Zobacz wątek - Magnus Carave 50cc -(
NAS Analytics TAG

Magnus Carave 50cc -(

i inne małe pojemności
_________

Magnus Carave 50cc -(

Postprzez magnus » 28/6/2006, 11:46

Niestety stałem się posiadaczem tego czegoś co importer nazywa skuterem, ale ymiany gwarancyjnej i kazał udowodnić że nikt nie podnosił skutera za kufer i że jeździłem po asfalcie) , 3 dzień użytkownia podczas ruszania przeraźliwe skrzypienie ( wszyscy na skrzyżowaniu zwracają uwagę) - skuter jeździ jak 20 letnia motorynka, dzień 9 deszcz - zabłociłkoło skutera to to tylko stało w salonie .
Pierwszego dnia po przejechaniu około 20 km, odpadł kufer co zdecydowanie wpłyneło na wygląd mojej super Caravy ( po miesiącu pan z Moto_ Magnus odmówił wa się wewnętrzna część lampy - i lampa przestała świecić po naprawie lampa gaśnie jak włączam kierunkowskaz albo hamulec trochę niebezpiecznie zwłaszcza jak się zapomne i nie wyłącze kierunku na zakręcie jakbym w jaskinie bez latarki wchodzil. , po ok 300 km okazało się że skuter stracił moc i jeżdzi niczym "betoniara". Od samego początku skuter trzęsie sie jakb miał odkręcone koło - ale niestety ten typ tak ma sprawdzali to w serwisie i później sam sprawdziłem wszystko jest dokręcone a ciężko nim prosto jechać..
Proszę nie dajcie się zrobić tak jak ja, dodatkowo w gwarancji jest zapis
"oświadczam ...... zostały mi przedstawione zasady odpowiedzialnboąci importera i producenta.Rezygnuje z uprawnień kupującego dotyczących niezgodności towaru z umową i przechodzę na korzystanie z warunków gwarancji"
Zapis oczywiście niezgodny z prawem dlatego też wysłałem już odpowiednie pismo do UOKiK. [b]
Kupujcie sprawdzone skutery albo sprawdzone używane bo za tyle kasy co w niego już wsadziłem na porawki i naprawy, to miałbym spradzone super wypasione Piagio.
Dodatkowo jeśli kupujecie skuter dla dziecka, to najważniejsze jest bezpieczeństwo a to wygląda jakby złapali pijanego żółtka i kazali mu z rozwalonej Hondy Acord zrobić Honde GoldWing ale kolo miał kaca i wyszedł Magnus.
I jeszcze artykuł w Moto Świecie nie wiem czy jego autor dostał za napisanie go od Moto Magnus kontener z tym g....nem ( nie chciałbym tego za darmo ) czy może faktycznie ktoś z Moto Moagnus pojechał do Niemiec i sprowadził 1 ( jedną )szt do testów bo czytając go miałem wrażenie że gość jeździ na zupełnie innym sprzęcie a zdjęcia to fotomontaż.
No i oczywiście osiągi i Tunig.
Wszystko tłumaczyłem sobie jakoś bo skuter z blokadami rozpędzal się z górki nawet do 70km/h :), myślałem że poskręcam porobie i będzie OK, bo najważniejsze jak zdejmą blokadę będzie się fajnie zbierać ze skrzyżowania i będzie szybki. Po 300 km miała być zdjęta blokada niestety Pan oświadczył że ten zkacowany żółtek zapomniał założyc tej blokady i to już jest MAX, a z Tuningu do tych silników to on ma bardzo ładne naklejki :):)
magnus
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 28/6/2006, 10:09


Postprzez Terror » 28/6/2006, 12:03

O dzisas, ale LOL
No hope. no cure. No problem.
Avatar użytkownika
Terror
Administrator
 
Posty: 1466
Dołączył(a): 25/8/2005, 11:06
Lokalizacja: WW-WWa


Postprzez Kris2k » 28/6/2006, 14:22

witki opadaja :(
Avatar użytkownika
Kris2k
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 1617
Dołączył(a): 22/6/2006, 12:06
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Postprzez dj.kiep » 28/6/2006, 17:56

chce kupić aprile sr 50 za 4000zł lub coś co wyglonda jak ścigacz i jest motorowerem nalepiej jak jest w okolicach tarnowskich gór ale nie koniecznie dobrze jak by pan/pani miała zdjęcia muj gg to 7552240
dj.kiep
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 28/6/2006, 17:47

Postprzez Arai » 30/6/2006, 12:06

to chyba nie sr bo to skuter tylko rs 50 - poszukaj na allegro
GPZ 500
Avatar użytkownika
Arai
Świeżak
 
