Zobacz wątek - Kupujący chce zwrócić pojazd !
NAS Analytics TAG

Kupujący chce zwrócić pojazd !

Przepisy, prawo
_________

Kupujący chce zwrócić pojazd !

Postprzez xkalita » 1/3/2015, 08:48

Witam , 2 dni temu sprzedałem motocykl Honda cbr 125 , kupiec przyjechał oglądał motocykl godzinę czasu , sprawdzał dużą ilość rzeczy , dzwonił po wydziałach komunikacji czy papiery sie zgadzają w tym czasie dalej oglądając motocykl . Motocykl wizualnie do poprawek co było uwzględnione w uwagach w umowie , lecz silnikowo nie było żadnych zarzutów . Dzisiaj dzwonił do mnie kupiec że chce oddać motocykl bo słychać napinacz i że trzeba go wymienić .
Nie miałem pojęcia że jest taka usterka w motocyklu , też nie sprzedałem go za 5 tysięcy żeby był w nie wiadomo jakim stanie . Kupujący popisując umowę oświadczył że stan techniczny jest mu znany , co mam teraz z tym zrobić , nie chce żeby ktoś mi oddał motocykl który był wcześniej silnikowo idealny a teraz ma wadę ?
xkalita
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 1/3/2015, 08:41


Postprzez Rolnik62 » 1/3/2015, 10:50

Jak jesteś osobą prywatną, nie firmą, i na umowie masz napisane, że "kupujący zapoznał się ze stanem technicznym i nie będzie wnosił z tego powodu roszczeń do sprzedającego" to może ci naskoczyć :) Nie daj się zrobić w bambuko, nie przyjmuj tej hondy, jak będzie dzwonił to powiedz mu, że ją katował na zimnym to teraz ma ;) Albo wogóle z nim nie rozmawiaj, nic nie rób, on ma honde, ty masz pieniądze i umowę i koniec.
Jeżdżenie "ścigaczem" po mieście to jak bieganie po lesie w garniturze.
Avatar użytkownika
Rolnik62
Bywalec
 
Posty: 622
Dołączył(a): 2/9/2014, 22:42
Lokalizacja: Gliwice


Postprzez andy7 » 1/3/2015, 11:04

Nie przejmuj sie, powiedz mu aby zapoznal sie z umoiwa jaka podpisal, a jezeli nie rozumie, to niech wytoczy sprawe sadowa. :mrgreen:

Podczas ktorej sedzia wyjasni mu jak dziadek krowie na granicy, ze moze sobie ten napinacz w e wlasnym zakresie naprawic.

:wink:
kuluem123 napisał(a):...Nie da się zrobić przekrętu w urzędzie ?
| | https://www.youtube.com/channel/UCIhJl1 ... TGw/videos
andy7
Moderator
 
Posty: 3268
Dołączył(a): 2/2/2008, 11:55

Postprzez Grynfix » 1/3/2015, 12:27

Olał gościa - napinacz można uznać za część eksploatacyjną. Nie wnika ona w żaden sposób na bezpieczeństwo jazdy ani na sam motocykl (co prawda trzeba to zrobić) no ale to tak jakby ktoś Ci chciał oddac moto bo zlapał kapcia po drodze.
Motocykl oglądał i w momencie podpisania umowy podpisał, że wszystkie wady motocykla sa mu znane. Zreszta - ile kosztuję zrobienia napinacza ? Przecież to jest swego rodzaju pierdoła.

Tak jak napisał kolega powyżej
On ma wymarzoną Honde, Ty masz swoją kase.. Olej gościa i szukaj nowego sprzęta :P
Grynfix
Świeżak
 
Posty: 369
Dołączył(a): 23/2/2015, 13:42

Postprzez xkalita » 1/3/2015, 21:49

Oki dziÄ™ki 😊
xkalita
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 1/3/2015, 08:41



Powrót do Prawo



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości




na górê