GTX

Co będzie lepsze ? model Touring Star czy Open GTX ?
bockscar
Świeżak
 
Posty: 13
Dołączył(a): 28/4/2015, 17:37



Powrót do Akcesoria motocyklowe



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości




na górê