Posty: 145
Dołączył(a): 5/5/2006, 09:37

Postprzez Arai » 30/6/2006, 12:09

GPZ 500
Avatar użytkownika
Arai
Świeżak
 
Posty: 145
Dołączył(a): 5/5/2006, 09:37

Re: Magnus Carave 50cc -(

Postprzez Ariel » 1/7/2006, 08:44

Niestety tak bywa. Osobiście radzilem kilku znajomym zeby zamiast keewaya z salonu kupili sobie używaną Yamahe Peugeota itp. Żaden z nich nie posluchal. Odpowiedź typu: "W używany skuter trzeba pchać kase, a tu bede mial nowy i na gwarancji". Po zakupie sprawa wygląda tak że skuter nie jeździ, od gwarancji dealer sie miga, sprawa przedluza sie w czasie .... a ja kupilem 5 lat temu uzywaną aprilię i śmiga na kole po dziś dzień :wink:

magnus napisał(a):a to wygląda jakby złapali pijanego żółtka i kazali mu z rozwalonej Hondy Acord zrobić Honde GoldWing ale kolo miał kaca i wyszedł Magnus.


heehe dobre.. ale nie wiem czy wiesz że Accord to samochód i to dobrej klasy a jego cena jest podobna do Goldwinga
:D
Avatar użytkownika
Ariel
Świeżak
 
Posty: 31
Dołączył(a): 31/5/2006, 09:58
Lokalizacja: Chełm

Postprzez Arai » 2/7/2006, 19:03

ja jestem zdania ze lepiej kupic uzywanego japonca niz jakas nowa chińczyzne. Nawet jak ktos juz kupi takiego nowego chinczyka i bedzie go kiedys chciał sprzedac to watpie ze ktos go kupi. Co z tego ze taki chinczyk jest na gwarancji skoro ciagle trzeba zapierdalac do serwisu bo sie jebie a pozatym gwarancja wieczna nie jest.
GPZ 500
Avatar użytkownika
Arai
Świeżak
 
Posty: 145
Dołączył(a): 5/5/2006, 09:37

Postprzez indus » 9/7/2006, 19:37

nie ma sensu pakowć się w coś co nie jest ze znanej firmy, bo naoguł jeśli się nie psuje to jest to 0,5-1km słabsze od rywala takiego jak yamaha, aprilia, piaggio i nie chce ruszać pod górkę nie mówiąc już o przekręceniu kołem nawet na trawie, bo to już problem dla takiego chińskiego skuterka.
indus
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 318
Dołączył(a): 28/5/2006, 13:56
Lokalizacja: Łubnice

Postprzez veteran » 27/8/2007, 16:37

Ja też kupilem sobie ten sam skuter i dzieja mi sie podobne rzeczy:
Po 3-4 dniach zaczęły mi piszczec hamulce o przedniego koła.
Po tygodniu przednie swiatlo przestalo swiecic (rozkrecilem obudowe i okazalo sie ze kabel jest przeciety posklejalem go i swiatlo dziala)
Po dwoch tygodniach kiedy odp[ale skuter to slychac takie piszczenie i rzegotanie.
Po 3 tygodniach wymiana oleju-nic sie nie stalo na szczescie i skuter jest nawet mocniejszy(moze jezdziles za szybko i zle dotarles silnik)
Po 4 tygodniach zaczął piszczec mi hamulec u tylniego kola)
Przez te ocieranie hamulcow skuter traci po gorke jakies 8km szybkosci!!!! Najciekawsze jest to ze jak rozkrece i zloze hamulce z powrotem to nie ocieraja az zaczne ich uzywac.

Oprócz wymienionych tu rzeczy jest jeszcze mnóstwo małych wad ;/ zwiazanych ze zła jakoscia materiału lub zlym wykonaniem(tania siła robocza) Ogolnie skuter bylby fajny gdyby tylko nie te hamulce;/
veteran
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 27/8/2007, 16:21

Re: Magnus Carave 50cc -(

Postprzez patrykmulek » 27/8/2007, 18:13

Ariel napisał(a):Niestety tak bywa. Osobiście radzilem kilku znajomym zeby zamiast keewaya z salonu kupili sobie używaną Yamahe Peugeota itp. Żaden z nich nie posluchal. Odpowiedź typu: "W używany skuter trzeba pchać kase, a tu bede mial nowy i na gwarancji". Po zakupie sprawa wygląda tak że skuter nie jeździ, od gwarancji dealer sie miga, sprawa przedluza sie w czasie .... a ja kupilem 5 lat temu uzywaną aprilię i śmiga na kole po dziś dzień :wink:

magnus napisał(a):a to wygląda jakby złapali pijanego żółtka i kazali mu z rozwalonej Hondy Acord zrobić Honde GoldWing ale kolo miał kaca i wyszedł Magnus.


