Zobacz wątek - Pełna mobilizacja. Potrzebuję POMOCY bandit gsf 400
NAS Analytics TAG

Pełna mobilizacja. Potrzebuję POMOCY bandit gsf 400

Mechanika tylko powyżej 125cc.
_________

Pełna mobilizacja. Potrzebuję POMOCY bandit gsf 400

Postprzez r.med » 23/11/2014, 13:11

Witam,

Mam problem ze spalonym modułem do bandita gsf 400 z 91r.
,a dokładniej z brakiem dostępności go na naszym rynku.

Jestem załamany ponieważ długo odkładałem na mój pierwszy moto miałem swoją listę motocykli, która mieściła się w moim budżecie i wybrałem chyba najgorzej jak mogłem ale to nie o tym.

Przygoda z jazdą na motocyklu zakończyła się po 250 przejechanych km. Wysiadł akumulator, na pycha odpalił bez problemu w trakcie jazdy nie naładowało go w ogóle (tłumaczę sobie tym że bateria faktycznie felerna co potwierdziłem pomiarami miernikiem później) podłączyłem pod prostownik ładowałem całą noc, strzał cisza rozrusznik nie kręci kontrolki przygasają. Przez przypadek odnalazłem spalony bezpiecznik wymieniłem go, strzał cisza rozrusznik nie kręci kontrolki przygasają. Wziąłem "fachowca" mówi że to akumulator; próba podpięcia pod samochodowy była bardziej efektywna strzał, odpalił piękny głos z tłumika rozległ się po garażu, aż tu nagle dym spod tylnej kanapy ! natychmiast zgasiliśmy silnik wyłączyliśmy wszystko co możliwe i on stwierdził, że mam zwarcie na kablach i poszedł doskonale wiedząc, że zjaraliśmy moduł, który cholernie ciężko dostać w Polsce.
Miałem nadzieję, że nie jest źle i faktycznie na wiązce coś się przetarło znajdę zrobie i będzie.

Niestety po odkręceniu siedzenia smród porównywalny do spalonego kocura lub starego buta w ognisku.

Wiedziałem, że nie jest dobrze.

Moduł wysłałem do pewnej firmy która potwierdziła, że jest spalony procesor na module i jakaś masa innych rzeczy.

Aktualnie zostałem z "kupą złomu" na której mogę sobie usiąść i poudawać, że jadę wydając dźwięk swoimi ustami.

Nigdy nie przypuszczałem, że wielkości kalkulatora czarna skrzyneczka będzie odpowiedzialna za odebranie mi marzeń i radości z życia.


PROSZĘ WIĘC WSZYSTKICH JEŻELI ZNACIE LUB MACIE JAKIEKOLWIEK DOJŚCIA BĄDŹ POMYSŁY co mogę zrobić w mojej sytuacji będę wdzięczny, a osoba dzięki której odpali mój bandit dostanie największą butelkę whyski dostępną w Polsce, którą dowiozę osobiście moim żółtym banditem.

Proszę o poważne potraktowanie tego posta.


Z góry dziękuję i pozdrawiam
r.med
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 23/11/2014, 11:58


Postprzez SpeedyGonzales » 23/11/2014, 14:15

Przykra sprawa. Bezpośrednio nie potrafię Ci pomóc, ale sprawdź czy nie pasują od innych Suzuki, DRZ 400 czy innych. Poza tym moduł analogowy można naprawić, procesorowy już nie.
Avatar użytkownika
SpeedyGonzales
Mieszkaniec forum
 
Posty: 1730
Dołączył(a): 25/11/2013, 22:20
Lokalizacja: Sandomierz/TBG


Postprzez Invi » 23/11/2014, 14:27

Mam pomysł, zmień moduł xD

Nie no, patrz jak mają całe bandity na sprzedaż na części, najlepiej rozbitki, może strasznie tanio nie będzie, ale przez zimę powinieneś moduł znaleźć.
Avatar użytkownika
Invi
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 6277
Dołączył(a): 15/7/2008, 14:12

Postprzez r.med » 23/11/2014, 14:43

SpeedyGonzales napisał(a):Przykra sprawa. Bezpośrednio nie potrafię Ci pomóc, ale sprawdź czy nie pasują od innych Suzuki, DRZ 400 czy innych. Poza tym moduł analogowy można naprawić, procesorowy już nie.


Myślałem żeby podpiąć moduł z większej pojemności gsf 600 ale czy nie wyrzucę pieniędzy w błoto ? i przy okazji nie uszkodzę czegoś innego ? oczytałem się na forach ,że nawet gdyby podpasował inny to motocykl będzie wariował. Więc tak to wygląda przez ebaya można kupić ale jest ryzyko duże brak gwaracjii pomijając fakt że z 400-500zł jest nie moje.

Bardziej by mnie satysfakcjonowała wypowiedź kogoś kto zrobił zamianę i wszystko działa jak należy ;)
r.med
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 23/11/2014, 11:58

Postprzez scorpio33 » 23/11/2014, 18:03

http://www.aliexpress.com/store/product ... 81850.html - chyba cena nie zabija ?

Albo ebay - http://www.ebay.co.uk/itm/Derestrict-CD ... f#shpCntId

A na allegro stoją dwa całe bandity na części
scorpio33
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 6/2/2013, 20:56

Postprzez r.med » 24/11/2014, 17:36

senekkorzenna napisał(a):Mam nadzieję ze spalony moduł nie wyrzuciłeś?
Odczytaj nr.z obudowy i wpisz w google albo podaj mi nr.coś zaradzimy.
Trochę mnie dziwi że poleciał moduł a nie prądnica a w zasadzie cewki od zapłonu.


Spalony moduł aktualnie leży w firmie która miała zdiagnozować usterkę.

Digital Igniter 32900-10D00 BB 7217 - numery z etykiety
r.med
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 23/11/2014, 11:58

Postprzez miki1406 » 25/11/2014, 11:04

I mówi się, że nie kupuje się egzotyków, to wszyscy swoje...

Czekamy na tych cwanych co tak zachwalają, że są graty i bez problemu itd...

Dajcie koledze link do aukcji allegro, bo czeka!!!
Imbrola faza - "Detailing" ;)
Avatar użytkownika
miki1406
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2846
Dołączył(a): 16/8/2009, 22:37
Lokalizacja: Skierniewice

Postprzez miki1406 » 25/11/2014, 13:55

Dobry elektronik, wiaderko xylenu i można spróbować samemu...
Imbrola faza - "Detailing" ;)
Avatar użytkownika
miki1406
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2846
Dołączył(a): 16/8/2009, 22:37
Lokalizacja: Skierniewice



Powrót do Mechanika motocyklowa



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 25 gości




na gr