Zobacz wątek - pierwszy ubiór na pierwsze moto: kask, kurtka, rękawice buty
NAS Analytics TAG

pierwszy ubiór na pierwsze moto: kask, kurtka, rękawice buty

Jakie rękawice, kask, gmole?
_________

pierwszy ubiór na pierwsze moto: kask, kurtka, rękawice buty

Postprzez Gregory840 » 27/1/2015, 11:26

Proszę Was o kilka podpowiedzi.

NIE MAM DOŚWIADCZENIA WIĘC PROSZĘ O WYROZUMIAŁOŚĆ...

Pierwsze ciuchy (do Hondy Varadero 125cc) więc bez szaleństw finansowych. Zdecydowanie do kulturalnej jazdy po mieście a jak się już nauczę jako-tako pokonywać kolejne kilometry to miło by było żeby za sezon, dwa czy trzy też spełniały swoją funkcję na być może jakiejś 600cc. W stylu takim raczej klasycznym, niezbyt krzykliwym, nie kolorowo na ścigacz, nie skóry na choppera, powiedzmy coś jak na zdjęciu...




1. kaski podobają mi się szczękowe:

LS2 FF370 http://ls2.sklep.pl/userdata/gfx/f17f39 ... 10116a.jpg

oraz

MDS MD200 http://x.cloudsdata.net/6b/images/produ ... 11733-.jpg



którą firmę/model polecacie?

czy w czarnym latem można się ugotować i biały będzie lepszym rozwiązaniem?

jeśli jednak czarny to mat czy błyszczący? czy to tylko kwestia gustu i nie ma wpływu na użytkowanie?



2. czy istnieje kurtka, w której sensownie można jeździć przy 5 jak i 35 stopniach? oczywiście z ochroną rąk i kręgosłupa - na co patrzeć? jakieś konkretne firmy, modele? przypominam, że cenowo nie w tysiącach a w setkach!



3. gdy kupię już kurtkę, która ma ochraniacze to warto pod nią mieć jeszcze jakieś dodatkowe zabezpieczenia na ręce i kręgosłup? a pas nerkowy? jeśli tak to jakie?



4. rękawice - czym się różnią np te http://cdn2.asteroid.pl/c6/a.swistak.pl ... 5_1024.jpg
od tych http://www.4motos.pl/environment/cache/ ... 6e4d52.jpg
?? czy jedna para sprawdzi się na niższe i wysokie temperatury czy raczej nie?



5. na motocyklu mam zamiar dojeżdżać do pracy gdzie zdecydowanie motocyklowe spodnie nie będą miały racji bytu - czy nogi można jakoś sensownie zabezpieczyć nie kupując specjalnych spodni?



6. jakieś niedrogie buty, w których można przejść kilkaset metrów nie martwiąc się, że po sezonie będą zniszczone od chodzenia?



Pewnie o czymś jeszcze zapomniałem ale raz jeszcze proszę o wyrozumiałość bo każdy z Was kiedyś zaczynał i z góry dziękuję jak ktoś poświęci kilka minut i mi sensownie odpowie :)
Załączniki
images.jpg
images.jpg (7.62 KiB) Przeglądane 1600 razy
BMW E31 840
Volvo XC70 2.5T
Honda Varadero XL125 (na początek)
Avatar użytkownika
Gregory840
Świeżak
 
Posty: 12
Dołączył(a): 6/8/2014, 23:23
Lokalizacja: Kołobrzeg, Mielenko


Postprzez SlowMotion » 27/1/2015, 12:59

Nie odpowiem na wszystkie pytania, ale na szybko to:
Myślę, że czarna kurtka będzie bardziej praktyczna niż biała, ze względu na to jak łatwo zbiera się na niej wszelkie robactwo na trasie. Gorąco pewnie będzie i w jednej i drugiej w ciepłe dni. Ważne aby membrana byla oddychająca, a podpinka ocieplająca wypinana. Zwróć też uwagę na ilość otworów wentylacyjnych (musi być możliwość ich zamknięcia żeby woda nie wpływała w razie deszczu).
Co do spodni to możesz spróbować motocyklowe jeansy z kevlarem, z tym że jest to pewien kompromis i w kwestii wygody i bezpieczeństwa
Buty które nie rzucają się w oczy i dają jakąś tam ochronę przy czym są wygodne to np. alpinestars fastlane których sam używam na dojazdy do pracy. Nie wiem tylko czy kwalifikują się jako tanie - kosztują około 400zł
Avatar użytkownika
SlowMotion
Świeżak
 
Posty: 461
Dołączył(a): 7/11/2014, 22:22
Lokalizacja: Kraków


Postprzez Gregory840 » 27/1/2015, 15:57

Dzięki - zawsze coś! Dowiedziałem się jeszcze, że pod kask to warto mieć kominiarkę żeby prać ją a nie wnętrze kasku. Bawełnianą czy termoaktywną?
BMW E31 840
Volvo XC70 2.5T
Honda Varadero XL125 (na początek)
Avatar użytkownika
Gregory840
Świeżak
 
Posty: 12
Dołączył(a): 6/8/2014, 23:23
Lokalizacja: Kołobrzeg, Mielenko

Postprzez Achu » 27/1/2015, 19:16

napewno inni by Ci polecili rękawice firmy Tschul i sa bardzo tanie jesli taka opcja Cie interesuje, buty zobacz też oferte Adrenaline, kask zobacz sobie Lazer Bayamo wszędzie bardzo chwalą
Achu
Świeżak
 
Posty: 51
Dołączył(a): 27/10/2014, 14:04
Lokalizacja: Gniezno



Powrót do Akcesoria motocyklowe



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości




na gr