Zobacz wątek - Tylne światło przedniego hamulca ZZR 600
NAS Analytics TAG

Tylne światło przedniego hamulca ZZR 600

Mechanika tylko powyżej 125cc.
_________

Tylne światło przedniego hamulca ZZR 600

Postprzez Bitson » 4/11/2014, 21:57

Witam, w ciągu ostatniego tygodnia stałem się szczęśliwym posiadaczem ZZR-ki, wszystko chodzi świetnie, aczkolwiek ostatnio zauważyłem, że po ściśnięciu klamki hamulca nie działa światło "stop"... lecz po nadepnięciu tylnego hamulca światło się zapala... Ktoś wie w czym może być problem? Ponieważ prześledziłem kabelki z hamulców i niestety do niczego nie doszedłem... a plastików w chwili obecnej nie mam czasu zdejmować żeby się temu przyjrzeć z bliska.

Pozdrawiam.
Avatar użytkownika
Bitson
Świeżak
 
Posty: 82
Dołączył(a): 28/9/2011, 12:09
Lokalizacja: Rydułtowy


Postprzez SpeedyGonzales » 5/11/2014, 21:45

Prawdopodobnie padł czujnik, napewno żaden kabelek się od niego nie urwał? Kiedyś przylutowywałem bo od ruchów kierownicą zmęczeniowo się urwał, ten czujnik działa na zasadzie zamknięcia obwodu, łatwo sprawdzić.
Avatar użytkownika
SpeedyGonzales
Mieszkaniec forum
 
Posty: 1730
Dołączył(a): 25/11/2013, 22:20
Lokalizacja: Sandomierz/TBG


Postprzez Bitson » 6/11/2014, 00:34

dziwne jest to iż przy delikatnym ściskaniu hamulca tylna lampa świeci bez problemu, leczy w przypadku mocniejszego/szybszego zaciśnięcia klamki to albo mryga i się wyłącza, albo nie świeci wcale. Jeśli chodzi o to "klikanie" przy zaciśnięciu klamki hamulca, to tutaj akurat problemów nie ma, tylna lampa ma jakieś problemy z wyłapaniem tego... i raczej żadne kabelki nie są wyrwane, zerknąłem na to bez rozbierania motocykla, ale z tego co widze to kable są w porządku na moje oko ;) Może podpowiedział byś jak to sprawdzić, bo szczerze mówiąc jestem w tym temacie na poziomie podstawowym..
Avatar użytkownika
Bitson
Świeżak
 
Posty: 82
Dołączył(a): 28/9/2011, 12:09
Lokalizacja: Rydułtowy



Powrót do Mechanika motocyklowa



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości




na górê