heehe dobre.. ale nie wiem czy wiesz że Accord to samochód i to dobrej klasy a jego cena jest podobna do Goldwinga
:D



dokladnie tak jest ostanio moj brat cioteczny kupil jakies takie cosa wczesniej sie mnie pytali czy bym z nim nie przejzal allegro i mu doradzil cos noi mowilem im zeby patrzyli na jakies aprilie peugeoty itp oni przyznali racje i powiedzieli ze jak beda jechac kupic to mnie wezma i im doradze i takie tam bleble . po tygodniu patrze a u mojego wojka na podworku stoi roczny chinol za ktorego zaplacili uwaga 2800zl :twisted: smiech na sali i jeszcze mi mowia bo jest bardzo zadbany i wogole ... te chinole to jest plaga normalnie
nsr125------>dr350
motocykl-5tys zl, kask300zl,rycie banki rodzicom-12/24h,paliwo-4,50litr, wrazenia z przebytej drogi=bezcenne
patrykmulek
Bywalec
 
Posty: 562
Dołączył(a): 28/5/2007, 16:32
Lokalizacja: Osieck

Postprzez Malisz » 27/8/2007, 21:21

NIE KUPUJCIE ŻADNEJ CHIŃSZCZYZNY!!!!!


DOBRA RADA !Lepiej kupić używkę (Japończyka [Honde 'Yamaha itd'] Lub coś firmowego z europy!

NAWET :"NIBY POLSKIE ROMETY" TO MADE IN CHINA!!
KEEWAY TEŻ MAGNUS TEŻ WSZYSTKIE TO CHINA
A co da ta gwarancja ,dealer się miga ,motor się psuje zanim to zrobią to ....
Sprzedam CPI GTR!! 2005r. 694-378-108 TANIO!
Malisz
Świeżak
 
Posty: 10
Dołączył(a): 27/8/2007, 16:47
Lokalizacja: Chotomów k. Wa-Wy

Postprzez patrykmulek » 28/8/2007, 20:01

ty chlopie moze jakies manifestacje jeszcze zoorganizujesz co? staniesz pod siedziba jakies dealera i jak ktos kupi chinola to go jajkiem heheh :twisted: spokojnie
nsr125------>dr350
motocykl-5tys zl, kask300zl,rycie banki rodzicom-12/24h,paliwo-4,50litr, wrazenia z przebytej drogi=bezcenne
patrykmulek
Bywalec
 
Posty: 562
Dołączył(a): 28/5/2007, 16:32
Lokalizacja: Osieck

Postprzez Mateusz1605 » 28/8/2007, 20:39

Ja bym polecal zgnilymi pomidorami ;] albo dealera tych chinoli obrzuc najpierw .Moze zamknie salon ?? kto wie :lol: :lol:
Avatar użytkownika
Mateusz1605
Świeżak
 
Posty: 202
Dołączył(a): 6/1/2007, 09:18
Lokalizacja: Rykały

Postprzez Mi5i3K » 29/8/2007, 11:07

stary wiem co czujesz uwierz mi :) Naszczescie juz sie pozbylem swojej zarazy. Chinski skuter zepsul mi radosc mlodosci , niestety to nie zart. Z kartek usterek robilem paczki na makulature. Nie mam pytan
Essential napisał(a):a nie piszcie bo mnie tylko wkurzacie na suszarze to bym se ;ojezdzil yakie gguwno jakich malo tylko dla miastowych a ja ze wsi pochodze gdzie sa pola a nie autosrady
Avatar użytkownika
Mi5i3K
Świeżak
 
Posty: 279
Dołączył(a): 30/5/2007, 19:52

Postprzez andrzej101 » 30/8/2010, 09:44

Hej! Trochę mnie dziwią wypowiedzi, ja już 3 lata jeżdżę na Carave, mój brat kupił sobie t-rexsa. Z moim pupilkiem nic się złego nie działo, do tej pory smigam na nim codziennie. Brat za to jest bardzo zadowolony z T-rexa. Ładny i fajny ten jego skuterek.
Co do braku blokady, z tego co wiem nie dostał by chomologacji jak by jej nie było.
andrzej101
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 30/8/2010, 09:37
Lokalizacja: Zamość



Powrót do Motorowery do 50 ccm



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości




na gr