Zobacz wÄ…tek - Rada co do zakupu skutera
NAS Analytics TAG

Rada co do zakupu skutera

i inne małe pojemności
_________

Rada co do zakupu skutera

Postprzez wrakso » 12/4/2015, 13:02

Witam,

Potrzebuję rady co do skutera, którym można jeździć bez prawa jazdy.

Coś co musi być:
- Cena 2-4k zł (Przy cenie do 2500 dałoby radę wziąć za gotówkę, ale jednak wolałbym na raty)
- Możliwość wzięcia na raty

Co chciałbym, żeby było:
- Możliwość rozwinięcia wiekszej szybkości niż 50km/h, bo ze 2 razy w tygodniu mam 3/4 Stolicy do przejechania
- Jak najmniejsza awaryjność

Co jest mi obojętne:
- Data produkcji
- Kolor, wyglÄ…d
- Spalanie paliwa

Przepraszam z góry, za głupie pytania (zupełnie nie znam się na moto ani skuterach) dlatego prosiłbym o wyrozumiałość i pomoc.

Z góry dziękuję za rady,
Pozdrawiam
wrakso
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 12/4/2015, 12:53


Postprzez Kojczyk » 12/4/2015, 14:16

Ile masz lat? Jak miałeś 18 przed styczniem 2013 to możesz jeździć na dowód.
Nowy nie pojedzie więcej niż 45km/h
Uzywka może się psuć
Motorower powyżej 45km/h to motocykl i nie mozesz jeździć na dowód osobisty tylko musisz mieć prawko
Avatar użytkownika
Kojczyk
Świeżak
 
Posty: 273
Dołączył(a): 15/12/2014, 13:57
Lokalizacja: Zakliczyn


Postprzez wrakso » 12/4/2015, 14:49

Miałem 18 przed sytczniem 2013, więc to nie problem.

Psuć się możę zawsze... Ale chodzi mi po prostu o coś co nie jest uznawane powszechnie za "awaryjne", bo wiadomo że bywają takie modele jakichkolwiek pojazdów, z którymi z reguły są problemy.

"Nowy nie pojedzie więcej niż 45km/h"

Co to oznacza? Używka pojedzie więcej niż 45km/h a nówka już nie? Mógłbyś mi to jakoś wytłumaczyć?

"Motorower powyżej 45km/h to motocykl i nie mozesz jeździć na dowód osobisty tylko musisz mieć prawko"

No wlaśnie, ale tutaj się pojawia pytanie... Czy skuter 49cm3 może jechać 45km/h+ na sam dowód osobisty bez konsekwencji? Jak to w ogóle wygląda?

Słyszałem też o czymś takim jak przerabiane 49cm na 80/125. Jak to wygląda ze strony prawnej a jak ze strony praktycznej? Chodzi mi o to czy jak policja mnie zgarnie na kontrolę, wszystko będzie dobrze, pokażę dowód osobisty i rejestracyjny to chyba chłopaki nie będą się zagłębiać w szczegóły?

Czy jazda skuterem 49cm powyżej 45km/h jest nie legalna? Co za to grozi?

Co grozi za jazdÄ™ 49cm przerobionym na 80/125?

Jeszcze raz przepraszam, ale naprawdę nie wiem jak to wszystko wygląda. Próbowałem się pytać znajomych ale właściwie nic kontretnego się nie dowiedziałem a bardzo mi zależy na tym, żeby móc normalnie pracować...
wrakso
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 12/4/2015, 12:53

Postprzez Fugu » 12/4/2015, 16:18

Używka pojedzie więcej niż 45km/h a nówka już nie?

Jesli uzywka jest sprzed roku xxxx to nie ma ograniczenia na 45km/h. Nowe musza miec.

Czy skuter 49cm3 może jechać 45km/h+ na sam dowód osobisty bez konsekwencji?

Tylko jesli jest wystarczajaco wczesnie wyprodukowany.

Czy jazda skuterem 49cm powyżej 45km/h jest nie legalna? Co za to grozi?

Jesli skuter nie byl manipulowany (tzn. jezdzi wiecej od nowosci, tak byl wyprodukowany i ma to wpisane w papiery) to nic.

Co grozi za jazdÄ™ 49cm przerobionym na 80/125?

Jesli skuter byl manipulowany to masz:
1 - jazde bez uprawnien
2 - jazde bez ubezpieczenia
3 - jazde pojazdem bez homologacji

konsekwencje znajdziesz w google.

Chodzi mi o to czy jak policja mnie zgarnie na kontrolę, wszystko będzie dobrze, pokażę dowód osobisty i rejestracyjny to chyba chłopaki nie będą się zagłębiać w szczegóły?

Zalezy jak bardzo im podpadniesz i jak bardzo beda chcieli cos znalezc. Nie masz gwarancji ze przejdziesz bez konsekwencji.
Avatar użytkownika
Fugu
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2115
Dołączył(a): 5/1/2014, 21:28

Postprzez wrakso » 12/4/2015, 16:23

Ok, mniej więcej wiem już jak to wygląda. Czy teraz bylibyście Panowie w stanie mi podpowiedzieć co kupić? I gdzie? Bo mam problem z oceną czy dany skuter za 3k jest naprawdę wart 3k czy cena jest całkowicie od czapy.

Tak jak w pierwszym poście pisałem, dalibyście radę mi co pomóc? Ze 3 skutery 2-4k z parametrami jak pisałem (różne modele, żeby dało rade jakoś porównać i żebym miał odniesienie czego szukać samemu dalej).

Pozdrawiam
wrakso
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 12/4/2015, 12:53

Postprzez Fugu » 12/4/2015, 16:39

Ja bym szukal jakiegos klasyka, n.p. PK50, ale tylko dlatego ze podobaja mi sie bardziej niz chinskie wiadra.
Avatar użytkownika
Fugu
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2115
Dołączył(a): 5/1/2014, 21:28

Postprzez wrakso » 12/4/2015, 20:33

Dzięki @Fugu

Panowie, prośba o więcej propozycji, jakby ktoś miał linki do aktualnie sprzedawanych egzemplarzy to byłbym niesamowicie wdzięczny, bo bardzo zależy mi na szybkości kupna. Nowa praca wymusiła na mnie środek lokomocji, a zanim zrobię prawko na samochód to miną minimum te 2 miesiące.

pozdro
wrakso
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 12/4/2015, 12:53

Postprzez AyanPrince » 13/4/2015, 08:26

what would you give me advice to help? With 3 scooters 2-4k with parameters I wrote (various models that could do the trick somehow compare and I had a reference what to look for yourself below). Regards
We offer guaranteed success for learnalanguage.com - learn japanese (otwórz link) exam with help of latest certification
AyanPrince
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 13/4/2015, 08:23



Powrót do Motorowery do 50 ccm



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości




na górê