Zobacz wÄ…tek - 125ccm czy 85ccm?
NAS Analytics TAG

125ccm czy 85ccm?

Enduro, Cross
_________

125ccm czy 85ccm?

Postprzez kroxgen » 16/9/2014, 02:16

Cześć wszystkim:)
Chciałbym kupić sobie cross'a, ale zastanawiam się nad pojemnością oraz czy powinien być to full cross czy może hard enduro? Będzie to mój pierwszy cross.
I właśnie czy o pojemności 85 czy 125ccm? Nadmiennie że chciałbym tym sportem zarazić młodszego brata(11 lat, inernet telewizja konsole, niech młody wyjdzie na dwór i zaszaleje) i właśnie to mnie skłania troszkę do kupna 85ccm:D Młody będzie mógł sobie pojeździć, a gdy kupię taką 125 no to nie ma szans.
Moje wymiary(wzrost/waga): 172cm/61kg

Do wydania max. 4 tysiÄ…ce.

Szukam crossa do lasu, na tereny kopalni Bełchatów( ostatnia impreza Megawatt,nie to mnie skłoniło do kupna crossa,tak po za tematem:P) oraz nie jest powiedziane, że nie pojadę sobie na tor(2 w okolicy).

Do tej pory szukałem Hondy Cr 125,Yamahay YZ 125, w oko wpadła mi jedna husqvarna CR 125(ale za daleko mam do sprzedającego). Kawasaki KX odpada bo sprzęt się sypie poniżej 2000r.,a za pieniądze z mojego budżetu nie kupiłbym sobie nowszej.

Znalazłem w sieci Kawasaki KX 85ccm z 2004r. i jest uszkodzony tzn.nie posiada modułu zapłonowego. Sprzedający pisze,że kompresja jest w porządku. Rama jest rozłożona i trzeba by było ją skrecić, ale to nie problem. Za tym motorkiem przemawia fakt, że jest to 85ccm (to i brat wsiądzie), dobra cena bo 2500zł(może by się jeszcze coś znalazło nie tak i by koleś zszedł z ceny). Mam ludzi,którzy by po to moto ze mną pojechali i sprawdzili co i jak z nim jest(sami mają crossówki ; jakies hardy, 1 osoba full cross'a). Do tego jakbym miał jechać zobaczyć tego KX to kupiłbym ten moduł zapłonowy i na miejscu by się sprawdziło maszynę.(serwis Kawasaki na miejscu to i całe moto mógłbym tam zawieść i sprawdzić przy sprzedającym,ale pewnie koszta olbrzymie będą).

Co do 125ccm to tak jak pisałem wyżej jakich modeli szukam. Do tej pory znalazłem ciekawą Honde Cr 125 95r. tylko że tylny amortyzator leje. Cena tej Hondy to 3200zł(dobra cena za ten rocznik? no i może by koles coś zszedł jeszcze,tak mi się wydaję, no bo ten amortyzator)

Wydaję mi się,że z moim budżetem to hard enduro sobie nie kupię. Crossa pewnie bym sprzedał jakoś w grudniu czy styczniu i kupił coś mocniejszego. Po prostu chciałbym teraz zaczać, spróbować sił i dalej się będziemy zastanawiać.

Wydaję mi się że 2t by mi bardziej odpowiadało, chciałbym przeżyć na własnej skórze i poczuć tą moc:D No i chyba tańsze w utrzymaniu, chciaż wiadomo mi,że 4t się tak szybko nie zużywają jak 2t.

Co wy o tym wszystkim myślicie?

Pozdrawiam Mateusz
kroxgen
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 16/9/2014, 01:15


Postprzez henio12323 » 16/9/2014, 21:22

czy 125 czy 85 osiągi są podobne, 125tka ma lepszy dół, i gdzie 85tka sie juz "konczy' tam jeszcze 125tka troche ma, ale sredni zakres nie jest przepaścią, róznica jest w masie i wielkosic - 85tki są mniejsze i łatwiejsze wiec to jedyna decyzja ewentualnei dlaczego 85

2T musi ci odpowiadać bo na 4T nie masz kasy

nie masz kasy tez na hard enduro które było by o niebo lepsze. jak masz mozliwosc dozbieraj i szukaj cos typu ktma EXC 125, husqvarna WR 125, ceny fakt troche w góre, ale dostajesz lepszy sprzet do takiej jazdy jaką chcesz uczyniać. dodatkowo fakt że minusem cena zakupu, ale pomysl o przyszłosci i po praru remontach duzo taniej wyjdzie ci EXC niz crossówka. bo mniej pali, wymaga rzadszych remontów itp itd.
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN




Powrót do Offroad



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości




na górê